Провайдърът в съвременното общество

  • 13 636
  • 447
  •   1
Отговори
# 375
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Ааа, аз си работя. Само дето ОТК леля я няма да види.
Сега мисля де да идем да вечеряме след работа, щото офисния планктон понякога води семейството си на кръчма.  Laughing

# 376
  • София
  • Мнения: 24 839
То, на планктона и развлеченията / по някога/ , като работата / понякога/ Mr. Green

# 377
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Що, останалите по 24 часа се веселят ли? Съвсем те хванаха Карастанчовите.  Laughing

# 378
  • Мнения: X
Синът на 13 така си играят на затапки.

# 379
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Синът на 13 така си играят на затапки.
Да не съм чула после, че само по теб ходят.  Flutter

# 380
  • Мнения: 2 749
Не всички жени си тръгват заради изневяра на половинката. И не защото са намерили друг. Умната жена си тръгва, когато усети, че не я оценяват, не я разбират, приемат я за даденост или се опитват да й налагат модели на поведение, които не й харесват. И това са малка част от причините. До момента мъж не ми е изневерявал /или не съм ги хващала, но не съм имала и подозрения/. Но не ме е и издържал де. Та съм си тръгвала, когато връзката се превърне в навик. Предпочитам сама, от колкото зле придружена. Но не съм била финансово зависима и мога да си го позволя. А не да правя компромиси със себе си.

Не можеш цял живот да си тръгваш и започваш отново, ако имаш и деца.
Все с някого трябва да можеш да се сработиш дотолкова, че да намериш смисъл да направиш компромис.
На дърти години да тичаш подир пеперуди, без да можеш да "свиеш гнездо" е тъжно и жалко за теб, а и за тези, за коит о отговаряш- създадени по твое собствено желание.




Ти ако не можеш, аз мога. Тъжни и жалки са компромисите, за да си "свила гнездо". И пак не внимаваш! Grinning Не аз казах, че търча по "пеперудите". Моето мнение е, че не е задължително да се примиряваш, само и само да имаш мъж. Аз лично мога и без този персонаж в живота си. А децата ми са достатъчно разумни, за да гледат реално на нещата. Това, че са израснали без баща, не ги прави втора категория.

# 381
  • Мнения: X

Ти ако не можеш, аз мога.
Аз не съм привърженик на дълготрайното мъчение в екстремна среда, обаче ако излагаш децата си на нескончаеми емоционални експерименти с всяка твоя следваща тръпка, която се оказва в последствие недостойна, колкото и да са "зрели", това може само да им смели душичките.
Децата могат да приемат брак, в който родителите не са в бурни любовни отношения, стига да се държат прилично. Могат да приемат и развод, последван от отглеждане при самотен родител. Малко по-трудничко, но приемат (ако е свестен) заместник на напусналия родител. Но това, което не приемат, е върволица от "чичковци" през спалнята на мама.

# 382
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Далеч не всяка жена е толкова гьонсурат и глупачка като някои мъже, че да афишира връзките си пред децата веднага и безцеремонно. Пак се пробутва идеята, че само и единствено длъжни на общите деца са жените и те трябва да се лишат от всичко, а не е така. Значи може татенцето да се развява с новите любови пред децата, да им ги навира нарочно, както често се случва, а мама - не може, тя право на личен живот няма. Освен това не децата са тези, които ще решават какво ще прави възрастният с живота си. Защото има достатъчно примери, в които единият, обикновено майката, е посветила целия си живот на тях и като отраснат и излязат от дома, не се и сещат, че има някъде някоя, която е оставила себе си на заден план и е живяла сама цял живот.

# 383
  • Мнения: X
Да, дискретност е необходима. Поне докато не е сигурно, че това е ТОЙ.
Тук не става дума за разделение по полов признак. Децата се вкопчват емоционално в останалия с тях родител и се боят да не го изгубят, както вече са изгубили (да, на практика се получава точно това) единия. Познавам и двама мъже, които си отгледаха сами дъщерите - ами не можаха да завържат нищо сериозно заради ревност от страна да децата им.

Наистина, никой не казва мерси за направените жертви.
Абе както в повечето неща, трябва да се търси компромис и баланс.

# 384
  • София
  • Мнения: 24 839
Защо заби в другата крайност?
Жените от времето, в което майка ми се разведе, та до вашите майки, на пръсти се броят, да са останали сами и то, защото така са го решили- не заради вас.
Ако някоя се опитва да внушава вина на детето си, че и черешката на тортата- как му е посветила живота си, е за  бой, ама качествен.

# 385
  • Мнения: 17 407
Да, дискретност е необходима. Поне докато не е сигурно, че това е ТОЙ.
Тук не става дума за разделение по полов признак. Децата се вкопчват емоционално в останалия с тях родител и се боят да не го изгубят, както вече са изгубили (да, на практика се получава точно това) единия. Познавам и двама мъже, които си отгледаха сами дъщерите - ами не можаха да завържат нищо сериозно заради ревност от страна да децата им.

Наистина, никой не казва мерси за направените жертви.
Абе както в повечето неща, трябва да се търси компромис и баланс.


Това със загубата на единия родител е  отчайваща глупост, плод на мозъци, привикнали да живеят  в зависимости. Не се ли замисляш, че голяма част от разривите в сенействата се дължат на големи разминавания във възгледите за отглеждане и възпитание. Децата често имат много силна емоционална връзка само с единия родител, дълго преди фактическата раздяла. В смисъла на близост и свободно общуване. Така че, не знам за какви загуби говориш, само и само пак да се драматизира около разделите.

# 386
  • Мнения: X
Така че, не знам за какви загуби говориш, само и само пак да се драматизира около разделите.
В смисъл, че на децата им е все тая при развод?
Не съм го преживяла лично, но от наблюдения върху други, при които ситуацията не е била драстична, бих казала, че децата доста страдат. Поне до към 14-15-годишна възраст. След това вече се идентифицират психологически много повече със средата, отколкото със семейството си.

# 387
  • Мнения: 17 407
От позицията на преживяла - все тая, е да, а аз не съм крила от тях нищо, па изведнъж да им се стовари. Така много по-лесно приемат всяка друга промяна в живота ми. Но като цяло аз мисля по-различно и за възпитанието. Не съм критерий, защото пък - като наблюдател и участник в ситуации, виждам голяма трагедия. Затова и масово се чака да пораснат децата, че то дотогава можеш да си умреш, гърчейки се в семейната среда.
Simple Smile

# 388
  • Мнения: 18 525
Това си е само твое виждане.

# 389
  • Мнения: X
От позицията на преживяла - все тая, е да, а аз не съм крила от тях нищо, па изведнъж да им се стовари. Така много по-лесно приемат всяка друга промяна в живота ми. Но като цяло аз мисля по-различно и за възпитанието. Не съм критерий, защото пък - като наблюдател и участник в ситуации, виждам голяма трагедия. Затова и масово се чака да пораснат децата, че то дотогава можеш да си умреш, гърчейки се в семейната среда.
Simple Smile


Не искам да съм лош пророк, обаче ми се струва, че формираш едни хора, неспособни на задълбочени отношения и трайни връзки. Но пък от твоя гледна точка може така е за предпочитане.

Общи условия

Активация на акаунт