Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 15

  • 90 378
  • 744
  •   1
Отговори
# 390
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 499
 Локумки

# 391
# 392
  • Мнения: 22 867
След коледните красоти на момичетата bouquet chef bouquet две тривиални манджи:

Гъбена чорбица от кладница


и паниран телешки език с късметче в някои късчета /парче бекон в джобче по средата/


иланг-иланг, колко ги обичам тия локумки и така и не ги докарах, като бабините, топящи се в устата. Какви ли не рецепти пробвах, не стават и не стават като онези от детството. Чудничко изглеждат твоите! Heart Eyes bouquet chef

# 393
  • Мнения: 5 998
Чак ме е срам след вашите красоти да си покажа мусаката, дето все не мога да й докарам класическата заливка, но това е положението. 😂

За тази седмица толкова от мен му казах на ММ, че съм в режим на активно коледно сладкоправене.

Айде, от мен да мине и едно кремче Simple Smile


# 394
  • софия
  • Мнения: 2 463
оооо мусаката е перфектна! утре това ще се яде , и най-много ми хареса, че и ти като мен слагаш грах Simple Smile /аз напоследък я права с месо от наденица вместо обикновена кайма, и добавям по една натрошена суха чушка/

# 395
  • София
  • Мнения: 3 478
Не че не готвя... не мога да меря мускули с вас... От време навреме се мярвам тъдява... да не ме забравите съвсем Kissing Heart
Тази вечер готвих по поръчка: пилешки бон филенца с картофено пюре,



с корнфлейкс, със сусам (не стигнаха до снимки), картофена салата и топла баница



# 396
  • Мнения: 903
Солен кекс за закуска

# 397
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 499
Вкусна разядка от сирена със сушени домати и пушени гърди

# 398
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
В очакване на свекърите. Питка с масло и сирене и винен кебап от глиган в гювеч.

# 399
  • Мнения: 978
Ние сме на картофени кюфтенца - класически и едни с кренвирш и червена чушка.

От няколко дена не мога да качвам снимки (поради това, че снимлата е повече от 5 м) затова:

Скрит текст:
https://recepti.ezine.bg/r-111712-Картофени_кюфтета_с_кренвирш_и_чушки?p=1

# 400
  • Мнения: 22 867
В очакване на свекърите. Питка с масло и сирене и винен кебап от глиган в гювеч.
Скрит текст:


MoHu Todorinska, то това си е сериозно посещение, ама и ти стабилно си се подготвила! Направо измести свеки в сянката! Прекрасна питка и страшно апетитен кебап Heart Eyes  bouquet chef

# 401
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564

[/quote]

MoHu Todorinska, то това си е сериозно посещение, ама и ти стабилно си се подготвила! Направо измести свеки в сянката! Прекрасна питка и страшно апетитен кебап Heart Eyes  bouquet chef
[/quote]
 Хахаха, благодаря. Simple Smile

# 402
  • Мнения: 14 077
Не особено "снежни" напукани сладки (пудрата захар беше толкова фина, че не се лепеше по тях). Ама пък неочаквано вкусни, за пръв път ги правя. Тези сложих в кутия, оставих и за децата.


Меденки на Танита. Слепих ги с течен шоколад и доста нескопосано ги потопих в разтопен млечен. Ама са за домашна употреба, та няма да придирям.

# 403
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Салата

Зелеви сърми

За първи път правих чеснови питки, малко не успях да докарам кръглата форма 😂

Десерта беше кекс, но не успях да го заснема, разграби се за отрицателно време.

# 404
  • София
  • Мнения: 11 704
Малко гръцка баклавица някой да пожелае, сервирам  Wink



Общи условия

Активация на акаунт