Белят ми се ноктите. На какво беше липса това?

  • 7 231
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 46 493
Сега си свалих лака и изпаднах в ужас  #Crazy
Рових, но не намерих нищо, помня, че имаше някакви статии, че е липса на нещо, но на какво?
Иначе са твърди и не се чупят, но 8 от 10-те ми нокътя изглеждат така  Confused

# 1
  • Мнения: 9 990
Това може да не е от липса на нещо/ имаш впредвид витамин някои?Май Б беше, ама да не те заблудя/Може да е от лака!Слагай основа отдолу и няма да имаш такъв проблем.

# 2
  • Мнения: 46 493
пенелопа, слагам винаги основа, ползвам домакински ръкавици, единствено ги мокря, когато мия София и когато си мия ръцете, не съм сменяла марката на лака, ползвам само 2 марки от около година  Confused

# 3
  • Мнения: 9 990
Ахаа, ми тогава newsm78Защото на мен по абсолютно същият начин ми се белеха преди да започна да слагам основа-заздравяваща и попълваща неравностите.Не е от мокрене със сигурносъ.Имаше по аптеките преди година две реклама на едни дражета, обхващащи коса и нокти.Кумата ми го пи и беше доволна.Ще я търся тази вечер да попитам, че не помня как се казваха...

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 818
За дражета Мерц навярно говориш?

# 5
  • Мнения: 9 990
Да, за тях Party

# 6
  • Мнения: 5 299
Вземи си Мерц, или Ревалид. В тях има всички нужни витамини Peace

# 7
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Лятото условията са различни от тези през зимата, ако се и лакираш повечко/по-често сега може и да е от лака въпреки едната година.
А нов лакочистител?

# 8
  • Мнения: 46 493
арт мама, не, лакочистителя и него не сменям  Grinning

Явно ще купувам витамини, Мерц евентуално, че за Ревалид не съм чувала никакви отзиви  Thinking

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Така е то, като не пиеш рибено масло.  Crazy

# 10
  • Мнения: 5 140
Е добре де мойте като са меки и се цепят, но отпред, какво да пия? newsm78

# 11
  • Мнения: 46 493
Така е то, като не пиеш рибено масло.  Crazy

Аз това, ако го пие, няма да изляза от WC-то, недей така и без това го посещавам по няколко пъти  Joy

sineo4ka, започвай и ти "Мерц"  Grinning

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ти сигурен ли си, че 1-2 грама рибено ти действат разхлабващо? Брей, че чувствителен органзъм бе! Тюх!

# 13
  • Мнения: 6 039
за да получиш резултати от Мерц, трябва да минат 6-9 месеца. Аз имах много здрави и хубави нокти, по време на бременноста така се промениха, че всички ми казваха - това не са тоите ръце. Мислех си, че от самосебе си ще се оправят. Да, ама - не.  Naughty
Накрая си купих масло на OPI и след седмица вече нямах проблеми, бях доста по-зле и от теб.
15мл струваше 30лв. Но така и не сти Peaceгнах до половината на шишето.
Не се тревожи, ще се оправят.

# 14
  • Мнения: 5 140
Така е то, като не пиеш рибено масло.  Crazy

Аз това, ако го пие, няма да изляза от WC-то, недей така и без това го посещавам по няколко пъти  Joy

sineo4ka, започвай и ти "Мерц"  Grinning

Е аз с ходенето до WC-то нямам проблем, така че може да пробвам рибеното масло. Laughing

Никол, колкото повече гледам снимките на София, толкова повече си приличат с моята Ния.

# 15
  • Мнения: 46 493
Ти сигурен ли си, че 1-2 грама рибено ти действат разхлабващо? Брей, че чувствителен органзъм бе! Тюх!

Не знам дали ще действа разхлабващо, но не смея да пробвам, без него ходя мимимум 2 пъти, а обикновено 3 пъти на ден Outta Joint

Malenna, 30 лв. на куп не мога да отделя  Confused

sineo4ka, трябва да ги запознаем, ама нещо все се разминават по купоните  Thinking

# 16
  • Мнения: 5 140
Ти сигурен ли си, че 1-2 грама рибено ти действат разхлабващо? Брей, че чувствителен органзъм бе! Тюх!

Не знам дали ще действа разхлабващо, но не смея да пробвам, без него ходя мимимум 2 пъти, а обикновено 3 пъти на ден Outta Joint

Malenna, 30 лв. на куп не мога да отделя  Confused

sineo4ka, трябва да ги запознаем, ама нещо все се разминават по купоните  Thinking

Малко офф ще изнамеря от купона в събота на Ния и ще ти пратя на лични.

А за Мерц ще чакам отзиви, а аз ще започна с рибеното.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Синеочо, нали знаеш - рибено на капсули, "Ескимо 3"...  Blush По 4-6 дневно.

# 18
  • Мнения: 480
А с какво ги изрязваш? Моите нокти също са твърди, цял живот рязани с ножичка. По едно време реших, че е по-удобно с нокторезачка и почнах известно време да ги режа с нея. Толкова ми се "лющеха", че и аз се стреснах, проблеми с ноктите никога не съм имала. Една козметичка ми каза, че може да е от нокторезачката и откакто спрях да действам с нея и се върнах на добрата стара ножица - всичко се оправи...

 Peace

# 19
  • Мнения: 5 299
Синеочо, нали знаеш - рибено на капсули, "Ескимо 3"...  Blush По 4-6 дневно.
Сестро, я ме светни за туй рибното Mr. Green Къде се продава, в 'хаптеката ли? newsm78 И кач пара е? Има ли няква връзка с диетите?

# 20
  • Мнения: 6 713
Витамини  newsm78

# 21
  • Мнения: 46 493
Сетих се, че имам балсама на Биотрейд, ще опитам първо с него, ако не стане, ще взимам витамини  Thinking

А с какво ги изрязваш? ...

Не ги режа, само ги пиля с керамична пила  newsm78

# 22
  • Мнения: 1 205
Пробвай с маслото на Икаров. Незнам за вас, но аз рибено масло пия за апетит, съответно качване на кг. и при мен определно действа. Някой питаше колко струва, някакви стотинки е в аптеките.

# 23
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Никол,на мен много ми помогна чист вит. А,течен.Мажех по 2 пъти на ден и оставях да попие в ноктите.Буквално след дни резултата беше на лице.Преди това бях започнала да пия Ревалид,но той излиза по около 90 лв. на месец и ми беше скъпичко.Предполагам,че и Мерц няма да са много евтини.

# 24
  • Мнения: 46 493
... Предполагам,че и Мерц няма да са много евтини.[/b]

Е, ако са 90 лв. няма да си взема  Crossing Arms нещо ми се въртеше из главата 16 лв., дано не бъркам  Thinking

А този Витамин А от аптеките ли взимаш и каква е цената?

# 25
  • Мнения: 5 475
И аз като мама Мери ще те посъветвам един път в деня да  правиш масаж на ноктите си с течен витамин А или леко затоплен зехтин.  Peace
  Да добавя можеш да пиеш и Рибено масло или вит.А  всеки ден. Поне 1-2 месеца  Peace

# 26
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Мерца е около 16 кинта, най- много 20 да е станал, но не ми се вярва.
Трябва да се пие около 2 месеца.
ОБАЧЕ- аз и в други теми съм писала, че от него напълнях 2-3 кила.
Да не говорим, че грам не ми подейства.  Peace
Така че претегли всички плюсове и минуси и успех  Hug

# 27
  • София
  • Мнения: 3 328
Вит. А.
Освен това, понеже скоро се смениха сезоните, напълно възможно е и тази промяна да оказва въздействие. Казвам го, защото и през зимата и пролетта пих мултивитамини, и въпреки това допреди месец ноктите ми се цепеха и не можех да ги опазя, буквално на всяко къпане, всеки ден, ги изрязвах до дъно, до живеца. Грозна, страшна картинка за жена, която от 17-годишна е поддържала приличен маникюр. След това сякаш от само себе си се оправиха. Не съм променяла нито основа-заздравител, нито лакочистител /без ацетон/, нито марка лак.
За МЕРЦ - лично на мен не ми действа. Предпочитам Витарал.

# 28
  • Мнения: 1 113
И аз си оправих ноктите с мазане на вит. А. А от Мерц-а не видях никаква полза (пих го три месеца).

# 29
  • Мнения: 288
А на мен две аптекарки ми казаха,че рибено масло не се пие през топлите месеци, даже едната обясняваше защо , ама не помня. И аз имам подобен проблем,Мерц помага, витамините Центрум също.А е хубаво ноктите да се полират и да се оставят да починат седмица без лак, да се мажат със течни витамини.

# 30
  • Мнения: 6 155
" РАСТЕЖ И СЪСТАВ НА НОКЪТА

Подобно на косата растежа на ноктите е различен при различните хора и при различните сезони. Ноктите израстват от 3 до 6 месеца от основата до свободния край. Скоростта е по-бърза през лятото и по време на бременност и по-ниска с напредването на възрастта. Добър ефект има полирането на нокътната плочка, но не трябва да се претрива, защото води до изтъняване. Перфекният нокът е комбинация от здравина и гъвкавост. Това се определя от количеството влага, което съдържа. Нокътната плочка е много абсорбирана и много влага може да доведе до омекотяване и белене, а липсата на такава до изсъхване и цепене. Използването на масла и кремове е полезна защото запечатва влагата, която е абсорбирана между кератинизираните клетки на нокътната плочка и задържа навлизането на нова. Прекалената употреба на разтворители отстранява естествената мазнина и водата по-лесно се изпарява, това води до изсъхване. Кератина е протеин, съставен от аминокиселини, оформени от дълга верига. Именно огромният брой на тези връзки прави нокъта по-твърд от кожата и косата. В нокътната плочка се съдържат и желязо, цинк, натрий, калций, титан, алуминий, мед, злато, сребро. Много често се смята, че липсата на калций води до появата на бели петна по нокътната плочка, но това не е така, много често те са причина от липса на цинк в организма. "
 
 

# 31
  • Мнения: 5 299
... Предполагам,че и Мерц няма да са много евтини.[/b]

Е, ако са 90 лв. няма да си взема  Crossing Arms нещо ми се въртеше из главата 16 лв., дано не бъркам  Thinking

А този Витамин А от аптеките ли взимаш и каква е цената?
Ох, забравих да ти пиша за Ревалид-а. Аз си бях купила първите месеци след раждането. Една опаковка е 2 и нещо, близо 3 лв, но са около 10 таблетки май. А трябва да се пият сутрин обед и ве4ер Rolling Eyes За това и се отказах от тях.

# 32
  • Мнения: 46 493
Благодаря ви, момичета  Hug

Да кажа какво стана до тук, снощи полирах нокътните плочки, които бяха проблемни и намазах с балсама на Биотрейд, днес все едно нищо не е било newsm78 в него по принцип има Витамин А и Е, ще продължавам, дано се задържи положението  Peace

# 33
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Никол,витамин А го копувам от аптеката.Евтин е,около 2-3 лв.най-много да е.А едно шишенце стига за месеци.

# 34
  • Мнения: 1 798
Витамин А е 2.40 шишенцето, отдавна няма ампули.
Никол, имам същия проблем, ще се мажа и с аз с витамина.

# 35
  • Мнения: 3 164
Момичета, аз винаги съм имала хубави нокти и поддържах без много усилия хубав маникюр, НО след раждането започнаха да ми се цепят ноктите и се наложи да ги изрежа много късо, но и това не помагаше - проблема си се задълбочаваше Tired една мама ми препоръча капсули ГЕРИТАБС - 2лв са и се пият 1м. и 1м. се почива, вътре са 20 капсули витамин А и Е.пия ги само от 20дни и ефекта е очеИзваден Laughing
пробвайте, защото пише в листовката, въпросния.......табс е полезен за косата и за кожата на лицето(който има пъпки и т.н. ) Peace

# 36
  • Мнения: 6 155
Момичета, аз винаги съм имала хубави нокти и поддържах без много усилия хубав маникюр, НО след раждането започнаха да ми се цепят ноктите и се наложи да ги изрежа много късо, но и това не помагаше - проблема си се задълбочаваше Tired една мама ми препоръча капсули ГЕРИТАБС - 2лв са и се пият 1м. и 1м. се почива, вътре са 20 капсули витамин А и Е.пия ги само от 20дни и ефекта е очеИзваден Laughing
пробвайте, защото пише в листовката, въпросния.......табс е полезен за косата и за кожата на лицето(който има пъпки и т.н. ) Peace

Мерси, Шони  Hug
Ще ги пробвам задължително. И аз преди раждането имах страхотен маникюр, но сега режа  до кожа и пак се цепи, бели, чупи ... и ми писна вече Close

# 37
  • Мнения: 46 493
Biby, това пробва ли го? На мен като ми се чупеха отпред ми помогна много Peace

# 38
  • Мнения: 6 155
Biby, това пробва ли го? На мен като ми се чупеха отпред ми помогна много Peace

Не съм. Моите така гадно се разслояват, че ...ох ooooh! Взела съм заздравител на Перфект, ще го поръчам и това кремче, щом казваш, че има ефект и капсулите на Шони и да видим ще ги бъде ли тия нокти или не Twisted Evil
А в аптеките има ли го?

# 39
  • Мнения: 46 493
Има го в тази на Оазиса, 3.50 лв.  Peace при мен ги оправи за 15-20 дена  Grinning

# 40
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Е да де. Геритамин Е със съдържание на химически произведени витамини А и Е, а в рибеното масло са естествени извлеци въпросните ценни витамини. Аз нали за туй говоря!  Laughing

# 41
  • Мнения: 3 164
Момичета, аз винаги съм имала хубави нокти и поддържах без много усилия хубав маникюр, НО след раждането започнаха да ми се цепят ноктите и се наложи да ги изрежа много късо, но и това не помагаше - проблема си се задълбочаваше Tired една мама ми препоръча капсули ГЕРИТАБС - 2лв са и се пият 1м. и 1м. се почива, вътре са 20 капсули витамин А и Е.пия ги само от 20дни и ефекта е очеИзваден Laughing
пробвайте, защото пише в листовката, въпросния.......табс е полезен за косата и за кожата на лицето(който има пъпки и т.н. ) Peace

Момичета, извинявам се, че ви подведох Embarassed Embarassed името не е ГЕРИТАБС, а ГЕРИКАПС Laughing Peace

Общи условия

Активация на акаунт