Трябва да отслабна-какво да правя??

  • 3 786
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте!
Ъм момиче съм на 17 години...
Имам нужда да отслабна.Нямам предвид 2-3 килограма , защото искам да изглеждам като анорексичка.
Нека първо ви разкажа малко за диетуването си.
Преди 7 годишна възраст бях с нормално телго , че по едно време и по-слаба.
Поотраснах и качих маса, но пак бях нормална.Когато бях на 10 започна проблема.Започнах да трупам килограми.
На 11 свалих 10кг , но явно напразно.
Качихчвах още, след това свалях...
Докато днес най-накрая събрах смелост и се претеглих .Цифрите , които видях ще помня жял живот.75 килограма.
До какво съм се докарала.
Искам да сваля 20-тина килограма.
Висока съм 170см.
Не искам да фи свалям за 2-3месеца както много жени си мислят , че могат.
Знам колко е вредно бързото слабеене.
Имам  1 година да сваля тези ужасни мазнини.
Ако някоя от вас се е борила с такъв проблем или сега започва -нека остави своето мнение.
Критикувайте колкото искате.Дори това ми е стимул.
Просто моля за съвет.:😕

# 1
  • Мнения: 4 518
Търсила ли си причина за тези килограми? Може би не е зле да посетиш ендокринолог и да пуснеш няколко изследвания.
Отсносно отслабването не мога да помогна, но има групи тук и можеш да попиташ за някакъв режим на ядене и да правиш упражнения.

# 2
  • Мнения: 26
Търсила ли си причина за тези килограми? Може би не е зле да посетиш ендокринолог и да пуснеш няколко изследвания.
Отсносно отслабването не мога да помогна, но има групи тук и можеш да попиташ за някакъв режим на ядене и да правиш упражнения.
Ходих наскоро.
Наред съм с тези неща.
От ядене , мързел и незаинтересованост.
Но искам и Ще променя това.
Иначе мерси за отговора.

# 3
  • Мнения: 393
Търсила ли си причина за тези килограми? Може би не е зле да посетиш ендокринолог и да пуснеш няколко изследвания.
Отсносно отслабването не мога да помогна, но има групи тук и можеш да попиташ за някакъв режим на ядене и да правиш упражнения.
Ходих наскоро.
Наред съм с тези неща.
От ядене , мързел и незаинтересованост.
Но искам и Ще променя това.
Иначе мерси за отговора.
Много зависи как се храните и колко пъти на ден? Водите ли активен начин на живот-танци, йога, нещо с което да занимавате активно? Какви групи храни приемате най-много? Щом ендокринните хормони са в норма е добре. Важното е да се храните три пъти на ден, без тези / солети, вафли, газирани напитки/. Важното е Вие да намерите, кое ще е добре за Вас и да сте мотивирана за това.

# 4
  • Мнения: 26
Търсила ли си причина за тези килограми? Може би не е зле да посетиш ендокринолог и да пуснеш няколко изследвания.
Отсносно отслабването не мога да помогна, но има групи тук и можеш да попиташ за някакъв режим на ядене и да правиш упражнения.
Ходих наскоро.
Наред съм с тези неща.
От ядене , мързел и незаинтересованост.
Но искам и Ще променя това.
Иначе мерси за отговора.
Много зависи как се храните и колко пъти на ден? Водите ли активен начин на живот-танци, йога, нещо с което да занимавате активно? Какви групи храни приемате най-много? Щом ендокринните хормони са в норма е добре. Важното е да се храните три пъти на ден, без тези / солети, вафли, газирани напитки/. Важното е Вие да намерите, кое ще е добре за Вас и да сте мотивирана за това.
Ами не ям толкова често .2-3пъти , но явно не в нормални количества.
Ами отвреме навреме ще се размърдам да отида на фитнес или да катеря планина.Но това ще се промени , защото имам желанието, мотивацията и силата да го направя.Мисля да се запиша на плуване може би...
А за групи храни - въглехидрати.

Последна редакция: пт, 30 ное 2018, 14:11 от bubanka

# 5
  • Мнения: 393
Здравейте,

Основно от въглехидратите се пълнее. Можете да видите групата за НВ-ВМХ, а дали ще Ви допадне този режим? Да намалите въглехидратите до минимум и да се храните здравословно. От хляб, теста, баници, макарони, торти, пасти, кроасани, храни съдържащи захар и пшеница в големи количества се пълнее.
Важното е да се движите повече и да намалите въглехидратите и ще има ефект.

# 6
  • Мнения: 26
Здравейте,

Основно от въглехидратите се пълнее. Можете да видите групата за НВ-ВМХ, а дали ще Ви допадне този режим? Да намалите въглехидратите до минимум и да се храните здравословно. От хляб, теста, баници, макарони, торти, пасти, кроасани, храни съдържащи захар и пшеница в големи количества се пълнее.
Важното е да се движите повече и да намалите въглехидратите и ще има ефект.
Благодаря за съвета много!
Ще видя режима.
Отново благодаря!

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Тази история все едно аз съм я писала. Но моят опит е още 25 год борба отгоре. Та от позицията на богат опит си позволявам да ти дам следните съвети:
1. Задължително посети ендокринолог и гинеколог. Настоявай да ти изследват кръвна захар, инсулин, полови хормони, ехография на яйчници. Цикълът ти как е?
2. Ако можеш да си го позволиш направи поне няколко посещения при психолог. В поста ти усещам доста силна омраза към себе си. Разбирам, че в пубертета емоциите са преувеличени, но намери начин да възприемаш по-спокойно ситуацията. Докато не се научиш да се обичаш няма да направиш нищо добро за себе си. Промяната трябва да е продиктувана от любов и грижа за себе си, а не от омраза. Мотивът трябва да е грижа за здравето, а не "да изглеждам като анорексичка".
3. Влез в темата за ВМНВХ. Подходящо е за подрастващи (има достатъчно протеин), здравословно е (при условие, че ядеш достатъчно зеленчуци, лесно е за спазване и възпитава правилни хранителни навици.

# 8
  • Мнения: 26
Тази история все едно аз съм я писала. Но моят опит е още 25 год борба отгоре. Та от позицията на богат опит си позволявам да ти дам следните съвети:
1. Задължително посети ендокринолог и гинеколог. Настоявай да ти изследват кръвна захар, инсулин, полови хормони, ехография на яйчници. Цикълът ти как е?
2. Ако можеш да си го позволиш направи поне няколко посещения при психолог. В поста ти усещам доста силна омраза към себе си. Разбирам, че в пубертета емоциите са преувеличени, но намери начин да възприемаш по-спокойно ситуацията. Докато не се научиш да се обичаш няма да направиш нищо добро за себе си. Промяната трябва да е продиктувана от любов и грижа за себе си, а не от омраза. Мотивът трябва да е грижа за здравето, а не "да изглеждам като анорексичка".
3. Влез в темата за ВМНВХ. Подходящо е за подрастващи (има достатъчно протеин), здравословно е (при условие, че ядеш достатъчно зеленчуци, лесно е за спазване и възпитава правилни хранителни навици.
Всичко за което можеш да се сетиш съм посещавала освен психолог...
Цикъла си ми е наред .
За психолог ще си помисля... И вероятно скоро ще съм там...
Мерси.

# 9
  • Мнения: 985
Тя казва, че е качила от ядене. Не знам защо я пращате на лекар. Всеки, който е застоял и яде много, при това въглехидрати, ще качи.

Вм-нвх не е задължителната диета. Просто ако махне всички глупости и яде плодове, зеленчуци, месо, тук-там картофи и ориз, зехтин, маслини, яйца, ще отслабне. Щом казва, че няма воля, това й е проблема на авторката, както и яденето. Ужасно много хора са пълни и в повечето случаи е от ядене.

# 10
  • Мнения: 11 234
Режима на отслабване на Атанас Узунов - има детско меню. Важно е да е детско менюто ти, защото в противен случай ще забавиш от сега метаболизма и хормоналното си развитие.

Ядеш доста, но преценено и без хляб и захар. Хляба има заместители. Сладкото също. Ще трябва да агитираш и майка ти да се включи и да готвите така.
Ако желаеш ще ти дам линк към ФБ страницата и детските рецепти.

Трябва и да спортуваш. Ако не харесваш да спортуваш навън има едни упражнения ТАБАТА.
Намираш Табата упражнения за жени от Интернет и всеки ден по 15 минути правиш веднъж тях, веднъж йога, веднъж упражненията на Синди Крауфорд, веднъж на други инструктори.

Толкова - в началото 15 минути ежедневно се заставяш да правиш упражнения и вечерята ти е не по-късно от 8 часа се състои от месо или риба и голяма салата. Всичко що е хранително и въглехидратно може да ядеш само до обед. Хайде да пробваме така за месец и да видим колко ще свалиш.

Разбра ли? До обяд гледаш да се ограничиш от към хляб и захар, но ако много ти се хапва там им е мястото. Наобядваш се добре /по възможност без хляб и десерт/, следобедна закуска може да е варени яйца, парче чушка или краставица, кашкавал, сирене, маслини, шунка, кисело мляко, таратор в много редки случаи ако си навън може солети /не чипс, не бейкролс/.
Вечеря пържолка, крилца, бутче, ребърца, пържени яйца, пълнени чушки с яйце и сирене, мишмаш, друсан кебап и голяма салата от зеле с моркови, айсберг с краставички, карфиол, броколи, тиквички, репички. 

# 11
  • Мнения: 26
Режима на отслабване на Атанас Узунов - има детско меню. Важно е да е детско менюто ти, защото в противен случай ще забавиш от сега метаболизма и хормоналното си развитие.

Ядеш доста, но преценено и без хляб и захар. Хляба има заместители. Сладкото също. Ще трябва да агитираш и майка ти да се включи и да готвите така.
Ако желаеш ще ти дам линк към ФБ страницата и детските рецепти.

Трябва и да спортуваш. Ако не харесваш да спортуваш навън има едни упражнения ТАБАТА.
Намираш Табата упражнения за жени от Интернет и всеки ден по 15 минути правиш веднъж тях, веднъж йога, веднъж упражненията на Синди Крауфорд, веднъж на други инструктори.

Толкова - в началото 15 минути ежедневно се заставяш да правиш упражнения и вечерята ти е не по-късно от 8 часа се състои от месо или риба и голяма салата. Всичко що е хранително и въглехидратно може да ядеш само до обед. Хайде да пробваме така за месец и да видим колко ще свалиш.

Разбра ли? До обяд гледаш да се ограничиш от към хляб и захар, но ако много ти се хапва там им е мястото. Наобядваш се добре /по възможност без хляб и десерт/, следобедна закуска може да е варени яйца, парче чушка или краставица, кашкавал, сирене, маслини, шунка, кисело мляко, таратор в много редки случаи ако си навън може солети /не чипс, не бейкролс/.
Вечеря пържолка, крилца, бутче, ребърца, пържени яйца, пълнени чушки с яйце и сирене, мишмаш, друсан кебап и голяма салата от зеле с моркови, айсберг с краставички, карфиол, броколи, тиквички, репички. 
Хм...
Харесвам предложението Ви!
Започвам. Ще кажа резултата след месец. Дано стане. Мерси.

# 12
  • Мнения: 11 234
Ще свалиш около 3-4 кг. първия месец, после по 2-3 на месец, но тялото ти ще се източи и стегне  Flutter
Супер маце ще си след 3-4 месеца Simple Smile

Ако те влече сладко, ако много ти се прияде и не можеш да устоиш го прибираш и ядеш сладко на закуска. Може цяло парче торта да изядеш, но само на закуска. Плодове също само до обяд.

Пийвай повече вода, ако усещаш глад пийвай аиранче.
Пиши как се чувстваш, как се справяш с глада за сладко и усещането, че не си се наяла ако няма въглехидрат. Хапвай повече маслинки. Гъби също може за вечеря - те са протеин.

Успех! Всичко е в постоянството. И да сгафиш важното е пак да се върнеш на правия път възможно най-скоро.
Никакво повръщане! Никакво гладуване. Колкото повече ядеш мазничко и протеин, толкова повече отслабваш.

Ето ти линк към детското меню за идеи за храна -  има и коментари, виж и снимките.


# 13
  • Мнения: 2 113
Съвет за добър ендокринолог, моля ?

# 14
  • Мнения: 985
Стига бе хора, на пълен човек само му трябва да му казват да яде торта за закуска. Абсурд, това не в здравословно. Торта веднъж седмично най-много, без друго са супер сладки и супер вредни и мазни.

Също така нека поясним, че под МАЗНО Дорис има предвид НЕ пържени картофи и Макдоналдс, а зехтин, маслини, яйце с жълтък и месо, което не е филе, а ребра, врат; сьомга и скумрия.

Общи условия

Активация на акаунт