Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално? - 32

  • 43 147
  • 735
  •   1
Отговори
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 705
Стара тема: http://www.bg-mamma.com/?topic=1072602

Хайде да ние коледно малко вече така...Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 748
Хайде Simple Smile. Благодарности за темата и наслука на всички!

# 2
  • Мнения: 5 045
Не знам , аз не харесвам новите , тухлени блокове .И съм сигурна ,че при еднаква поддръжка , панелките ще ги надживеят в пъти (така ,както и сега са на по 30-40 години ) .
Някой попита - имота е на пазара от 10 дена .
По сайтове ,реклама и тн .
Преди това си седеше в регистъра на Явлена и кйорав купувач нямаше .Какво сме чакали ,не знам .

# 3
  • Мнения: 3 835
Аз смятам, че мнението е крайно. Живеем в НС, което е от 2008г., та вече не е много НС. Нито е протекло, нито е пропукано и е качествено направено, вкл. с добра изолация, плащаме изкл. ниски сметки за отопление и е винаги топло, а влага няма никъде. Хората имат различия и предпочитания, нормално, но е крайно да се твърди, че всяко НС е некачествено.
Успех в продажбата.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 865
Да продължа за НС писанията от старата тема. То че има лоши сгради НС има, ама да се говори на едро не е добре... само защото на някой му е скъпо... стаите малки , скосени тавани... ами да, защото се ходи на огледи само на най-малките и скапани апартаменти заради бюджет и защото се сравнява с панел като цена, и се съди като цяло... за НС... затова така
Има хубави сгради и хубави апартаменти , напоследък са повече, но са недостижими за масата хора за жалост, и няма що гроздето да ни е кисело.... Ако човек може да си позволи НС, то дава много предимства, хубави общи части + добра изолация + паркомясто + по - дълъг срок на експлоатация на сградата, че в някои случаи и други бонуси има.... ( зависи от локация и т.н.)
 
То пък панели и ЕПК няма скапани понеже.... Confused
Къща край града , всеки изтъква като алтернатива, но за България тази алтернатива е сложна, скъпа е( ако искате да имате всички екстри в къщата си), далеч е, пътува се, изолирано е, иска много бачкане и поддръжка на двора и самата къща и според мен не става за семейство с ученици или малки деца.... Пък за стари години ... ще мисля тогава...  Confused

# 5
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Здравейте, включвам се за да попитам според вас адекватно ли е да търсим жилище за покупка през зимата. Какви са плюсовете и минусите в такъв случай.

# 6
# 7
  • Мнения: 25 645
Благодаря за темата. Simple Smile

Вервам, вие последно какво решихте, ще продавате ли на малдежите?
Искали да им свалите 5 000е, то и аз искам да съм принцеса, ама в живота не е тропам с крак и искам.
Ако е толкова "апетитен" апартамента, няма да остане на пазара дълго. Мисля, че вие не сте наясно какво искате да се случи.

по въпроса с 30 годишната Лада, не бих я взела и да ми я подарят.Новото си е ново.

# 8
  • Мнения: 2 694
Не знам какво се пренасяте по скапаните панелки, ама там една стена няма права. Такива са кривундели, че нямам думи.
В панелка ще ме навреш, ама не днес. Пък ако ще и 100 стаи да има.

# 9
  • Мнения: 5 045
Благодаря за темата. Simple Smile

Вервам, вие последно какво решихте, ще продавате ли на малдежите?
Искали да им свалите 5 000е, то и аз искам да съм принцеса, ама в живота не е тропам с крак и искам.
Ако е толкова "апетитен" апартамента, няма да остане на пазара дълго. Мисля, че вие не сте наясно какво искате да се случи.

по въпроса с 30 годишната Лада, не бих я взела и да ми я подарят.Новото си е ново.

Ако се съгласят на първоначалната сума от 103 Хил.,да го взимат .След това шикалкавене няма да получат и 500 евро отстъпка .

# 10
  • Мнения: 1 711
И аз не знам защо толкова се превъзнасят панелките и ЕПК-тата в този форум. За мен също има значение какво реално се купува.

# 11
  • Мнения: 817
Много е забавно да четеш как панелките ще паднат и видиш ли къде ще живеят тия хора. Абе изобщо ужас някакъв. И има няма 10 страници по-късно четеш как това панела е най-хубавото строителство. Който не му харесва да ходи да си страда в новото. Някак си и двете неща са прекалено крайни. А това за кривите стени в панелите просто беше върха. Криви стени има навсякъде, както и прави.
Аз не съм наясно къде е Младост 4. Знам за високите столични цени. И въпреки всичко квартал който се определя като "краен", панел от така и не разбрахме коя година, многостаен следователно труднопродаваем и да се казва, че 103к си е направо подарък ми идва в повече. Смъкване на цената си е нормална практика при повечето сделки. Не при всички разбира се. Обаче има едно масово очакване да се направи отстъпка. Да има алъш вериш. Да го бяхте пуснали на 105 или 110 и да имате мегдан за една прилична отстъпка. Далеч по-разумно би било от това запъване като магаре на мост.

# 12
  • Мнения: 25 645
Подкрепям Стаматко, щом се гони цена, добре беше да го пуснете с 5к отгоре и да се пазарите. И без това не сте наясно с много неща по покупко-продажбите на имот.
За панелите си пишем тук от години. Лобито на панелките (Мецан беше пионер) вади доводи, линкове, статии, документи, че те са едва ли не вечни и ще ни надживеят (Дай Боже). От друга страна, който е имал и има щастието да обитава тухличка, пее друга песен. И така, кучетата си лаят, кервана си върви. Laughing

Честита зима!

# 13
  • Мнения: 3 835
Аз в темата (а и не само) веднъж не съм казала, че панелките са скапани, просто не е това което търся и не бих живяла по собствено желание в такава. За сметка на това сигурно 10 пъти (може и повече) прочетох как всяко НС е скапано и явно аз също живея в такова, въпреки, че все още никой форумец не ни е идвал на гости. Simple Smile Всеки има право да живее в каквото иска, аз от избора си определено не "страдам".

# 14
  • Мнения: 817
Те строителите дето ти връчват чисто ново имотче и то добрите с неоспоримо качество ти правят по някоя отстъпка. Или примерно ти добавят нещо което уж ти е подарък колкото да те погъделичкат. А тук нали йок крайна цена, ако искате. По принцип хората идват с желанието да ви платят близо 200к лева за вашия имот. Столичаните които следят пазара могат да кажат доколко е малко или много. Аз не се наемам. Само да сметнем при заплата 1000 лв да речем това са 200 заплати които се изкарват 16,5 години ако не бъркам някъде. Съвсем ориентировъчна заплата за млад човек давам, може да варира от 510 до 5100 Simple Smile Помислете и от тяхна гледна точка. Разбира се има достатъчно хора с много пари - така е. А сега всички заедно да помислим те биха ли си взели панелка в Младост 4. Добре би било да уточним коя година е панела и вътре в какво състояние е. Това нещо ако му се прави тотален ремонт не ми се мисли. Само обзавеждането ако си го направиш средна ръка ще си е цифра.

Общи условия

Активация на акаунт