Томболи, игри, конкурси, награди и подаръци, анкети (81) - декември 2018

  • 160 710
  • 3 061
  •   1
Отговори
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 659




Темата във форума: Конкурси, игри с награди и ексклузивни промоции за потребители на BG-Mamma
Как да се абонирате за нея и да получавате известие за всеки нов пост с игра >>>
чрез натискане на бутона „Следи“, който се намира под заглавието ?:






Моля, използвайте бутона вместо да пускате постове от типа „запис“!

Извадка от Правилата на форума:
Цитат
14. Забранява се публикуването на теми и мнения, призоваващи към гласуване в даден конкурс.
Забраната се отнася и за полетата от потребителския профил - аватари, подписи, лични титли и т.н.
Изключения могат да са:
- международни конкурси с българско участие
- изцяло благотворителни конкурси
- външни конкурси, в които участва BG-Mamma или една голяма потребителска група от форумите тук като представители на BG-Mamma








Скрит текст:
Подава се годишна данъчна декларация по чл. 50 от ЗДДФЛ. Декларират се награди на стойност по-висока от 30лв. Стойността на наградата се удостоверява само и единствено от платеца (организатора) и само и единствено със „служебна бележка”. Декларации, приемно-предавателен протокол или каквото и да е друго, с което е получена наградата НЕ Е документ за деклариране. Платеца е абсолютно задължен да издаде служебна бележка по образец, както е задължен и да я издаде в срок, най-късно декември за календарната година.
По изключение, бележката може да е издадена в първите дни на януари, ако наградата е спечелена в края на декември. Срока за подаване на декларацията с отстъпка в плащането на данъка е 31 януари (възможни са изменения в бъдеще) и имате пълно право да изисквате от платеца издаването на бележката така, че да се възползвате от тази отстъпка и той е длъжен да я издаде.

  За наградите се попълва приложение 6 към данъчната декларация. Възможно е да имате бележки с авансово внесен данък, в приложението има отделен ред за тези суми. Те се приспадат от данъците, които трябва да се внесат за други награди.
За парични награди от игри, платеца е длъжен да удържи и внесе данъка авансово, получателя само го декларира.

За работещите на трудов договор се подава и приложение 1, с издадена от работодателя служебна бележка за дохода от предходната година.

И в двете приложения редовете са като на бележките, така, че просто се пренасят, а в приложение 6, ако са повече награди се сумират стойностите от всеки ред

В случай, че имате други доходи, например от хонорари, наеми, граждански договори, или данъчни облекчения си попълвате и съответните приложения.

От всички приложения информацията се пренася и обобщава в самата декларация.

Хубаво всеки да има копие на декларацията, приложенията и бележките, които е подал. Не е задължително, но е хубаво,  защото докато се установи практика по промяната са възможни доста грешки.

Начините за подаване на декларацията са : на място, с пик код или по пощата. Последния начин е удобен за хора, които нямат пик и трябва да ходят до друго населено място до офис на НАП. Декларацията е хубаво да се пусне не само препоръчана, а с обратна разписка. Като обратната разписка се върне това означава, че декларацията е приета в НАП. За подадена се смята според датата на пощенското клеймо, дори да пристигне в НАП по-късно.  Ако се използва този начин е добре да се пусне по-рано, защото на данъка ще си има лихва, ако се забави пристигането на декларацията. Дори да я водят подадена в срок, ако се забави то няма как да си платите данъка преди тя да е пристигнала в НАП и да е приета, а система изчислява лихвата всекидневно.



# 1
  • Мнения: 1 514
От никъде нищо не чакам, но се надявам декември да имам повече късмет.    Освен Кауфланд и Юск други коледни календари има ли?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 999
Захарчето, благодаря за новата тема.
Миналата година спечелих само от Коледния календар на Avon, но тази година нямат или аз не го намирам.
Пожелавам ни много и интересни игри и награди през месеца на чудесата.

# 3
  • Мнения: 2 858
Добро утро Честита нова тема много награди през новия месец

# 4
  • Мнения: 1 342
Благодаря за новата тема. Честит ни Декември! Дано бъде успешен и късметлийски за всеки от нас!

# 5
  • плевен
  • Мнения: 645
Привет и от мен . Напоследък нямам късмет никъде , но ще следя темата за нови игри Flowers Hibiscus

# 6
  • Сливен
  • Мнения: 4 190
Добро утро. Късметлийски месец.Коледните календари на Кауфланд и JYSK вече са в действие. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 574
Честита нова тема и късметлийски декември за всички Simple Smile

# 8
  • Мнения: X
Може ли линк за календара на Юск? Не съм се абонирала и не го видях в сайта.

За тези, които пазаруват в Булмаг, това ми излезе във Фейсбук:
https://m.facebook.com/notes/domaine-boyar/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0 … 2153201971370602/

Последна редакция: сб, 01 дек 2018, 08:51 от Анонимен

# 9
  • Мнения: 5 435
Благодаря за темата!
Пожелавам на всички поне с една награда да се похвалят! 😚😋😚

# 10
# 11
  • Мнения: X
A какви са наградите от коледния календар на JYSK ? Пише намерете 3 еднакви и печелите ,аз открих 3 еднакви и нищо Grinning 

# 12
# 13
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 659
A какви са наградите от коледния календар на JYSK ? Пише намерете 3 еднакви и печелите ,аз открих 3 еднакви и нищо Grinning 

Трупат се точки за голямата награда!

# 14
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Много късмет на всички!
Захарче Hands Clap

Общи условия

Активация на акаунт