Защо не мога да забременея

  • 2 882
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте мили дами искам.да ви споделя проблема си и ви моля да ми дадете съвет .Аз се казвам Анелия и със съпругат ми се опитваме от месеци да си направим бебе но не става пробвала съм сякакви методи да запазв сперматозоидите в мен след полов контакт но малко да мрадна и тя истича знам че е нужно малко за създаване на бебе но не става вече много се отчаихме и се плаша да няма проблеми в мен още не сме отишли на лекар но ще отидем .ов ми беше на 5 ноември и след опитите правихме го редовно но не се получава но постоянно имах симтоми като гадене ни може би е било от вталпяване че съм бременна взех си тест преди цикала и той беше отрицателен но този месец не ми дойде можеб и съм избарзала с теста но не знам моля дайте савет какво да правя толкова силно го желаем дано бог ме дари с бебче и всички други като мен които искат да имат деца .☺благодаря ви че сте прочели това😘

Последна редакция: сб, 01 дек 2018, 01:22 от AnMary

# 1
  • Мнения: 3 597
Пиши на кирилица и използвай пунктуация .
Колко няколко месеца ? Няколко месеца не е повод за отчаяние . Като начало си вземи тестове за овулация , преглед при АГ с основните изследвания , мерене на БТ и , ако се наложи след време по-сериозни стъпки .

# 2
  • Мнения: 7
Ами от 6 месеца .Благодаря за мнението ви

# 3
  • Мнения: 2 170
Изчакай още малко(например 5/10 дни закъснение на менструацията) и направете още един тест. Ако и този месец се окаже, че не сте бременна , отидете при специалист по репродуктивна медицина.
Може да направите цветна снимка на тръбите, някои други изследвания за вас и спермограма на мъжа ви.
От там нататък според резултатие ще предприемате нужните мерки.
Желая ви успех, нужно е търпение!🙂

Моля пишете грамотно!
Спазвайте правилата за правопис и пунктуация!

# 4
  • Мнения: 635
Аз пък ще те посъветвам нещо друго. От опит знам че трябва да се отпуснеш малко и да спреш да мислиш ама сега дали ще забременея , дали ми има нещо? Не е задължително да имаш някакъв проблем за да не се хване. Психиката страшно много влияе. Аз бях така близо 2 години беше ми станало като фикс идея, но в момента в който спрях да мисля за дете буквално( много лоши неща ми се струпаха ) и резултата е на лице. Просто се опитай да се отпуснеш за месец два преди да си пускаш кавито и да било изследвания, само трябва да си проследиш кога точно си в овулация.

# 5
  • София
  • Мнения: 38 116
Спермограма.

# 6
  • Мнения: X
Надявам се да има нещо, което ще ти помогне, ако не си ги прочела вече де
Успех!
 И не забравяйте да си направите иследвания!
Както и да опиташ, специално ти да не го мислиш и да не ти става фикс идея!
http://www.biberonbg.com/info/plan_za_zabremeniavane.htm

https://www.google.bg/url?sa=t&source=web&rct=j&url= … hid=1543657367630

# 7
  • София
  • Мнения: 12 524
Още няколко месеца следете овулацията с тестове. Ако няма резултат, пуснете спермограма с Крюгер. Ако там сте ок, отивйте в репродуктивна клиника и слушайте докторите. Понякога проблемът е много малък, но нека специалист прецени.

# 8
  • Мнения: 38
Не се заяждам, но как очаквате тук да ви се даде отговор, на този въпрос? Flushed  Има стотици теми публикувани на тази тема, както и стотици двойки опитвали от години (не от няколко месеца) . Моят съвет е да изчакате  поне година в опити, и ако не се получава, да потърсите лекар. Много често проблем няма ,а всичко идва от психическата нагласа , че непременно този път се е получило. Търпение и спокойствие му е майката. Казвам го от личен опит ! Успех Flowers Four Leaf Clover

# 9
  • Мнения: 648
И при мен беше така ! Постоянно мислих за това и не ставаше и не ставаше! Следях овулация и всичко което трябваше! Бях под постоянен стрес на работа и факта, че нямаме бебе ме побъркваше. Счдойде лятото отидохме на море , бях спокойна , щастлива и обичана! Не мислих за нищо, оставих се по течението и ето следващата менструация липсваше и бях бременна! Като се върна назад и сметна датата на зачеване съвпада с датата на почивката!

# 10
  • Мнения: 279
Ани, шест месеца не се смята за проблем при опитите. Доколкото знам, след година неуспешни опити, се търси помоща на репродуктивен специалист.
Тежки изследвания, като цветна снимка на този етап според мен са излишни. Спермограма на мъжът ти може да направите.
Съвета ми е да се настроиш положително и ти желая бременност.

Общи условия

Активация на акаунт