Какво означава това?

  • 1 519
  • 13
  •   1
Отговори
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Здравейте,
ходихме на лекар за настинка и аз обърнах внимание на докторката, че има нещо като цицина, но е по-твърдо на главичката, като и споменах също, че сме родени форцепс.При което тя "Ами не сте ли ходили на ехограф, ми то трябва още преди да се е затворила фонтанелкатаааа, ми ако има изоставане и т.н." Стана ми много страшно #Crazy Та написа това и ни прати на неонантолог.
"С уплътнение между окципиталната и фронтална кост в дясно.Роден с форцепс.ГФ 10/10 мм на нивото на калварията"

Какво означава това на чист български език, много съм притеснена!!!

# 1
  • Мнения: 8 585
Най-често се касае за леко припокриване в областта на черепен шев. Нормална находка е, и изглежда или като лека вдлъбнатина по дължина странично на главичката.
Форцепсните травми са видими от раждането в болшинството от случаите. Големите хематоми в областта на главата от форцепси изискват проследяване.

# 2
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
То е леко в страни под фонтанелата, то там ли е черепния шеф?
И защо се е появило, преди ми се струва, че го нямаше.
И може ли да очаквам лоши новини от изследването?
Защо не ехограф?
Няма хематоми, ако това означава отоци някакви, освен една червенина между веждите приличащо на хемангиом, но не е релефно и като, че ли избледнява от както се е родил.
И това може ли да е хематом, или не те са твърди?

Благодаря отново?

# 3
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Упсссс забравих Embarassed
А какво е това ГФ и калвария?

# 4
  • Мнения: 8 585
ГФ-голяма фонтанела.
Калвария-анатомично обозначение на черепна кост.
"Защо не ехограф?"-точно на ехограф Ви пращат...

# 5
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Извинете, исках да напиша "Защо нА ехограф"

# 6
  • София
  • Мнения: 414
Не се паникьосвай мила, идете на ехограф - мисля Трансфонтанелна ехография се нарича. проверява се още след раждането по принцип при съмнение - дали има кръвоизливи, кисти, възпаление някакво или нещо такова.
ето малко линкове, с доктори, мнения и клиники, че сигурно нямаш време да търсиш

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=33506.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10571.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=9779.msg162910#msg162910


Гушка и целувки на Калоян.

# 7
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Много ти благодаря!
Наистина нямам време, сега крада малко защото спинка, а от 3 дена почти не е спал/запушен нос и температура/Даже няма и да чистя, за да пиша и чета тук, а е ужас.Не ме оставя за миг мъничето ми Heart Eyes
Ние се осигуряваме на частно и ни пратиха на Ами Буе, този център Здраве ли какво беше там Embarassed
Отново благодаря! Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 414
да Детско здраве - тел. 9524297 или 0888223062

# 9
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
да Детско здраве - тел. 9524297 или 0888223062

Там дали са специалисти?Прочетох подадените линкове от теб и там не фигурира тази клиника, а прочетох, че трябва да е наистина добър специалист.

# 10
  • Мнения: 3 914
отидете в поликлиниката към педиатрията при д-р Георгиева-трансфонтанелна ехография
тя се занимава само със това, няма нищо страшно
успех Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 414
да, клиника по неонатология, втори етаж - Ралица Георгиева - 9541397

# 12
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Благодаря Ви от сърце!

# 13
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Бяхме на ехограф, няма да говоря за обслужването, а само, че ни се падна Калева Sick
И така, сега някой от мамите ходили на трансфонтанелна ехография да ми каже има ли идея за това:

мозъчна структура - за възрастта, в ляво хепирехогенен плексус, незначителна лека вентрикулна асиметрия в ляво.

Общи условия

Активация на акаунт