Хитринки за всякакъв случай - 19

  • 61 665
  • 742
  •   1
Отговори
# 240
# 241
  • Мнения: 39 238
Какво точно й е на лирата за баня?

# 242
  • Мнения: X
Аз замразявам вече само малини.

# 243
  • Мнения: 4 206
Аз замразявам вече само малини.
Моля, сподели как?

# 244
  • Мнения: X
В найлонов плик, по възможност на един слой плодовете в него. Поръсвам ги със захар, когато ги извадя за размразяване.

# 245
  • Мнения: 39 238
Берита замразявам в малки кутийки с капачета(примерно от масло, от топено сирене...). Не трябва да ям захар и си я спестявам.

# 246
  • Мнения: 9 855
Ние имаме една щайга боровинки замразена, в едно маааалки кутийки, все едно от пица сос. Нищо им няма, ядем си ги с кеф
Захар у нас и аз не ползвам

# 247
  • Мнения: 4 206
Аз използвах едно време също малки кутийки - от маргарин, от активия, чашки за еднократна употреба с фолио отгоре и т.н.  Доста въздух остава въпреки това между плодчетата. С касиса проблеми не съм имала, но с малините и ягодките при размразяването - да.

# 248
  • Мнения: 1 150
Аз миналата година си бях замразила боровинки. Има едни пликове в Лидл за замразяване. Отгоре с това плъзгащото затваряне, което предполага да се отваря многократно. Тъй като са дребни плодчета, си стоят все едно всяка си е замръзнала отделно и не се слепват. Като съм си взимала, директно бъркам с шепа и си взимам колкото искам. Не съм ги чакала да се размразяват, а директно ги ръся върху каквото съм решила (кисело мляко, сладкиш, сладолед) и те бързо си се размразяват като си запазват формата.

# 249
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Да, Deliа, така е. Малините, и още повече ягодите, се променят след размразяване.
Другите споменати неща не са проблем.
Аз пълня фризера единствено с арония.
И също както New B ръся директно в сместа за кекс.

# 250
  • Мнения: X
Ягодите са стават ужасно блудкави след размразяване, но за малините не съм съгласна.

# 251
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Така е, аз нарочно подчертах ягодите.
Но и не бива да се очаква, че плодовете ще бъдат също така добри както свежите.
А някои неща просто не стават за замразяване.  Confused

# 252
  • Мнения: 2 774
Всякакви плодове замразявам, кайсии, праскови, сливи, малини, череши, вишни, къпини, ягоди - нареждам  на един ред в тава застлана с фолио, слагам във фризера и след 12часа пресипвам в кутийки. Така замръзват всички поотделно и не се слепват  плодовете един с друг. После слагам в мъфини, сладкиши, шейкове.....предимно плодови десерти ядем у дома. Ползвам домашни плодове

# 253
  • Мнения: X
С какво да почистя загоряла мазнина от алуминий? На препаратите които имам пише, че не стават за алуминий Rolling Eyes

# 254
  • София
  • Мнения: 10 560
Меглио

Общи условия

Активация на акаунт