За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 72

  • 25 539
  • 760
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 673
Старата тема

Момичета, бебчето ми е малко над месец. Оставям я да спи само странично, но тази нощ не знам как се е извъртяла и е спала по корем. Забелязах, че доста умело вдига дупето и почти се обръща, явно този път е успяла. Не знам може би и аз съм я завъртяла прекалено на една страна, така че да й е по - лесно, наистина не знам точно как. Въпроса е, че нали педиатрите препоръчват лежане по корем чак след втория, третия месец, та ме хвана страх да не й стане нещо от това спане, май не го препоръчват заради гръбнака 🤔🙁

Здравейте, при това време се чудя дали да изведа малката на разходка за около час примерни (на 3++ месеца е). В момента пече и не духа грам вятър.
Скрит текст:

Както писах преди моя бебок не спи хубаво, събужда се през час, плаче, върти се на всички страни. Взимам го и при мен да спи, но пак е така. Мислех, че са зъби, но то е от 2 месеца и повече. Давах камилия резултат нямаше. Вчера моя мъж го заведе на лекар. Изписа камомила и биогая. Не знам каква връзка има пробиотика. Но аз мисля, че не е от зъби, защото има проблем само като спи, дори на дневния сън. Иначе е спокоен ,яде си, играе си. Ако са зъби няма ли и като е буден да е нервен или да го боли?

Плазмон на прах ( бисквити) по колко се слагат във вечерното мляко, за да не се буди през нащта бебето?
На 100 мл. 1 лъжичка, но каква?

# 1
  • София
  • Мнения: 18 608
Благодаря за темата.
И двете деца слагах по гръб те се въртяха настрани.

# 2
  • Мнения: 9 196
Момичета, никое бебе не се върти само настрани, нагоре и надолу, на 1 месец, стига вече ... Simple Smile

# 3
  • Мнения: 602
Мерси за темата!
И моята от много малка си спи по гръб.. Доста рано започна сама да се извърта от една страна на гръб и не съм я застопорявала с нищо просто си я оставих да си спи както на нея и е удобно..

# 4
  • Мнения: 97
Здравейте, при това време се чудя дали да изведа малката на разходка за около час примерни (на 3++ месеца е). В момента пече и не духа грам вятър.
Скрит текст:
Според мен няма проблем да я е изведеш за малко. Обличаш я, не прекалено и я изваждаш. Аз съм на принципа, че е хубаво да се извеждат и през студено време. Друго си е малко на чист въздух.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 608
Обратно имах предвид~настрани и гръб.

# 6
  • Мнения: 16 839
Извеждам го откакто се е родил.
Спи по мин. Час навън.

# 7
  • Мнения: 18 495
Малката от 2 дни скърца със зъби. Отвреме навреме и много рядко,но го прави.Четох някакви неща,но не знам. Доста емоционално дете е.
Случвало ли ви се е?

# 8
  • Мнения: 16 839
Постоянно скърца, откакто му излезнаха горните два зъба 😄

# 9
  • Варна
  • Мнения: 108
Здравейте. Искам съвет и препоръка на шише за прехода от шише с мек накрайник, после твърд, сламка и накрая самостоятелно пиене от чаша.
Синът ми е на 11м. и успешно към момента от 6-тия месец си пие водичката или сока от чаша с мек накрайник. Кога да премина към твърд, съответно после към сламка и т.н.?
Попринцип ползвам продуктите на Нук, но приемам всякакви препоръки за различни марки и модели.
Благодаря предварително.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 592
Относно температурите педиатърката ни съветваше през първите 1-2 месеца да е поне 7 градуса, да няма вятър, дъжд и мъгла.  После вече каза, че се водим по нас, ако удържаме за разходки на тези температури. Simple Smile
Скърцане със зъби чувам от време на време, откакто има зъби да ги трие.
За водата и аз скоро питах подобен въпрос, аз поне не намерих статии, в които да има препоръчителна възраст. А на различните марки за сходни продукти има различна препоръчителна възраст. Общо взето пробва се детето дали е към готово към следваща стъпка, но чакам и аз, ако се появят полезни нови отговори. Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 18 608
Аз сега на 13м  тепърва ще дам чаша.

# 12
  • Мнения: 35 057
У дома е голяма борба. На година и 2 месеца само шише с мек накрайник трае.. Давам с твърд, със сламка.. Не. Не знае какво да прави с тях Sad Давам му и от пластмасова чаша да пие.. Да речем, че се справя.

# 13
  • Мнения: 1 391
От 11 м.свикна да пие от авент със сламка. Но къде гълта, къде и тече по брадичката. Сега и поръчах 360 пак на авент. Не съм я пробвала. Не можа да свикне със мекия накрайник на авент.
Основно си пие с биберона.

# 14
  • Мнения: X
Аз не мисля че трябва да се следва някаква последователност - мек, твърд накрайник, сламка, чаша. Вижте от какво просто детето иска да пие. Моето например никакви накрайници не признава и от 7 м пие от шише със сламка. Това е, нищо друго не работи.

Общи условия

Активация на акаунт