Изследвания НК клетки

  • 5 737
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
Здравейте, знам че може би темата за изследванията при спонтанни аборти и проблемно забременяване е пускана над 1 милион пъти, но искам да попитам (понеже си правя изследвания след 2 спонтанни аборта за две години) има ли някакво условие за изследването на НК клетките, както при прогестерона сутрин на гладно, без да съм пила кафе или цигара, понеже търсих, но не видях отговор на този ми въпрос, а и докторката ми каза за прогестерона, но не и същото условие за НК клетките.
Благодаря предварително и пак се извинявам, ако се повтарям! ☺

# 1
  • София
  • Мнения: 7 645
Нито прогестерона е на гладно, нито нк клетки Simple Smile

# 2
  • Мнения: X
Аз изследвах,НК клетки преди година  и половина.Нямаше отклонения.На колко време е добре да се изследват ?

# 3
  • Мнения: 303
Е, навсякъде казват, че прогестерона е на гладно. И доктори и всяко едно момиче във форума и всяка една статия в интернет. Там съм сигурна, както и да е не питах за прогестерона, а за НК клетките.
Fatmagul, тук не мога да ти кажа, но съм чела че отклонения по всяко време може да има, така че ако сега изследваш примерно може да няма, но след 1 година да има. Това вече зависи от доктора.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 645
Как аз не съм чула от един доктор и от едно момиче във форума Simple Smile
По време на инвитро процедура го изследвам през ден вечер Simple Smile

Да не го бъркаш с пролактин?

И за нк клетките съм сигурна, Русев ми ги пусна по обяд, бях си яла, няма проблем

# 5
  • Мнения: 303
Не, за прогестерон говоря. Знам какво си изследвам.

# 6
  • Мнения: 409
Еееех, ако можеше прогестеронът да се качва с храна, щях да ям нон стоп след трансфер. За първи път и аз чувам да се изисква да е на гладно. Във всяка една лаборатория стандартно си пишат всички хормони да са на гладно, голяма част от тях не се влият от храна.
Същото е и за нк клетки. Два пъти съм ги изследвала и двата пъти е било по обяд след храна и вода. Съветвам те да ги пуснеш в читава лаборатория, не в Лина и подобни...
Брайда, ти си първият случай с изследване на нк клетки в Малинов, в които са в норма, на което съм попадала. А аз съм проучвала Русев доста...

# 7
  • Мнения: 303
Добре, ето ги моите изследвания на 21вия ден от цикъла, според вас как са. Според мен са идеални. Ето и другите, които пуснах[/img]

# 8
  • София
  • Мнения: 7 645
Еееех, ако можеше прогестеронът да се качва с храна, щях да ям нон стоп след трансфер. За първи път и аз чувам да се изисква да е на гладно. Във всяка една лаборатория стандартно си пишат всички хормони да са на гладно, голяма част от тях не се влият от храна.
Същото е и за нк клетки. Два пъти съм ги изследвала и двата пъти е било по обяд след храна и вода. Съветвам те да ги пуснеш в читава лаборатория, не в Лина и подобни...
Брайда, ти си първият случай с изследване на нк клетки в Малинов, в които са в норма, на което съм попадала. А аз съм проучвала Русев доста...

Не съм казала, че са в норма, само казах че нямаше проблем да съм яла Simple Smile
Нк клетките ми бяха много зле

# 9
  • Мнения: 409
Да, моя грешка. Значи все още не съм срещнала човек, изследвал нк клетки при Русев и да са били в норма, Ако някое знае такъв, моля да сподели, че много ми се иска да си променя мнението Simple Smile

# 10
  • Мнения: 303
Еми мен ме върнаха днес, защото трябвало да се изследват в понеделник преди 9 на гладно, без кафе и цигари Angry Вече се чудя дали да продължавам да си правя каквито и да са били изследвания и не пробваме пак...

# 11
  • Мнения: 1 038
DaqnaYordanova къде има такива изисквания?
В Токуда съм правила лятото изследването се прави при проф. Николова като се получава подробен лист от лабораторията резултата онлайн е непълен.

# 12
  • Мнения: 303
Е така ми казаха от лабораторията, няма да споря с тях. В “Рамус” се изследвам сега НК клетки. А и реално погледнато какъв е проблема, ако е на гладно и без кафе и цигара, не вярвам някой да е умрял 1 час без кафе и цигара и да се нахрани докато си отвори очите. За мен лично това не е никакъв проблем после преспокойно си изпивам кафето и си закусвам.

# 13
  • Мнения: X
Здравейте, аз съм изследвала 3 пъти Нк клеки. Първото изследване бяха доста завишени и юни месец бях с вливане на интралипид.
След това септември и ноември пак съм ги изследвала и са ми в норма.
Пациентка съм на КИРМ Плевен, ако има значение.

# 14
  • Мнения: 303
Здравей, а би ли казала, ако не е проблем каква е причината да ги изследваш? 🙂
Здравейте, аз съм изследвала 3 пъти Нк клеки. Първото изследване бяха доста завишени и юни месец бях с вливане на интралипид.
След това септември и ноември пак съм ги изследвала и са ми в норма.
Пациентка съм на КИРМ Плевен, ако има значение.

Общи условия

Активация на акаунт