Торбичка - 10 ст.

  • 2 464
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 920
Пак ще прозвучи като оплакване, но всеки път ме дразни - Хит. Човек не отива там за 1 нещо, пазарува се за доста пари и накрая - желаете ли торбичка - 10 ст. Доколкото знам веригата е германска или австрийска, не съм сигурна, но дали и там е така. Ще направя редовния паралел - никъде в чужбина не ми се е случвало.

Да похваля продавачките. Докато се загледам в нещо, веднага се доближава някоя с желание да ми помогне. Една ме заведе за ръчичка до щанда, който търсех.

# 1
  • Мнения: 27 524
А, не е така - Франция, Белгия, Германия - торбичките са по 10 цента  Peace

# 2
  • Мнения: 899
И в МЕТРО се плащат. Аз си нося от вкъщи и без това имам много и не знам какво да ги правя..

# 3
  • София
  • Мнения: 3 797
 И в Метро си плащаш торбичката, така че не са единствени

# 4
  • Мнения: 4 371
Ми то почти навсякъде е така.
Аз предлагам да се закове една тема Недоволни от завдения/магазини и стига са се пускали еднакви теми. То е ясно, че недоволните са повече от доволните, ама на първа страница само това се чете Peace

# 5
  • Мнения: 920
Не съм недоволна, магазинът си е хубав, продавачките са любезни, не се разхождат тракторчета като в Била и Метро. И е единственият с колички за бебета, за малки деца, за по-големи деца, за инвалиди. Друг е ?, че виждам съвсем здрави и прави хора с количка за инвалиди.Може би е дребнавост от моя страна - както като отидеш на заведение и ти искат 50 ст. за тоалетна.

# 6
  • Мнения: 899
Недей да си тровиш настроението за такива неща, няма смисъл. Те се случват и ще продължават да се случват, мисли за хубавите страни на нещата   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 616
На мен пък ми се струва дребнавост да ти вземат 10 ст. за торбичка. Живея в малък град, но тук във всички магазини торбичките вървят безплатно към покупките, дори в кварталното ни магазинче е така... Искат пари само за онея шарените лъскави торбички - май 20 ст. струват...

# 8
  • София
  • Мнения: 15 219
И в Била се плащат-20 или 30 ст.-според размера (май толкова бяха newsm78)
В Рамстор и Фантастико, пък, са безплатни, и направо ме изумява продавачките с какъв размах ги раздават. Слагат по 2-3 неща в торбата. Задръстих си къщата с торбички вече. (Да ме питаш защо не ги изхвърлям, вместо да мрънкам, че са ми много Crazy).

# 9
  • Мнения: 899
Във Фантастико и другите такива, където торбичките са от онези полу-прозрачните, те с абезплатни, предполагам, защото не са особено скъпи. В Била, Хит, Метро са от плътните и съответно струват някакви стотинки. Иначе и при нас в кварталните магазини всички торбички са безплатни, но са си от много прозрачните, та вече имам толкова много и освен да си ги нахлупвам на главата, друго не се сещам да правя  Crazy

p.s. secretgarden беше предложила в една тема, всички да си ушием по една хубава платнена торба, та се чудя кога ще го осъществя, благодаря й за хубавата идея!

# 10
  • Мнения: 920
И това ми е проблем. Като добра домакиня, помнеща времето когато в България нямаше такива екстри и ми се е налагало да приютявам кг. ябълки в дамската си чанта, ги събирам старателно в 1 чекмедже. Когато се напълни, ги изхвърлям, и почвам наново. Laughing

# 11
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
На мен пък ми се струва дребнавост да ти вземат 10 ст. за торбичка. Живея в малък град, но тук във всички магазини торбичките вървят безплатно към покупките, дори в кварталното ни магазинче е така... Искат пари само за онея шарените лъскави торбички - май 20 ст. струват...

Ми те тез торбички, за които е недоволството, са точно такива - шарени, лъскави, издържащи 10 кг., ако не ме лъже паметта Simple Smile

Не са обикновените торбички, които се раздават във всички квартални магазини и по пазарите Peace

# 12
  • Мнения: 1 616
На мен пък ми се струва дребнавост да ти вземат 10 ст. за торбичка. Живея в малък град, но тук във всички магазини торбичките вървят безплатно към покупките, дори в кварталното ни магазинче е така... Искат пари само за онея шарените лъскави торбички - май 20 ст. струват...

Ми те тез торбички, за които е недоволството, са точно такива - шарени, лъскави, издържащи 10 кг., ако не ме лъже паметта Simple Smile

Не са обикновените торбички, които се раздават във всички квартални магазини и по пазарите Peace

Аааааааа... Пък аз говоря за онея прозрачните, шумящи, дето ги има в най-различни големини...

# 13
  • Мнения: 6 167
тук е 5 цента,
ако искаш екологично рециклирана хартия - 15 цента.

събрам си боклука в тях.
като се съберат повече спирам да купувам.
слагам си покупките в кашон с дръжки, който ми стои в багажника на колата. с количката отивам до колата и така.
със сигурност купуването на торби за смет е по-евтино
.
но мисля, че съм намерила баланса.
да не говорим, колко е вредно за околната среда да се бълват безкраен брой торбички.
тоест, който ходи с кола - в багажника една кутия и решавате дилемата

Последна редакция: нд, 18 юни 2006, 12:36 от Lennie

# 14
  • София
  • Мнения: 3 797
Аз пък ги събирам и си изхвърлям боклука в тези торбички.Много по-удобно е да се събира боклука така и после направо с торбичката в кофата, отколкото да се разхождам с кошчето

Общи условия

Активация на акаунт