имам въпрос.....

  • 1 722
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Мами, много ви благодаря, дано нещо има ефект при нея Praynig А има и още нещо newsm78 преди малко ми сподели има режеща болка ниско в ляво? При мен всичко си беше наред, а и беше доста отдавна...някакви идеи ...

# 16
  • Мнения: 3 034
Мами, много ви благодаря, дано нещо има ефект при нея Praynig А има и още нещо newsm78 преди малко ми сподели има режеща болка ниско в ляво? При мен всичко си беше наред, а и беше доста отдавна...някакви идеи ...

да се обади на лекаря си... Peace

# 17
  • Мнения: 495
да не се повтарям, казвала съм го и друг път - имам професор гастроентеролог вкъщи, та той каза:
при бременност и кърмене всякакъв род слабителни се консултират с акушер-гинеколога
сената може да предизвика контракции, затова е забранена, също и по време на кърмене, щото ще предизвика разстройство на кърмачето
остават слабителните, които, пак повтарям, АГ-га трябва да предпише
искам да поясня, че различните лекарства имат различен принцип на действие - едни стимулират перисталтиката, други водят до размекване на фекалната маса и т.н.
общото е, че действат в ЧЕРВАТА, веднъж попаднали там - ТАМ започва действието им, по-точно в правото черво
затова НЕ се отразяват на бебчо
пак казвам - непременно питай АГ, преди да започваш самолечение

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
При мен черешите действат безотказно,но съм пила и чай от сена,обаче държах пакетчето съвсем за малко в горещата вода.

# 19
  • Мнения: 1 440
И аз знам,че сена не се даве на бременни, както и всякакви други зелени и черни чайове или слабителни кафета и т.н. За дуфалак съм чувала, че някои мами го пият, сигурно може, но най-добре е да пробва с различни храни. На мен например ми действаше добре кафето, доматеният сок, киви, мюсли, овесени ядки и водата,в която са варени (слагам я в шише от 0,500мл), крушите. В моя случай нещата с времето се урегулираха и месеци наред нямах нужда от нищо допълнително, но преди няколко дни почнах да пия ампули с желязо (Тотема) и на другия ден вече имах запичане на лице Sad Затова сега всеки ден пия овесена вода и определено има ефект  Peace

# 20
  • Varna
  • Мнения: 603
1-2 кивита сутрин на гладно също действат добре в този случай, поне при мен!

# 21
  • Мнения: 1 465
това за сената - не съм много сигурна - да внимава много и първо да попита гинеколога си.
Иначе спасението е сини сливи на пюренце+кисело мляко, за добавка и няколко много добре узрели круши.
Сините сливи определено помагат.

# 22
  • Мнения: 2 327
Моя гинеколог ми беше предписал Importal. Мисля че така се казваше - това са прахчета с разхлабващо действие. Пих ги доста време и не съм имала проблеми.
Но май е по добре по естествен път - плодове, мед или мюсли с прясно мляко.

# 23
  • Мнения: 186
Absolutno bezvreden i siguren metod e 1 kiwi sutrin na gladno - znam go ot opit! Laughing

# 24
  • София, Западен парк
  • Мнения: 295
Сини сливи, круши или сладко от рози.

# 25
  • Мнения: 7 091
  МОЛЯ ВИ!!!!Сена-та е забранена за бременни Naughty NaughtyПредизвиква контракции!!! Всеки гинеколог може да го потвърди! Единствено разрешени са естествените разхлабители-плодове,сушени сливи,овесени ядки,мед с вода и т.н.,и Блевит-разхлабващ чай за бременни,който съдържа НЕ сена,а екстракти от мандарина,киви и ябълка! Дуфалак може да се пие от бременни Peace

Абсолютно вярно, дори на опаковката го пише. Препоръчват го за след раждането чак, ако родилката има такива проблеми, но лично аз и тогава не бих рискувала, защото тогава и на бебето влияе ако се кърми.
Просто приятелката ти трябва да спазва хранителен режим, който да и осигурява поневеднъж на ден ходене по голяма нужда. Трябва да ограничава храните, които запичат и особено сутрин  да наблегне на тези, които разхлабват. Освен това ако пие комбинирани витамини, да знае че от желязото може като страничен ефект да се получи запек.
Най-добре да се консултира с гинеколога си и да регулира хранителния си режим.

# 26
  • Мнения: 68
За болката ниско вляво - може и да е дебелото черво, тъй като не е изпразвано дълго време. При мен поне така се получава. Имала съм случай да ме боли чак от другата страна - когато не се изпразва пълно или редовно.  Чак ходих на гинеколог за това и тя при прегледа това установи.  Ако продължава да я боли нека отиде до лекаря си, за да е по-спокойна, а и той ще и каже какво да вземе от всички тези неща, които момичетата са писали по-горе.

Общи условия

Активация на акаунт