Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 56

  • 44 256
  • 734
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 1 252
Като стана въпрос за банана - той е богат на фолиева киселина, така че няма нищо лошо да си хапвате банани по
време на бременност🖒

# 211
  • Мнения: 775
На мен ми ограничиха сладкото и белия хляб, водите ми бяха многооо леко завишени. Да не си докарам гестационен диабет. Ям си от време на време разбира се, но по малко, иначе имах период, в който всяла сутрин ядох тестени закуски и то не една, шоколадче на коремче и като чух за ГД, ни баничка, ни шоколадче ми се яде.

# 212
  • Мнения: 4 586
Като стана въпрос за банана - той е богат на фолиева киселина, така че няма нищо лошо да си хапвате банани по
време на бременност🖒
магнезий също, а всяка втора бременна го пие като добавка, значи повечко банани срещу контракции Simple Smile)))) понякога чета такива странни неща, че се чудя дали въобще си вярват хората или ей само така си чешат езиците Simple Smile)))

# 213
  • Мнения: 561
Като стана въпрос за банана - той е богат на фолиева киселина, така че няма нищо лошо да си хапвате банани по
време на бременност🖒
магнезий също, а всяка втора бременна го пие като добавка, значи повечко банани срещу контракции Simple Smile)))) понякога чета такива странни неща, че се чудя дали въобще си вярват хората или ей само така си чешат езиците Simple Smile)))

Киселото мляко също е богато на магнезий, а фолиевата киселина след приемане на дневната дажба с хапче, допълнителното се изхвърля от организма. Айде сега тъпчете банани, поне по 4-5 на ден, защото има магнезий и фолиева, като има по разумни заместители. Във всяко едно протеиново барче има банани на прах, защо ли? Всеки път ако си гладен и тъпчеш банан все едно ядеш нишесте, това и в училище го знаят. А в Швейцария лекарите разрешават само 1 банан и то сутрин.

# 214
  • Мнения: 2 787
Естествено, че 1 банан, кой говори да се тъпче бременната изобщо, не конкретно с банани? Банан и протеинов шейк е толкова класическа закуска, че няма накъде повече. И за да го формулирам ясно: считам за по-добър избор да се закуси с банан, вместо с баничка. И в двете има въглехидрати и калории. Бананът обаче твърдо има повече хранителна стойност за тялото. Това се опитвам да обясня в последните постове. И всъщност за да изкарате деня, както беше писано, ви трябват бавни въглехидрати и полезни мазнини, не бързи. Проблемът е, че е лесно да се злоупотреби с бързите, а те са и много опасни особено за бременната, затова се "отричат". Магнезий има в бадемите и натуралния шоколад също. А за киселото мляко сега научавам, мислех, че млечните са богати на калций, ама явно съм неука.

# 215
  • Мнения: 5 468
Бебето може да няма нужда от сладкиши и тестени,но нашите организми имат,защото носят енергия,с която да изкараме деня.
Стриите не идват само от качването на кг,по-скоро са заложени генетично.
В 22-ра седмица колко кг очакваш да си качила,след като голямото наддаване и складиране те първа започва..

Енергия доставят всички въглехидрати, а не само сладкишите и тестото. Grinning

Стриите по гърдите и корема не можем да ги контролираме, защото не зависи от нас колко ще пораснат, но по дупето, бедрата, ръцете и паласките, например, можем да донякъде да ги избегнем, ако не качваме твърде много килограми. Да, кожата е генетитчно предразположена повече или по-малко към появата на стрии, но те се появяват, когато кожата се разтяга. Така че си е логично, че ако не надебелеем много в някои зони, има голяма вероятност да не ни се появят стрии.

Голямото складиране на мазнини е през втория, не само през третия триместър. Дадох пример със себе си, тъй като при мен и двете бременности осезаемото качване на килограми започна в 4ти месец. Всъщност при много бременни с наблюдава задържане или спад на тегло към края на бременността, противно на очакваното, че тогава се качва най-много. Всичко е хормонално обусловено.

Бананът е най- въглехидратният плод, ако го ядеш всеки ден определено ще качиш някой кг. Спортистите го използват, защото има високо съдържание на протеини и въглехидрати, които им помагат да изграждат мускули по бързо. Но ние като не тренираме не можем да превърнем енергията която ни дава в полезна.

Да, той е най-калоричният плод и именно заради това е подходящ по време на бременност, защото засища стомаха. През бременността не говорим за диета с цел сваляне на килограми, а хранене с цел качване на умерено количество килограми, така че няма причина бременните да избягват бананите. Никой, обаче, не казва да се тъпчем с банани. И въпреки всичко, рязък порив за сладко е по-добре да се тушира с банан, отколкото с торта или шоколад.

# 216
  • Мнения: 561
Естествено, че 1 банан, кой говори да се тъпче бременната изобщо, не конкретно с банани? Банан и протеинов шейк е толкова класическа закуска, че няма накъде повече. И за да го формулирам ясно: считам за по-добър избор да се закуси с банан, вместо с баничка. И в двете има въглехидрати и калории. Бананът обаче твърдо има повече хранителна стойност за тялото. Това се опитвам да обясня в последните постове. И всъщност за да изкарате деня, както беше писано, ви трябват бавни въглехидрати и полезни мазнини, не бързи. Проблемът е, че е лесно да се злоупотреби с бързите, а те са и много опасни особено за бременната, затова се "отричат". Магнезий има в бадемите и натуралния шоколад също. А за киселото мляко сега научавам, мислех, че млечните са богати на калций, ама явно съм неука.

Отговорът ми беше пряко към аDream, затова я цитирах в изказването си Simple Smile

# 217
  • Мнения: 7 775


Киселото мляко също е богато на магнезий.
Тука днес "бликат" бисер след бисер. Киселото мляко е богато на калций. Съдържанието на магнезий е толкова пренебрежително малко, че все едно го няма. Хубаво е да говорим като сме сигурни във фактите.

# 218
  • Мнения: 561


Киселото мляко също е богато на магнезий.
Тука днес "бликат" бисер след бисер. Киселото мляко е богато на калций. Съдържанието на магнезий е толкова пренебрежително малко, че все едно го няма. Хубаво е да говорим като сме сигурни във фактите.

Това можеш да го кажеш на лекаря ми Simple Smile не знам ти дали си лекар и от къде четеш, ама аз имам повече вяра на него

# 219
  • София
  • Мнения: 1 480
Не е никак трудно да се провери състава на храните, също не са изключение некомпетентни изказвания от лекар.

# 220
  • Мнения: 260
Здравейте момичета вчера цял ден и вечер имах болки и предърпвания ниско долу в корема където са яйчниците но нямам стягане на стомаха а нали това са контракцийте но тази болка продължава и днеска в 38 г.с съм какво да правя според вас ако някой знае

# 221
  • Мнения: 4
Здравейте,
на 25.11 миналият месец цикъла си ми дойде редовно и продължителността му е 4 дни! Този месец го чаках да дойде преди 3 дни но уви никакъв го няма.
Правим опити за бебе от 1г но досега без успех !
Въпросът ми е да изчакам ли още няколко дни и тогава да направя тест?
Много ме болят циците от няколко дни и кръста от вчера, от близо една седмица ми се преяждат храни от който винаги съм ги мразела и избягвала и бях със страшни киселини който ме държаха отново цяла седмица даже на моменти,чак ми горчеше в устата.
От няколко дни ми се догажда от време на време и то много за малко апетита ми се увеличи,дори и една цяла цигара не мога да изпуша вече.
Въпроса ми е дали е възможно,да съм бременна или просто си внушавам вече и се побърквам?
Забравих да спомена преди 3 месеца отново така ми закъсня с 3 дни и на 4-тия ми дойде и имам сега някаква безцветен гъст секрет!
Дайте съвет..

# 222
  • Мнения: 6 411
Щом имаш закъснение на цикъла, си направи тест. Може и два в два поредни дни. Аз така направих точно след три дни закъснение.

# 223
  • Мнения: 4
Страх ме е на последното ми закъснение направих и беше отрицателен и ден след като го направих ми дойде.

# 224
  • Мнения: 2 787
Без резултат от тест тук можем само да хвърляме боб и ще бъде еднакво вярно да ти кажем, че си бременна, и че не си. Не виждам как да те успокоим. Какво точно искаш да чуеш?

Общи условия

Активация на акаунт