Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 56

  • 44 414
  • 734
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 775
Може да ви се стори тъп въпроса ми, но вечер по това време корема ми се издува. Като лежа си е нормален, като стана е издут и по-твърд. Имам и доста газове. И сега съм в чуденка контракции ли са или просто подут корем? Тези болезнените разбира се ги различавам, но втърдяванията не са ми мн ясни

# 121
  • Мнения: 299
Да, аз също танцувах, ама спрях още като почнахме с опитите.
Според АГто ми когато не са чести и болезнени (ако бременността върви нормално, разбира се) не е нужна паника.

# 122
  • София
  • Мнения: 2 564
Целия 9ти месец имах болезнени контракции, а от 6ти някъде втърдяване на корема. Но болки чак към таза имах само в деня на раждането. Всъщност тогава болката обхващаше всичко от гърба до бедрата. Хубаво е да се обръща внимание на контракциите, особено ако не са навременни.

# 123
  • Мнения: 5 468
Може да ви се стори тъп въпроса ми, но вечер по това време корема ми се издува. Като лежа си е нормален, като стана е издут и по-твърд. Имам и доста газове. И сега съм в чуденка контракции ли са или просто подут корем? Тези болезнените разбира се ги различавам, но втърдяванията не са ми мн ясни

Подутия корем си е подут корем. Контракциите нямат общо с него. Те представлявят моментно стягане и отпускане в областта на матката.

Стягане в корема и после болка като пояс около кръста, повече отзад и отстрани. Възможно ли е да е контракция? В 24 г.с. съм.

До, на контракции приличат. По принцип е нормално да имаш безболезнени подготвителни контракции, но ако има и болка, е добре да се обърне внимание. Аз съм в 23 г.с. и имам стягане на корема поне от 3-4 седмици, но е безболезнено. Лекарката на ФМ не намери нищо притеснително и каза, че е нормално, но за всеки случай ми изписа магнезий.

# 124
  • София
  • Мнения: 281
Моята лекарка също ми изписа магнезий и каза да си почивам повече и да не се притеснявам. Каза, че контракциите Бракстън Х са нормални за този период на бременността и че състоянието ми е мн.добро и нямам база за притеснение.

# 125
  • Мнения: 5 468
Аз съм оптимист, че ще имам леко раждане с ефективни контракции, щом отсега усещам подготвителни такива. Grinning Не знам дали има връзка, но самовнушението понякога помага.

Наистина е добре да се почива повече, и аз се опитвам, но с малко дете ми е много трудно. Понякога се налага и да я вдигам, а е 12кг.

# 126
  • Мнения: 36
Аз съм оптимист, че ще имам леко раждане с ефективни контракции, щом отсега усещам подготвителни такива. Grinning Не знам дали има връзка, но самовнушението понякога помага.

Наистина е добре да се почива повече, и аз се опитвам, но с малко дете ми е много трудно. Понякога се налага и да я вдигам, а е 12кг.

И аз все гледам да съм оптимист и като взема да се шашна ...точно за тези контракци само треперя... До края ли ще продължават или са временни това се чудя...

# 127
  • Мнения: 2 826
Момичета, днес бях на преглед и док видя киста в мозъка на бебето. Изключително много съм притеснена и ужасена едновременно. Тя ме успокоява след прегледа, че се случвало и ще изчезне най-вероятно до 24г.с. (сега съм в 17 г.с.). Иначе всичко било наред с бебето. Направо се побърках, не знам и как съм се прибрала от болницата до нас. До сега четох разни стари теми и се опитвам да се успокоя, но къде ти... Утре имам час за междинна ФМ при Панайотова в Надежда, като моя док ми каза след прегледа да й се обадя да й кажа какво са ми казали. Попитах я какво биха могли да ми кажат повече - каза, че може да препоръчат инвазивен тест, т.е. амниоцентеза. Но да не съм го мислела от сега, ами да видим утре какво ще стане. Направо място не мога да си намеря. Някоя от вас да е минавала през нещо подобно, или да знае нещо повече? Sad

# 128
  • София
  • Мнения: 2 564
Здравей, някъде ми беше попаднала информация точно за това " киста в мозъка" и развръзката беше точно, както са ти казали днес - сама изчезва до към 6ти месец. За съжаление не си спомням подробности, нито къде съм го чела, но имай кураж и бъди оптимист, лекарката няма да ти даде хубава прогноза ей така, без причина. Лека бременност!

# 129
  • София
  • Мнения: 281
Кога е нормално да се появи коластрата?

# 130
  • София
  • Мнения: 18 697
На мен края на 6 месец с първата бременност,с втората нямах въобще.

# 131
  • София
  • Мнения: 281
По колко магнезий пиете на ден? В милиграми? Аз по 400, чудя се дали е достатъчно.

# 132
  • Мнения: 29
Момичета, днес бях на преглед и док видя киста в мозъка на бебето. Изключително много съм притеснена и ужасена едновременно. Тя ме успокоява след прегледа, че се случвало и ще изчезне най-вероятно до 24г.с. (сега съм в 17 г.с.). Иначе всичко било наред с бебето. Направо се побърках, не знам и как съм се прибрала от болницата до нас. До сега четох разни стари теми и се опитвам да се успокоя, но къде ти... Утре имам час за междинна ФМ при Панайотова в Надежда, като моя док ми каза след прегледа да й се обадя да й кажа какво са ми казали. Попитах я какво биха могли да ми кажат повече - каза, че може да препоръчат инвазивен тест, т.е. амниоцентеза. Но да не съм го мислела от сега, ами да видим утре какво ще стане. Направо място не мога да си намеря. Някоя от вас да е минавала през нещо подобно, или да знае нещо повече? Sad

При мен се появи също около 17-та седмица и изчезна към 24-25-та - доколкото изчетох тогава не е толкова рядка находка. Подобни кисти може да са признак за генетично заболявяне и особено за синдром на даун, затова и може да се предложи амнио. При мен прецениха, че няма основания за такова изследване и само следиха ще нараства или ще намалее докато не изчезна.

# 133
  • Мнения: 2 847
По колко магнезий пиете на ден? В милиграми? Аз по 400, чудя се дали е достатъчно.

Различно, на всяка какъвто и по колкото ù е предписал следящият АГ. Вие по собствена инициатива ли действате?

# 134
  • Мнения: 32
Здравейте месечния ми цикъл закъснява с 12 дни правих си 2 теста и показа че не съм бременна ако се е случвало на някой моля да пише благодаря ви предварително

Общи условия

Активация на акаунт