Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 56

  • 44 252
  • 734
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 071
Здравейте, имам едно притеснение. Днес пих хапче ехинацея, като преди това четох че може да се пие. Но днес реших наново да се разровя и прочетох че е пагубно за плода употребата на тази дата добавка. Притесняваме дали еднократен прием би навредил? В 10 седмица съм.
Надали ще навреди. Все пак е еднократно. Обикновено при билките е в доста по-големи количества.

# 361
  • Мнения: 9 196
И аз нямам течение или болки при уриниране, нито болки в бъбреците. Болките са, когато се мърдам, при шофиране, когато искам да стана примерно. А до преди 2 дни бяха постоянни. Решила съм, че са от тези бактерии, дори бактериална инфекция и дори не се сетих да попитам гинеколожката дали може да е от тях...срам, срам, срам.
Другото обезболяващо е дро спаз. Предполагам, ще действа колкото и но шпа. Simple Smile

Да, разбира се, че има болки от бактериалната инфекция. След това и контракции, и други спазми и т.н. Но болките не са най-опасното при инфекция, така че я лекувай обезателно. Големи бели правят. Няма да спре с но шпа, ако е пикочни или черва. Попитай за парацетамол, кодеин, утрогестан и антибиотици в крайна сметка, ако е инфекция ...

# 362
  • Мнения: 111
Здравейте ,мамчета бих искала да попитам   вие колко килограма качихте до 3ти месец тъй като съм вече в 10гс  и съм +4  килограма  според вас това нормално качване ли е ?

# 363
  • Мнения: 6 622
До трети месец свалих 4 кг. Спрях да свалям чак в 15 г.с. При всеки е различно зависи от какво тегло си тръгнала.

# 364
  • Мнения: 1 071
Нищо не качих до 3ти месец. В момента съм 23та седмица и съм +4кг. 23та седмица е 6ти месец.

# 365
  • Мнения: 111
Еми  преди да забременея  бях 50 51 сега в трети месец 54 и 600 а се храня нормално както преди да забременея Sad

# 366
  • Мнения: 6 622
Тези 50 килограма на каква височина. Ако си била с поднормено тегло нормално да качваш повече. Щом те притеснява ограничи сладкото и бялото брашно.

# 367
  • Мнения: 111
Висока съм 158 

# 368
  • Мнения: 6 622
Тогава щом те притеснява обърни внимание на храненето. Яж предимно храни ,от които имаш полза. Ограничи празните калории. Недей да ограничаваш количеството,а по-скоро вредните храни .

# 369
  • Мнения: 5 468
Монте, доста са 4кг в 10 г.с., защото в толкова ранни седмици все още нямаш нужда от допълнителен прием на калории и качването би трябвало да е минимално. Обикновено по-осезаемото качване започва втория триместър. Разбира се, когато започваш от по-малко кг, е нормално да качиш повече, така че и това може да е причината. Първата бременност я започнах от 57кг и през първия триместър не бях качила нищо(но от 4ти месец започнах са дебелея със скоростта на светлината). Втората бременност, обаче, я започнах от 51кг(на границата с поднорменото тегло за моята височина) и съответно качването започна почти от самото начало. Качих 2,5кг първия триместър. Все пак организмът се стреми към здравословна бременност и прекалено ниското тегло също не е желателно.

# 370
  • Мнения: 775
Зависи и много от движението. Ще влизам в 25 г.с, лежа от самото начало, първо заради зацапвания, после заради шийката, качила съм 10 кг. 175 съм, стартирах 56, с 3 кг повече от обичайното ми тегло. Бях се притеснила, АГ ми каза, че във втория триместър най-много се качва, ако се храня нормално, в третия не би трябвало да качвам екстремно, въпреки лежането.

# 371
  • Мнения: 16 867
Аз лежах първите 4 месеца, не бях качила нито кг до края на 6ти месец. Общо за бременността бях качила 8 кг.

# 372
  • Перник
  • Мнения: 435
То е лесно така да се каже ограничи това и наблегни на онова, но аз лично, а и предполагам много други бременни, въпреки че съм добре запозната със здравословния начин на хранене, ползите и вредите от различните групи храни, имах проблем с храненето до 5тия месец. Не можех да ям почти нищо друго, освен кисело мляко, сирене, хляб и тестени изделия и картофи. Не можех да погледна месо, от повечето полезни и налични сезонни храни ми ставаше лошо. Имаше периоди, в които имах и засилен апетит, често и нощно време. Сега съм почти в края на 8ми месец и някъде от около 6-7 нещата се нормализираха. Вече се храня нормално, апетитът също е ок, не е вълчи и няма нощен глад. Почнах от 57 кг при ръст 163, сега съм 72 кг. Ще ги боря след раждането, но със сигурност не с диети и глад, а с разумен режим и спорт. Bicyclist

# 373
  • Мнения: 1 071
Моята АГ ми каза, каквото качиш първите 3 месеца си остава за теб 😁.

# 374
  • Мнения: 3 900
Аз не качих нищо, че и отслабнах и пак едни 5 кила си останаха за мен Wink

Важно е накрая сметката каква е. Аз например в 4 и 5ти качих ударно и после до 9ти, родих на термин, качих още 2-3кила. Общо 12-13 за цялата бременност. 8 оставих в болницата.

Общи условия

Активация на акаунт