Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 56

  • 44 417
  • 734
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 6 622
Аз така и не намерих нещо което да ми облекчава гаденето Sad А всичко пробвах ,но вече няма за кога. През първия и втория триместър само ми се гадеше,а през третия започнах и да повръщам. Е имам и по няколко дни облекчение ,но после пак си ми става лошо. Утешавам се ,че винаги може да бъде и по-зле. С първата ми бременност повръщах по цял ден чак до раждането. Имах и нечовешки киселини постоянно. Сега пак изчезват от време на време.

# 466
  • Мнения: 1
Здравейте, бъдещи мами. Аз съм в 20 г.с. и ми е първа бременност, за тези които вече не ходят на работа искам да попитам как си оползотворявате времето освен с домакински задължения, гледане на филми (сериали) или четене на книги. Аз отскоро съм в болничен и честно да ви кажа направо не ме свърта, откачам, полудявам вече не знам какво да правя... Disappointed

# 467
  • Мнения: 16 871
Ходех на лекции за бременни и на разходки.

# 468
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Извинявам се, че пак отклонявам темата, от иначе хубавия въпрос на , но само исках да кажа, че събрах сили, отидох и си купих Михалково (втора бутилка ми е  Mr. Green ), лимон и киви. Кивито ми върши чудеса в момента, явно тайната е в киселкото

# 469
  • Мнения: 40
Здравейте мами,термина ми е за 08.05,сега ще ме назначават в една фирма и аз ще си плащам осигуровките,за да мога да взимам минималното майчинство,а не социално...та въпроса ми е до кога трябва да си плащам осигуровките и кога се пуска 45 дневния болничен (имам 12 месеца стаж назад във времето,но с прекъсвания,от 2012 работя,но само лятото) Има ли някакъв шанс да се получат нещата изобщо? Simple Smile))) Хубава вечер ви желая!Благодаря предварително на откликналите!

# 470
  • Мнения: 1 071
Здравейте мами,термина ми е за 08.05,сега ще ме назначават в една фирма и аз ще си плащам осигуровките,за да мога да взимам минималното майчинство,а не социално...та въпроса ми е до кога трябва да си плащам осигуровките и кога се пуска 45 дневния болничен (имам 12 месеца стаж назад във времето,но с прекъсвания,от 2012 работя,но само лятото) Има ли някакъв шанс да се получат нещата изобщо? Simple Smile))) Хубава вечер ви желая!Благодаря предварително на откликналите!
Пиши на момичетата в Майчинството счетоводно.

# 471
  • Мнения: 272
Някой да е на ясно каква е цената на фетална морфология 2(така я водят във Фемина) от 15 до 22 седмица. Ориентировъчно.

# 472
  • Мнения: 10
Вчера питах, 90 лв. С едно бебче, 110 ако са двечки.

# 473
  • Мнения: 2 847
90 лв. при нехабилитирано лице, при хабилитирано - 120 лв. Отделно 30 лв., ако искате и диск.

# 474
  • София
  • Мнения: 1 253
Потвърждавам, аз при Димитрова миналия месец платих 120 лева + 30 диск, но си заслужава всеки лев. 

# 475
  • Мнения: 2 826
Велина, може ли да разкажеш малко повече как мина прегледа при Димитрова, имам записан час при нея скоро. Четох, че е добър специалист, но била малко особена и не всеки път супер мила и любезна с обясненията, та малко и с притеснение отивам. Може и на лично.

# 476
  • Мнения: 164
Втората ФМ в МЦ,, Фемина'' ми беше на 28.12 при др. Цолова - 100лв. Явно при различните специалисти и цената варира.

# 477
  • Мнения: 561
Ами значи може и да си внушавам, гледам като ми стане толкова зле да дишам дълбоко и толкова  Mr. Green


На мен единствено вода с лимон ми помогна. Даже сутрин на нощното шкафче си държах и като си отворя очите веднага пия, защото иначе започваше гаденето

# 478
  • Мнения: 2 847
Имам два прегледа при доц. Димитрова, на първия ме разрева, вторият беше ОК. В сравнение с разказите от тук, беше направо светкавично, не повече от 10 минути беше всеки от прегледите ми. Вероятно защото знае какво прави или нищо притеснително не видя, или просто така си работи жената. Нямам оплаквания от нея като специалист. Факт е, че не обяснява много и като цяло не говори. Обяснявам си го с характер и професия - доколкото знам, се е занимавала основно с патологични бременности. Имам поглед над много близък патолог и знам колко изпиващо емоционално може да бъде това и как свестен човек да изглежда борсук за околните, затова не съдя. Тя все пак е основоположник на този вид изследвания в България, моята АГ държеше да се гледам при нея за ФМ.

# 479
  • Мнения: 528
Здравейте Simple Smile какво е био химичен скрининг? Бременна съм в 13 г.с и на 16-ти ми предстои този "био химичен скрининг"

Общи условия

Активация на акаунт