Хитринки за всякакъв случай - 19

  • 61 648
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 526
Хитринка която използвам при почистване на нещо дребно или на неудобно място (около копчетата на печката например..) използвам клечки за уши.
и клечка за зъби Simple Smile
И клечки за шишчета Simple Smile
Моите копчета се махат.

# 16
  • Мнения: 1 050
Изсуших едно бебешко яке с пух с други неща и всичко стана в пух, после се наложи да минавам всяка дреха отвътре и отвън с хартиена четка за дрехи. Голяма грешка беше...
Бели обувки или само подметки чистя с Циф и стара четка за зъби.

# 17
  • Мнения: 7 776
Имам въпрос. Не знам дали е за тук, но може някой да е бил в тази ситуация. Взех си едни клинове, мисля,че са полиестер, вискоза и еластан като състав. Но се оказа, че размера ми е голям. Дали ако ги пусна в пералнята на по-висок градус, 60 примерно, ще се смалят малко?

# 18
  • Мнения: 12 583
Едва ли да се свият при такъв състав, предимно памук се свива, и то не всичко памучно.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 6 627
Имам въпрос. Не знам дали е за тук, но може някой да е бил в тази ситуация. Взех си едни клинове, мисля,че са полиестер, вискоза и еластан като състав. Но се оказа, че размера ми е голям. Дали ако ги пусна в пералнята на по-висок градус, 60 примерно, ще се смалят малко?
Никакъв шанс Simple Smile
След тренировки си пускам дрехите на бързата програма в пералнята на 60° и после в сушилнята - не са мръднали

# 20
  • Мнения: 7 776
Мерси, момичета. Жалко, таях надежда. Явно, ще ги нося, ако надебелея 🤣

# 21
  • Мнения: 218
Здравей,
Аз си почистих вмирисаната пералня с таблетки за съдомиялна.
Здравейте!
Имаше една хитринка с таблетки за съдомиялна машина, които се използваха за почистване на нещо друго /не са съдовете в нея/.
Ако някой се сети и ми пише- благодаря много.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Здравейте, мога ли някак да изчистя вълнено одеало от топчета от завалване?
Гледах една машинка на Самунг май, сякаш бръснеше топчетата.
Та има ли как да освежа одеалото?

# 23
  • Мнения: 39 208
Машинките са с батерии. А дали са достатъчно мощни?

# 24
  • Мнения: 13 526
Машинките са с батерии. А дали са достатъчно мощни?
Аз има на ток, ще свърши работа, но е нужно търпение и време.

# 25
  • София
  • Мнения: 39 741
Здравейте, мога ли някак да изчистя вълнено одеало от топчета от завалване?
Гледах една машинка на Самунг май, сякаш бръснеше топчетата.
Та има ли как да освежа одеалото?
Боже, прочетох "запалване" и тъкмо седнах да пиша, че едва ли ще го спасиш.
Имам такава машинка и се справя доста добре. Не съм я пробвала на одеяло. Махала съм топчета от пуловери, блузи и от клиновете на щерката.
Моята е Henske. Най-вероятно е купена от Т-Маркет, не помня вече.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Като видях "запалване" и бегом нагоре да видя какво съм написала Grinning
Ще кажа ако попадна на нещо по темата с вълнените топчета по одеялото, благодаря ви Simple Smile

# 27
  • Мнения: X
Вълнен пуловер с топчета оправих с бикче.

# 28
  • Мнения: 12 583
Щом върши работа за пуловери машинката, ще свърши и за одеало, просто ще отнеме повече време. И ако няма регулиране на височината, трябва да се внимава малко, за да не се протрие одеалото, ако се натиска повече с нея.
Със самобръсначка също става, разбира се, обаче иска повече сръчност за да не направи бели човек с нея. Аз си нямам вяра за такова нещо и съм си взела машинка. Те не са и скъпи, така че за мен не си заслужава риска да си съсипя някой любим пуловер безвъзвратно.

# 29
  • София
  • Мнения: 39 741
Моята машинка няма възможност за регулиране на височината.
Ще тествам с едно одеяло на 50г Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт