Бременни чужбински мами -4

  • 16 453
  • 262
  •   1
Отговори
# 30
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Честито бебче на Winnie the Pooh! Да е жив и здрав, усмихнат и щастлив!

# 31
  • Мнения: 1 393
Скъпи бъдещи мамчета, кажете ми моля каква козметика за лице ползвате? По точно ме интересува какви кремове за лице можем да ползваме по време на бременността? По принцип не обичам да се мазотя, но .... Споделете ако знаете нещо подходящо което мога да си купя от тук, за летния сезон със защитен фоктор и за чувствителна кожа! Благодаря ви предварително!  bouquet

Доколкото знам не е хубаво да се ползват кремове с много Витамин А, иначе май почти всичко може да използваш. Аз лично откакто съм забременяла въртя ето тези (които не са нищо обикновено всъщност):

http://www.walgreens.com/popups/s_image.jsp?id=prod6458
http://www.drugstore.com/popups/largerphoto/default.asp?pid=7106 … 71065&trxp2=1
http://www.olay.com/images/product/detail/te1000de.jpg
http://www.yvesrocherusa.com/control/product/~category_id=M00003 … ~product_id=41013


# 32
  • Мнения: 1 393
Нека да ви се похваля, моля! Flutter
Последните два дни работихме по бебешката стая.
В събота сложихме ламинирания под (да му се ненадяваш на моя пусти американски мъж, аз направо го бях подценила- мислех, че ще се влачим една седмица докато го сложи, ако и въобще, а той взе, че го изпраска за няма и половин ден.  Simple Smile Много съм горда с него!).
А вчера купихме и сглобихме кошарката и даже сложихме и bedding-а (той разбира се сега трябва да се свали, за да се изпере прилежно всичко, но аз не можах да се въздържа и го сложих, за да щракна две- три бързи снимки  Wink).
Всичко е още work in progress, има да се рисуват едни неща по стените и да се слагат разни декорации, плюс да се боядиса една ракла бяла, но ето това е нашия прогрес от тази събота и неделя:
http://-spam036-/fqpfo

http://-spam036-/lv6fx

http://-spam036-/qnxuq

# 33
  • Мнения: 7 091
Нека да ви се похваля, моля! Flutter
Последните два дни работихме по бебешката стая.
В събота сложихме ламинирания под (да му се ненадяваш на моя пусти американски мъж, аз направо го бях подценила- мислех, че ще се влачим една седмица докато го сложи, ако и въобще, а той взе, че го изпраска за няма и половин ден.  Simple Smile Много съм горда с него!).
А вчера купихме и сглобихме кошарката и даже сложихме и bedding-а (той разбира се сега трябва да се свали, за да се изпере прилежно всичко, но аз не можах да се въздържа и го сложих, за да щракна две- три бързи снимки  Wink).
Всичко е още work in progress, има да се рисуват едни неща по стените и да се слагат разни декорации, плюс да се боядиса една ракла бяла, но ето това е нашия прогрес от тази събота и неделя:
http://-spam036-/fqpfo

http://-spam036-/lv6fx

http://-spam036-/qnxuq


Браво на вас, изглежда направо като от списание!!! А за ламината направо нямам думи! smile3501 И нашата стая е с пеперудков мотив Mr. Green, на баткото с Мечо Пух.

# 34
  • Мнения: 1 194
Браво на американския мъж! чудесно изглежда до тук стаята. Ние нали взехме нова къща и за първи път ще имаме детска стая, ама ще я делят (здраве и живот ) момиченце и момченце. Сега се чудим какъв да е цвят за двамата? newsm78

# 35
  • Мнения: 1 947
   Хех, а аз почти съвсем сама правя стаята, малко по малко - моят мъжки е много зает или го няма в града... Sad
Боядисах в кайсиев цвят, сложих бордюрче с дзверове, вече са готови скринчето и шкафа, остана ми леглото
и да подреждам вече дрешки. Ама е такова УДОВОЛСТВИЕ! Щастлива съм! Simple Smile Поздравчета!!! Simple Smile
 
п.п. Аз помислих, че снимките са от списание  Shocked Браво!

# 36
  • Мнения: 1 947
   MariaF, Привет!  Grinning

   Аз имам едно въпросче към германски майки, бъдещи или настоящи, спомнящи си
една подробност, малко преди раждането. Та значи, получих 3 хартийки, а именно:
1. Bescheinigung über den mutmaßlichen Tag der Entbindung
2. Überweisungs-/Abrechnungsschein
3. Verordnung von Krankenhausbehandlung

   Разбирам, че трябва да изпратя на здравната си каса тези неща, но не разбрах дали и трите...?
Абе всъщност, не разбирам нищо. Аз не работя, така че Mutterschaftsgeld няма да има, но
предполагам за разходите по болничното обсужване и за Erziehungsgeld са необходими. Та, МОЛЯ,
ако някой си спомня какво се прави с тези хартийки (как мразя хартийки), да ми спомогне да се
ориентирам, че трябва да се пращат по-скоро, а мога да питам мойта докторка чак евентуално
другата седмица. Danke!

# 37
  • Мнения: 11 306
   MariaF, Привет!  Grinning

   Аз имам едно въпросче към германски майки, бъдещи или настоящи, спомнящи си
една подробност, малко преди раждането. Та значи, получих 3 хартийки, а именно:
1. Bescheinigung über den mutmaßlichen Tag der Entbindung
2. Überweisungs-/Abrechnungsschein
3. Verordnung von Krankenhausbehandlung

   Разбирам, че трябва да изпратя на здравната си каса тези неща, но не разбрах дали и трите...?
Абе всъщност, не разбирам нищо. Аз не работя, така че Mutterschaftsgeld няма да има, но
предполагам за разходите по болничното обсужване и за Erziehungsgeld са необходими. Та, МОЛЯ,
ако някой си спомня какво се прави с тези хартийки (как мразя хартийки), да ми спомогне да се
ориентирам, че трябва да се пращат по-скоро, а мога да питам мойта докторка чак евентуално
другата седмица. Danke!
Annamarinova,  и трите хартийки са ти за болницата, в която ще раждаш. Първата ще ти е нужна като отидеш да се представиш и разгледаш клиниката. Другите две са като тръгнеш да раждаш, си ги носиш заедно с другите бумаги и чантата. Няма нужда да ги пращаш - най-добре е сама или с таткото да ги занесеш (специално първата).
Аз се учудвам защо са три - на мен на времето и двата пъти са ми давали само хартийка номер 2.
За Ерцийунгсгелда не ти трябват такива работи, нито за здравната каса.
Като родиш жива и здрава да си и ти бебето, тогава си пращаш на здравната каса само единия от актовете за раждане (те така ги издават - по предназначение).
Ако се сетиш друго, питай.  Hug

# 38
  • Мнения: 1 947
   Златна да си, Arwen!  Laughing
   Поразрових се и подразбрах, че 2 и 3 ще си ги нося, когато му дойде времето.
Аз, обаче, вече съм избрала клиниката и съм ходила да я разглеждам, само това
представяне не ми е ясно какво е - трябва да се записвам за раждане ли? Казаха
ми, че Bescheinigung-a трябва да изпратя на Кранкенкасе, "sonst gibt's kein Geld." Laughing
А на гърба на 3. пише: "Die Kostenpflichtungserklärung gegenüber dem Krankenhaus
bleibt der Krankenkasse vorbehalten; deshalb bitte diese Verordnung vor Aufsuchen
des Krankenhauses der zuständigen Krankenkasse vorlegen." Уж разбирам немски,
ама това ми звучи на патагонски (то и на български да беше, за мен все тая, глупаво съм си.)
   За Erziehungsgeld също разбрах, че после се уреждат.

# 39
  • Мнения: 11 306
   Златна да си, Arwen!  Laughing
   Поразрових се и подразбрах, че 2 и 3 ще си ги нося, когато му дойде времето.
Аз, обаче, вече съм избрала клиниката и съм ходила да я разглеждам, само това
представяне не ми е ясно какво е - трябва да се записвам за раждане ли? Казаха
ми, че Bescheinigung-a трябва да изпратя на Кранкенкасе, "sonst gibt's kein Geld." Laughing
А на гърба на 3. пише: "Die Kostenpflichtungserklärung gegenüber dem Krankenhaus
bleibt der Krankenkasse vorbehalten; deshalb bitte diese Verordnung vor Aufsuchen
des Krankenhauses der zuständigen Krankenkasse vorlegen." Уж разбирам немски,
ама това ми звучи на патагонски (то и на български да беше, за мен все тая, глупаво съм си.)
   За Erziehungsgeld също разбрах, че после се уреждат.
Значи това са новите разпоредби. Което означава, че и 3 трябва да пратиш на здравната каса, поне това схващам от Fachchinese (почти патагонски) на Bescheinigung

# 40
  • Мнения: 1 947
   Аха, май ... Благодаря за разясненията. Ще почакам май до др. седмица, че да разбера със сигурност, то и без това имам още време Wink

# 41
  • Мнения: 558
Здравейте чужбински мамчета!!!!
Имам въпрос към "американките":
Чудя се ако 2 пъти ми предписват един и същи антибиотик, към който моите бактерии явно са резистентни, скандал ли да направя, или тихо и кротко да си сменя клиниката?!? Или просто нищо да не правя...

Става въпрос за "Macrobid" и Ешерихия коли в урината.
В клиниката, която посещавам докторите са на "ротационен" принцип- всеки път съм при един от четиримата, щото те да ме знаели и аз тях, когато му дойде времето да се ражда... избрах си я от БГ по интернет и досега не мога да кажа добра ли е, лоша ли е... Изглежда ми готина... в сравнение с "Младост"-ката ми поликлиника...

Та от това, че се връткат докторите- може и да е произлязло това да ми предписват антибиотик, който не ми действа. Като звъннах да им кажа, че не са прави, някой ми отговори- че за такива случаи това се предписвало. ДОБРЕ АМА ЗАЩО ПО ДЯВОЛИТЕ, КАТО НЕ МИ ДЕЙСТВА!?!
Уфф почвам да се повтарям ама съм много ядосана  #Cussing out ... на всичко отгоре като добро дете почнах и да се зобя с антибиотика.

Незнам какво да правя... че съм мнителна и недоверчива- това си го знам, ама в случая май има защо...  newsm78

# 42
  • Мнения: 1 194
sofkobofko, a не ти ли направиха антибиограма преди да ти изпишат лечението, за да разберат към какъв антибиотик са чувствителни бактериите? Обикновено така се прави, особено при бременни, за да се избегне излишното изписване на антибиотици. Дано се разбереш с твоите доктори! Praynig

Момичета, моето момченце решило в 37 седмица да се обърне с дупето напред! Не разбрах кога е свършил тази работа, миналата седмица беше на ехографията в главично предлежание.
Тук не правят секцио за седалищно. TiredИскат да "ме пускат " да родя нормално, а мен ме обхвана едно шубеее!
Каква е практиката в страните, където живеете? Някой има ли представа? newsm78

# 43
  • Мнения: 1 393
sofkobofko,
Ти не им ли каза при втория път, че е пак същия антибиотик? Защо ти дават пак от него- не обясниха ли?
Съветвам те да не се караш- това не е подхода, по- скоро се опитай да се разбереш чрез нормален разговор, питай всичко, което те интересува или безпокои, те по правило би трябвало да ти отговорят.
За сменяне на практиката, която посещаваш в момента- аз не бих го направила, нямаш кой знае
каква гаранция, че ще попаднеш на нещо по -добро (освен ако не намериш лекар(и), закачени към Bayfront Hospital, както ти бях споменала и преди, това е една от the best болници в района и на теб ти е наблизо).
Желая ти успех!

mariakara,
Не се притеснявай! Нямам опит, за да ти кажа нещо по специфичната тема, но от сърце ти желая успех и на теб!

Мерси на всички за хубавите думи за бебешката стая- ще постна още снимки, когато я завършим окончателно.  Hug

# 44
  • Мнения: 558
Да!!! Обадих им се, за да ги предупредя, че вече са ми предписвали такъв антибиотик, и отговора от слушалката беше, че това се предписвало в такива случаи...

Първият път ми го предписаха направо наизуст, а сега втория път- ужким пратиха урината в лаборатория- ама аз антибиограма не съм видяла с очите си... всъщност нито едно изследване не съм видяла. Държат си ги в една папка, с която идва лекаря, пита ме как съм и ми премерва корема. Знам, че тука не е България, ама супер идиотски се чувствам всеки път...

Освен да звънкам и да питам по някои други практики, дали в Бейфронт си пращат родилките и да се чупя от тия- друго не ми идва наум.
Благодаря, MrsG- много разчитах на мнението ти...
Като ида другия път- ако не чуя задоволително обяснение защо се предписва два пъти един и същ антибиотик и ако не ми покажат антибиограма- ще се махна от тях!!!

Иначе, MrsG, и "Бейфронт", и твоята болница са ми еднакво далече доколкото се ориентирам в обстановката тук... А "моите" некадърници работят със "Сейнт Питързбърг Дженерал Хоспитал", която ми е буквално на 5 минути с кола от къщи, което си мислех, че е много важно до скоро...
... Ужасно съм изнервена в момента и изобщо не вярвам на "докторите" си, което едва ли е много добре за бебето...  #Cussing out Cry

Общи условия

Активация на акаунт