колко пъти на ден Аптамил 3 ?

  • 638
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 265
Здравейте, момичета!
Започнахме с Аптамил 3. На кутията пише 1-2 пъти дневно.
При нас се получава четири.
Първото хранене - 170 мл АМ
Второто - вместо попарата 120 мл АМ +2,5 сухара
Трето - зеленчуково-месно пюре
Четвърто - каша или кисел с АМ
Пето - 200 мл АМ.
 Дали няма да дойде в повечко на 8-месечната бебка?

# 1
  • Мнения: 27 524
Как така 1-2 пъти дневно?  Shocked

Няма проблем и 8 пъти да си го пийва (хапва с нещо)  Peace

Знам, че пише по принцип, че препоръчителната доза е минимум 500мл.

# 2
  • Мнения: 1 089
1-2 дневно това е препоръчителна доза за тази възраст, според бг стандарта на тази възраст се смята че детето е на обща храна и АМ се пие само вечер и евентуарно сутрин преди закуска. Няма проблем да и даваш колкото пъти на ден си поиска, не може по никакъв начин да и навреди. На тази възраст е имало периоди в които Виктория е било основно на Аптамил, тъй като отказваше почти всичко друго.

# 3
  • Мнения: 27 524
А, ясно тогава, Тан, мерси.

Днес, по милите напътствия на Виви разгледах в книгата на Лиляна Трифонова какви пюрета има и се чудя кой решава какво да пише на етикетите  Rolling Eyes Гледам едни и същи бурканчета с храни на Хип, в Бг пише, че са за след 5-ти месец, тук пише след 8-ми. Там има за 7-ми месец, тук няма такива, пак са за след 8-ми. Много странно, уж Хип трябва да си определят за кога са им храните, ама не е така. Другите вече се припокриват. Бяхме до Франция, хем сме толкова близо, и там различно - при тях сметановите кремчета и киселите млека за съответно за след 4-ти и 6-ти месец, тук и двете са за след 8-ми. А е абсолютно едно и също, пак френски етикети, но с разлики.

Някой знае ли Семпер хубави ли са и каква марка са? Само съм чувала да се споменава за тях, но са ми мътна Индия  Crazy

# 4
  • София
  • Мнения: 15 198
Някой знае ли Семпер хубави ли са и каква марка са? Само съм чувала да се споменава за тях, но са ми мътна Индия  Crazy

Аз съм давала само рибните на Семпер за след 8-мия месец. Вкусотия голяма са. Ммммм.....

# 5
  • Мнения: 765
А, ясно тогава, Тан, мерси.

Днес, по милите напътствия на Виви разгледах в книгата на Лиляна Трифонова какви пюрета има и се чудя кой решава какво да пише на етикетите  Rolling Eyes Гледам едни и същи бурканчета с храни на Хип, в Бг пише, че са за след 5-ти месец, тук пише след 8-ми. Там има за 7-ми месец, тук няма такива, пак са за след 8-ми. Много странно, уж Хип трябва да си определят за кога са им храните, ама не е така. Другите вече се припокриват. Бяхме до Франция, хем сме толкова близо, и там различно - при тях сметановите кремчета и киселите млека за съответно за след 4-ти и 6-ти месец, тук и двете са за след 8-ми. А е абсолютно едно и също, пак френски етикети, но с разлики.

Някой знае ли Семпер хубави ли са и каква марка са? Само съм чувала да се споменава за тях, но са ми мътна Индия  Crazy


Семпер се водят се за хубави пюрета , произвеждат се в Швеция . Имат малко странни , поне за мен , комбинации - банан и манго , малина с касис .., грамажа им не е 190г. , както при повечето , а 200г. Ние ги ползваме откакто София навърши 6 месеца и не знам дали има за по-малки бебета .  Тя ги харесва , но тя май с времето всичко взе да харесва.  Peace

# 6
  • Мнения: 27 524
Барбалекс,   bouquet, мерси,

Не са ли само Хип по 190гр? Тук Нестле, Данон и Нутрисия са по 200гр?  Thinking Това всъщност няма значение, де, 10 гр... с тях или без тях... Криско е на 10 месеца, така че ще ги пробваме  Grinning Радвай се, че на Софи й харесва всичко, със злоядо дете хич не е лесно  Sad

# 7
  • Мнения: 2 066
Семпер са страхотни - има калкан с нещо си - направо да си оближеш пръстите, също и плодовите. Пробвай, сигурна съм, че ще ги хареса бебока. И аз съм със злоядо дете и знам какво е.
По темата - дъщеря ми е на 1,3 г., на ден яде 4 пъти, 2 от които са АМ (Милумил 3). Така сме от 1 месец - не иска да закусва, не иска да вечеря, успявам да пробутам малко твърда храна наобяд и следобед с хиляди мъки. Сутрин и вечер пие мляко.
За бебетата до 1 г. основната храна би трябвало да е кърма/АМ, така че мисля, че вашия начин на хранене е удачен.

# 8
  • Мнения: 5 265
Момичета, благодаря много за бързите отговори  Hug! Ще си хапваме спокойно.
Ще потърсим и ние Семпер   chef.

Общи условия

Активация на акаунт