Какво значи "възпитание на дете"?

  • 16 310
  • 354
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 30 802
Аз отговорих на въпроса какво се прави с екстремно бунтуващи се тийнове. Ако е толкова екстремно, ще търсиш екстремни училища, нали? няма да стане само със семейна среда.

Но това не значи, че аргументите за среда и натрупвания не важат в нормалния случай. Важат, и още как...

# 166
  • Мнения: X
Аз отговорих на въпроса какво се прави с екстремно бунтуващи се тийнове. Ако е толкова екстремно, ще търсиш екстремни училища, нали? няма да стане само със семейна среда.

Но това не значи, че аргументите за среда и натрупвания не важат в нормалния случай. Важат, и още как...
По немалко теми аз съм категоричен противник на идеите на Мамасита. И ще остана такъв. Но в този случай, тя е права.

# 167
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Има военно училище във Велико Търново ,даже и момичета приемат
Военноморското училище във Варна също не е лошо.Но за да влезеш там,трябва подготовка.А като влезеш-има ред и дисциплина.
И Семинария има.Хубаво е да има.

Дисциплината и самоконтрола са много важни според мен.
Независимо дали детето ще учи или ще работи.



# 168
  • Мнения: 4 379
Само да напомня, че ставаше дума за непълнолетни деца, т.е. такива, чиито родителите ги пращат въ въпросните институции.Военни училища и Семинарии са за друга възрастова група.
Но аз, разбира се, нямам нищо против съветващите да прилагат на практика собствените си съвети.

Нормално, Уиш, в други теми потребителката е давала противоположни съвети.

# 169
  • Мнения: 30 802
Понеже Контесата е в Канада и пита за деца в Канада, затова дадох пример с военни академии. В България не е разпространено, но в северноамериканската култура има средни военни училища. Заповядайте линк:
https://www.boardingschoolreview.com/military-boarding-schools

Имаше конкретен въпрос - какво се прави, ако детето много се бунтува, много щуротии върши. Еми в краен случай може да е дете-психопат и да трябва да ходи в изолирано училище. Не знам случая, но при екстремен бунт - екстремни мерки, това е. Не знам кое е сложното и кое налага да се търси под вола теле. Говоря за съвсем конкретни неща.

# 170
  • Мнения: X
Сирен, разбрах те, няма нужда да поясняваш.

Военното у-ще в Търново отново е ВУЗ.

# 171
  • Мнения: 30 802
Аз за Иза пояснявам, защото нещо й е неясно или спори заради самия спор.

Има всякакви деца и да, има деца психопати, интересна тема е - такива, които наблюдават, манипулират, садистични са, деструктивни. С тях не се действа с добро, защото не действа. Още от ранна възраст нараняват нарочно братя и сестри, прикриват.

Има хора, които са разрушителни или саморазрушителни и трябва с много строгост да се сепнат и да си сменят настройките.

Съответно допускам, че може да има много добронамерени родители, от ония модерни хора, които обаче нямат очи за злото, детето ги е залъгало и си мислят, че са го възпитали, а всъщност са изпуснали много критични моменти.

# 172
  • Мнения: X
Има такива деца и там е важна именно семката Simple Smile, а не толкова възпитанието явно.
Затова е добре като се познавате с родовете от поколения и знаете какво що и какви хора вземате.

 Тогава изненадите от такова естество са минимизирани.

Въпросът е как тези родители да видят знаците навреме и да предотвратят подобни изходи?!

Последна редакция: ср, 19 дек 2018, 22:44 от Анонимен

# 173
  • Мнения: 4 379

И предлагаш на добронамерените родители крути мерки?! По тази логика, ще започнем да ги съветваме и да се откажат от децата си поради негодност да изпълняват родителските си задължения по критерии, зададени в бг мамма.

Едната леля на мъжа ми направи "кариера", тръгвайки от манастир, в който са я били изпратили родителите й, но няма да се сетя да я давам за пример в бг мамма, как да възпитаваме децата си. Нито тя е българка, нито пък намирам за нужно да даваме за пример крайни практики, които са ни чужди. (Простете невежеството ми, ако считам, че не е разпространена практика пращане по манастири и военни училища на родна територия.)

Контеса, много е важно и двамата родители да споделят еднакви виждания за възпитанието на детето и обществото да се надява, решенията им да са разумни и зрели!

# 174
  • Мнения: 30 802
Ами ако детето се държи деструктивно, какво друго да правиш? Да чакаш да те затрие или набие? да си разруши тотално живода, да стане наркоман?

# 175
  • Мнения: 4 379
Ами ако детето се държи деструктивно, какво друго да правиш? Да чакаш да те затрие или набие? да си разруши тотално живода, да стане наркоман?
Предлагам, човек, който не може да даде адекватен съвет, най-добре да замълчи.
Включително и за напъните да се разглеждат психопатологии.

# 176
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Не съм чувала някой да е пращал дете с деструктивно поведение във военно училище или семинария. За България говоря.
Интересно ми е как ще стане номерът с приема на въпросния проекто-школник или поп, на който, съмнявам се, му е до учене за каквото и да било, камо ли за приемни изпити.
Едва ли в училищата размитат за такива като него, това да не са ТВУ-та.
Да не говорим, че такива училища надали има много. Петте известни ми военни училища са всъщност ВУЗ-ове до едно. Духовно средно знам само едно. Сигурно са и повече, но не там е въпросът.

# 177
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Реално няма как да се прати такова дете където и да е в учебно заведение, било то военно, църковно, или за ракетни изпитатели. Навсякъде има изисквания, покриват се критерии, и ако "детето" е решило да е гад, ще бъде вън от там в рамките на месеци.
Не приемам филмите и романите като пример за най-реалистични действия и резултати.

Иначе съм съгласна, колкото по-зле е положението с детето, толкова по-крайни трябва да са мерките.

# 178
  • Мнения: 9 196
Може би, това е целта на възпитанието - да не стане толкова зле положението. Да очертае коловозите на приемливото. Да го наблюдаваш във всеки един момент и когато започне да излиза от пътя, да го хванеш за ръка и да го дръпнеш леко обратно. Много тежките проблеми предполагам са предшествани от безброй неглижирани, малки грешки.

# 179
  • Мнения: 30 802
Ами ако детето се държи деструктивно, какво друго да правиш? Да чакаш да те затрие или набие? да си разруши тотално живода, да стане наркоман?
Предлагам, човек, който не може да даде адекватен съвет, най-добре да замълчи.
Включително и за напъните да се разглеждат психопатологии.

E дай ти накрая един адекватен съвет - участието ти в тази тема, въпреки големите претенции, се включва в ходене по петите ми и захапване на въпросните пети. Ако имаш нещо да казваш, просто го кажи. Нали си адвокатско чадо, айде, разпиши се с аргументи и факти. Аз съм прост журналист, просто свеждам инфо.

Общи условия

Активация на акаунт