нощното кърмене "изсмуквало"калция на майката ??? - така ли е

  • 1 469
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 631
Двама лекари посъветвали /настоятелно/  моя приятелка и тя кърмачка с кърмаче на почти осем месеца, което както и моето яде по ...... много пъти нощем, че трябва да го спира от това нощно кърмене защото през ноща детето изсмуквало само калция от майката и тя след 20г щяла да има остеопороза.... цитирам ви почти дословно думите на  двама лекари единия невролог, другия гинеколог ....
има ли такъв "филм" да каже някой
чували ли сте подобно нещо
и само нощем ли се изсмуква калция или и денем
честно казано на мен ми звучи като за най абсурдни реплики но ......

# 1
  • Мнения: 4 242
хахах. клапа ли има нещо, или сигнал някакъв, като се стъмни и започва якото извличане на калций от мамите Joy

# 2
  • София
  • Мнения: 2 883
По-голямата част от калция отива в кърмата и малко остава за майката.Затова е хубаво да го набавяш редовно!Но не ми се вярва едно кърмене да е от такова значение.По тази логика, да не кърмим от22:00 до 6:00 ли? #Crazy
Бременноста и кърменето, черпят доста от теб и ако не си набавяш всичко ще ти  се отрази и без нощно кърмене Rolling Eyes

Зе-лен-чу-ци, който не яде...... Joy

# 3
  • Мнения: 4 915
Като се храни майката адекватно, освен млякото, нищо няма да й изсмучат.  Laughing

Има опасност от недостиг на калций, но няма връзка само с нощното кърмене. Както казах - при балансирано и здравословно хранене, кърменето денем и нощем е полезно и за двете страни.

# 4
  • Мнения: 1 272
честно казано на мен ми звучи като за най абсурдни реплики но ......
Joy Joy Joy
Интересно, дневното кърмене какво ли причинява. Тези хора нямат представа какви ги говорят.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 671
Да не се изкажа неподготвена, но доколкото аз схванах - именно изпразването на депата от калций и съответното им презареждане е това, което предпазва майката от остеопороза и затова къременето се препоръчва като превенция на болестта!

# 6
  • Мнения: 667
чували ли сте подобно нещо
Чувал съм точно обратното, че кърменето предпазва от остеропороза, пък не знам.

# 7
  • Мнения: 11 003
Хм, защо точно нощното е "изсмукващо", а за дневното нищо не казват  Laughing  Laughing

# 8
  • Мнения: 81
Аз също прочетох че кърмачето попринцип изсмуква калция на майката и затова трябва в менюто да се включват повече храни богати на калций, ама това да важи само за нощното хранене ми се вижда пълна глупост. Аз говорих с заместничката на моята педиатърка специално за нощните хранения, тъй като беба е много лакома и си търси яденето вечер, и тя ми каза че ако на мен не ми пречи да си и давам. Вероятно е пропуснала да ми каже че ще ми изсмуче калция #Crazy

# 9
  • Мнения: 4 915
чували ли сте подобно нещо
Чувал съм точно обратното, че кърменето предпазва от остеропороза, пък не знам.

Мда: "Кърменето осигурява здравни преимущества не само за бебето, но и за вас. Рискът от рак на гърдата, рак на яйчниците, рак на шийката на матката, и остеопороза е по-нисък за кърмещите майки."
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13562

"Кърменето предпазва майката от развитие на остеопороза.
Съотношението на жените, заболели от остеопороза, е 1:4 в полза на тези, които са кърмили.
Blaauw, R. et al. "Risk factors for development of osteoporosis in a South African population." SAMJ 1994; 84:328-32
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19337

# 10
  • Мнения: 8 917
Четох някъде още преди, че възстановяването на калция в организма на майката след раждане ставало едва на 5-та година, но да има връзка между това и кога в денонощието детето суче Naughty Wink не ми се вярва Peace

# 11
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
А през деня витамините ли изсмуква? Mr. Green

# 12
  • Мнения: 22 766
 Laughing Joy hahaha Как са си взели дипломите тея.... Joy

# 13
  • Мнения: 3 205
Дрън-дрън.
Дневната нужда на една кърмеща жена от калций е същата като на една бременна жена. По логиката на тези лекари сигурно не трябва и да забременяваме. Щото иначе остеопорозата...

# 14
  • Мнения: 8 917
А през деня витамините ли изсмуква? Mr. Green
През деня - тлъстинките/който ги има/ Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт