От4аиващо

  • 4 118
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 295
Последната информация, която получих аз (не сме осиновявали в България и чрез българска агенция, а в страната, където живеем, а там освен чрез агенция, по друг начин не можеш да осиновиш), е, че всяко осиновяване (по силата на Хагската конвенция), свързано с преместване на детето в друга държава, се третира като международно осиновяване - независимо дали детето и осиновителите са от една националност (напр. българи живееще в чужбина искат да осиновят българче) или не. За мен това е логично - след като социален работник трябва да посети дома на бъдещите родители и да изготви доклад за тях, ясно е, че в случая трябва да има "трета страна" по въпроса, т.е. лицензирана агенция, която да движи нещата. А че има пропуски и неясноти, че някои базират на това, за да правят бизнес, то е ясно и трагично. Аз също предложих да се запознаят със законите на двете страни, а ако има нужда да се потърси професионална правна консултация.

# 16
  • Мнения: 1 062
Да,mamaG така е. Просто ми бе6е интересно да науча как си използвала посредническата агенция, за6тото тука6ната бе6е категорична че нямат право да представляват българи. Аз лично използвах това, за6тото служителят от Закрила на детето не го знае6е Laughing А в Хагската конвенция пи6е лицензиран посредник ИЛИ централния орган в държавата. Иначе тук се пла6та едно малко състояние и предпочитам тези пари да ги използвам за детето след това. Това имах предвид с пропуските в законите тук. А че се прави бизнес с това навсякъде е вярно за съжаление.

# 17
  • Мнения: 160
nesnaia koi e prav,no moga samo da kaja 4e maja mi e 4ujdenez i jiveeme v 4ujbina.as si podadoh dokumentite i v momenta 4akam da si  osinovia momi4enze.dokumentite mi biaha predi edna sedmiza gotovi.
osinoviavam sama kato bg grajdanin i po-kasno ste go osinovi saprugat mi v germania kakto napravi i sled parvoto ni osinoviavane.
ne sam ispolsvala nikakva firma ili agenzia.

# 18
  • Мнения: 15 619
Това, което е писала Сла, е вярно. Независимо от това, дали става въпрос за смесен брак или за български граждани живеещи постоянно извън България, в случая осиновяването се третира като международно и тогава влизат други закони.
Няма нищо такова. Всеки български гражданин независимо къде живее, в България или чужбина, може да осинови българче по българските закони. Междунардните осиновявания са само тогава, когато небългарски гражданин иска да осинови българче. Явно доста са ви подвели от агенциите. А в случая на българка искаща да осинови българче не е необходима никаква агенция. Агенциите се занимават само с международните осиновявания. В техен интерес е да ви метнат и минат като международно осиновяване. За пример разликата е в цената. При българското осиновяване е 30-тина лева за документите + 100-тина лева за адвокат, който да ви представя в съда при самото осиновяване. А за мейдународното осиновяване цените почват от 1500 лева само държавни такси. Правете сметка колко ще вземат агенциите.
Сла, регистрирай се, за да може да ти пращаме на лични.
Напълно съгласна съм. Не съм сигурна, че е необходима агенция. Ще се поинтересувам и ще пиша пак. Дано да мога да помогна.

# 19
  • Мнения: 1 062
tara 1  , зависи от страната в която живее6. Според тука6ния закон, след като си омъжена НЯМА6 право да осиновява6 сама. За да осинови6 ти трябва не само социален доклад, но и разре6ение/съгласие, че осиновяването 6те бъде признато в Норвегия и детето 6те може да живее тук. НЯМА6 право сам да си движи6 документите, всичко се запла6та и може да чака6 1 или 2 години докато получи6 соц. доклад и разре6ението. Затова написах, да се прочетат внимателно законите на страната, в която живее6. А според Хагската конвенция, когато едно осиновено дете 6те живее в друга страна осиновяването е международно.
 
 

# 20
  • Мнения: 160
e dobre as jiveia v germania i tova mi e vtoroto osinoviavane SAMA a visa i saglasie sa prestoi sasto se uredi bes problemi.

# 21
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
Аз пак си позволих да отговоря като човек вече минал по този път.
Според тука6ния закон, след като си омъжена НЯМА6 право да осиновява6 сама. За да осинови6 ти трябва не само социален доклад, но и разре6ение/съгласие, че осиновяването 6те бъде признато в Норвегия и детето 6те може да живее тук.

ркб, ама ти ще  осиновяваш по българските закони, а според тях може и само един човек да осинови. Но както и да е, сигурно при вас е по-различно. Аз стигнах до извода, че колкото повече разпитваш за закони и закончета, толкова повече плащаш и чакаш. Намерете си човек от социалните и един адвокат, дето знае вратичките в закона и нещата се оправят. В БЪлгария всичко може.
Успех на вървящите по този път.

Общи условия

Активация на акаунт