Забременяване и раждане след конизация

  • 3 089
  • 19
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 16
Извинявам се ако мястото на тази тема не е тук. Нова съм. Бих искала да попитам има ли тук жени със скалпелна конизация, които са забременели след това и родили? Аз съм на 23 години, нераждала. На 23. 10. ме оперираха. Гинекологът каза, че е рязал максимално малко - 1см, бях 3Б група, ЦИН 2-3. Интересувам се конизацията оказва ли влияние на забременяването в бъдеще? Както и с конизация възможно ли е да се роди нормално без цезерово сечение? Също така до колко пъти е възможно да се прави цезерово сечение? Предварително ви благодаря за отговорите!

# 1
  • София
  • Мнения: 5 444
Бъни,не съм минавала през това,но знам че ще трябва внимателно да следиш шийката и ако се наложи да се сложи серклаж (за протокола,аз нямам конизация,нито каквато и да е било манипулация на шийката от този род,но също бях със серклаж).
Имам приятелка,която беше с конизация,изкара изключително лека и спокойна бременност,ходеше с километри и не е имала никави грижи.Износи без серклаж.
Божа работа!
 За секциото,това изобщо не би било предпоставка за секцио,а и няма логика да е.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 16
Бъни,не съм минавала през това,но знам че ще трябва внимателно да следиш шийката и ако се наложи да се сложи серклаж (за протокола,аз нямам конизация,нито каквато и да е било манипулация на шийката от този род,но също бях със серклаж).
Имам приятелка,която беше с конизация,изкара изключително лека и спокойна бременност,ходеше с километри и не е имала никави грижи.Износи без серклаж.
Божа работа!
 За секциото,това изобщо не би било предпоставка за секцио,а и няма логика да е.

Как стоят нещата със серклажа? Болезнено ли е? Кога се разбира дали ще се наложи и ограничава ли активността ти по някакъв начин?
Благодаря за отговора Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 5 444
 Не е болезнено,прави се под пълна упойка.
Ако докторът прецени се слага превантивно,зависи от състоянието на шийката в началото.Ако се реши да не се слага превантивен,а в течението на напредването на бременността,шийката започне да се скъсява тогава се слага.Но това крие и своите рискове.То и прева тивния си има рисковете де.
Лекарите преценяват най-добре и точно какво е най-доброто.
Внимателно подбирайте лекарят,който ще следи бременността ви.Това е ключовото.
Моят серклаж беше по спешност,в късна седмица и лежах доста през цялото време.Но пак казвам,че нямам абсолютно никакви намеси по шийката.С една дума никой не е застрахован от серклаж,независимо имате или нямате конизация,така че живейте си спокойно и не го мислете много.Като му дойде времето намерете добър лекар,който да ви следи отговорно и внимателно.

# 4
  • Мнения: 1 168
Не се тревожи. Има много примери за забременели момичета, които са претърпяли конизация. Основното, което на мен са ми обяснявали е, че след конизацията, при зарастване на шийката е възможно да се стесни канала, през който сперматозоидите преминават нагоре. Това може да бъде причина за по-трудно забременяване, но не се случва при всички. По-скоро това са по-редките случаи и не е задължително да попадаш в тази графа. Виждам, че преди малко повече от месец са те оперирали. Вие правите ли опити за забременяване? Със сигурност сексът през първия месец след операцията е забранен, а в някои случаи лекарите удължават този период с още месец за да са сигурни, че всичко е зарастнало както трябва. Доколкото си спомтям бебеправенето беше забранено през първите  месеци. Първо иди на контролен преглед, убеди се, че всичко е наред. Не прибързвай с опитите, защото по време на конизацията, а и веднага след нея обикновено се прави курс с антибиотик и организма ти трябва да се изчисти от него. Относно серклажа, всичко е много индивидуално. При конизация шийката на матката се скъсява, малко или много - факт. При забременяване шийката се скъсява още, по естествен път. Причината да правят серклажа е да предпазят бременната от евентуален спонтанен аборт именно заради гореспоменатите причини. Пак казвам, не е задължително при всички да е така. Ти си достатъчно млада и според мен ако се грижиш добре за здравето си, няма да имаш причини за притеснение.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 16
Не се тревожи. Има много примери за забременели момичета, които са претърпяли конизация. Основното, което на мен са ми обяснявали е, че след конизацията, при зарастване на шийката е възможно да се стесни канала, през който сперматозоидите преминават нагоре. Това може да бъде причина за по-трудно забременяване, но не се случва при всички. По-скоро това са по-редките случаи и не е задължително да попадаш в тази графа. Виждам, че преди малко повече от месец са те оперирали. Вие правите ли опити за забременяване? Със сигурност сексът през първия месец след операцията е забранен, а в някои случаи лекарите удължават този период с още месец за да са сигурни, че всичко е зарастнало както трябва. Доколкото си спомтям бебеправенето беше забранено през първите  месеци. Първо иди на контролен преглед, убеди се, че всичко е наред. Не прибързвай с опитите, защото по време на конизацията, а и веднага след нея обикновено се прави курс с антибиотик и организма ти трябва да се изчисти от него. Относно серклажа, всичко е много индивидуално. При конизация шийката на матката се скъсява, малко или много - факт. При забременяване шийката се скъсява още, по естествен път. Причината да правят серклажа е да предпазят бременната от евентуален спонтанен аборт именно заради гореспоменатите причини. Пак казвам, не е задължително при всички да е така. Ти си достатъчно млада и според мен ако се грижиш добре за здравето си, няма да имаш причини за притеснение.

Не, не правя опити за забременяване. Сексът е забранен първия месец, аз още имам конци, които не са паднали, така че още един. Забременяването е противопоказно 9 месеца след конизацията, за да е зарастнала добре шийката. Но тези въпроси задавам, защото гинекологът ми каза, че е добре да се случи в следващите две години. Честно казано нямах такива планове досега. В момента просто искам да събера информация.

# 6
  • Мнения: 1 168
Честно казано, за пръв път чувам, че е добре да се забременее в рамките на следващите две години от датата на конизацията. Не съм информирана за подобно нещо. Не мога да си обясня, какви са причините за това? Какво обяснение ти даде твоя лекар?

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 16
Честно казано, за пръв път чувам, че е добре да се забременее в рамките на следващите две години от датата на конизацията. Не съм информирана за подобно нещо. Не мога да си обясня, какви са причините за това? Какво обяснение ти даде твоя лекар?


Не е само той. На всички конизирани, с които се запознах го дават като съвет. Идеята е, че дисплазията може да се появи отново по всяко време и тогава вече лечението може да е по-сложно, съответно и последствията.

# 8
  • Мнения: 4 192
Забременях 2 пъти напълно нормално, износих две нормални бременности докрай без серклаж. Ражданията бяха със секцио по други мои здравословни причини.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 16
InnocentДано и при мен всичко премине така успешно, когато дойде момента. No Mouth

# 10
  • Мнения: X
Виждам,че темата е стара но ще я подновя тъй като знам колко е притеснително.
Имам конизация, нормална бременност със превантивен серклаж износена до термин.
Сега отново съм бременна отново със превантивен серклаж. Забременях много бързо и двата пъти от раз.

# 11
  • Мнения: 82
Здравей, колко време след конизацията забременя?

# 12
  • Мнения: X
Здравей, колко време след конизацията забременя?
Година и 4м. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 363
Серклажът задължителен ли е?

# 14
  • Мнения: X
Серклажът задължителен ли е?
Според моя лекар да. По-добре да е направен превантивно и да държи шийката затворена.

Общи условия

Активация на акаунт