Кои лекари имат право да поставят ваксини?

  • 1 433
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 709
Здравейте,
Искам да се допитам с вас за това кои точно лекари имат право да поставят задължителните ваксини освен ЛЛ на детето и лекар от РЗИ. Нямам им доверие, а не попадам на читав Лл. Повечето, при които искам, не приемат нови пациенти. Въпросът ми е може ли педиатър, който не е ЛЛ на детето да постави ваксина, на който аз да платя за това?

# 1
  • Мнения: 11 056
Може. Имам и практически пример. Дъщеря ми има ЛЛ-педиатър, която й поставя всички ваксини по календар, но не прави манту. Съответно пращаше ни в Белодробния диспансер да се редим по общия ред и да й го прилагат някакви непознати лели. Не съм фен и го направихме при друг педиатър, който понякога сме посещавали на частно. Той не работи с НЗОК изобщо, но разполага с ваксини и прави имунизации. После само занесохме бележката за отчитане при ЛЛ.

# 2
  • Мнения: 9 196
"При всички здравноосигурени лица с избран личен лекар задължителните имунизации и реимунизации се извършват от личния лекар след преглед в деня на ваксинирането и са безплатни за пациента.

За здравноосигурени лица, които не са упражнили правото си на избор на личен лекар, задължителните имунизации и реимунизации могат да бъдат извършени безплатно в имунизационния кабинет на всяка Регионална здравна инспекция на територията на областните градове."

От това разбирам, че може навсякъде, но ще трябва да си платиш и ваксината.

http://www.mh.government.bg/bg/informaciya-za-grazhdani/imunizacii/

# 3
  • Мнения: 709
Тоест бих ли могла аз да купя съответната ваксина и да се уговоря , с който и да е педиатър на частно, не по ЗК, да я постави?

# 4
  • Мнения: 11 056
Не прочете ли какво съм написала? В общия случай няма нужда да купуваш, съхраняваш и носиш нищо (ваксините обикновено се съхраняват в хладилни условия) - разбираш се с педиатъра кога ще я постави/има наличност, и после плащаш на касата.

Последна редакция: пн, 10 дек 2018, 15:24 от Параход

# 5
  • Мнения: 709
Не прочете ли какво съм написала? В общия случай няма нужда да купуваш, плащаш и съхраняваш нищо - разбираш се с педиатъра кога ще я постави/има наличност, и после плащаш на касата.
Аз искам да я поставя при конкретен лекар, който работи на частно. Въпросът ми беше дали той има право да я сложи или не? Не съм говорила с него.

# 6
  • Мнения: 11 056
Прочела си безполезния постинг с линка, а не си прочела полезния над него с практическата информация. Естествено, че има право.

# 7
  • Мнения: 9 196
Смайли, ако си си избрала лекар, най-добре го попитай, дали изобщо се занимава с това. Не би трябвало да има проблем от нормативна гледна точка, всеки лекар с права може да прави манипулации.

# 8
  • Мнения: 709
Благодаря ви за отговорите.

# 9
  • Мнения: 11 056
Смайли, ако си си избрала лекар, най-добре го попитай, дали изобщо се занимава с това. Не би трябвало да има проблем от нормативна гледна точка, всеки лекар с права може да прави манипулации.
Всъщност реално дори медицинските сестри имат това право и основно те извършват манипулациите. Но лекарят има документални права, що се отнася до имунизационния календар и отчитането на ваксинационно покритие.

# 10
  • Мнения: 9 196
Въпросът е, че някои не искат, най-добре с него да се разбере.

# 11
  • Мнения: 11
Хора защо ги слагате тези ваксини пълни са с тежки метали организма няма нужда от това но всеки сам си решава

# 12
  • Мнения: 9 196
Хора защо ги слагате тези ваксини пълни са с тежки метали организма няма нужда от това но всеки сам си решава


Организма няма нужда и да умре от менингит, затова си прокарвай идейките с тежките метали другаде.

Общи условия

Активация на акаунт