На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 23

  • 117 939
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Varna
  • Мнения: 2 594
KRASI1982
Така добре ме разходи из заснежен Одрин, че все едно бях с теб и видях елхичката
с еленчетата Hug bouquet

# 61
  • Мнения: 5 384
А, не! Можеше една  натурална заснежена снимка от мястото на събитието. Краси, давай снимка на снежен Одрин. Simple Smile
 Цените как са там - повишават ли ги или .... ? Отдавна не съм ходила, та затова ....

# 62
  • Мнения: 289
Ох, цените на някои неща така са се изстреляли, че свят ми се зави. Лятото купих от KARACA много красив сервиз за хранене  намален за 299 лири, сега същите тези сервизи пак с намаление са 699 лири. Комплекти чаршафи на LINES бяха около 290 - сега под 399, от размера койото ми трябва, не видях. Хранителните стоки и те са скочили, но по-поносимо. И наистина видях една и съща стока в Кипа на една цена в Мигрос в Ераста -  с лира повече. Някой го беше коментирал това напред в темата, та затова споделям, че и аз го устанивих. Изгодно е да се пазари в Уайкики- там си остава доста по-евтино от тук. В US Polo имаше доста добри намаления - детски суитшър излезе 65 тл, мъжки пуловер - 87 тл. Най- големият удар беше зехтина на Комили, който в неделя и понеделник беше на промоция по 12 тл литъра, ако имаш сметка 60 тл. Иначе на редовна цена е 38тл, а е екстра вържин и е много хубав. 5 бутилки отнесох.

# 63
  • Мнения: 485
И ние във вторник отскочихме до Одрин.Сутринта валеше дъжд,а като тръгвахме вече заваля сняг.Благодарение на вас и аз се сдобих с шампоана с чесън на Биоблас,снощи го пробвах,аромата много ми хареса.Купихме малко препарати,лекарства,ако някой има въпроси ще се радвам,ако мога да съм полезна.
Благодаря на всички ,които споделят информация,както и на момичетата,които поддържат темата.

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 117
За всички които пожелаха- заснежен Одрин Simple Smile друга нямам, то не се снима с торби по центъра

# 65
  • Мнения: 102
Набързо да се отчета и аз.
Във вторник минахме на Лесово за10-20 мин. Валеше дъжд, а после го обърна на сняг. Първа стъпка- Марги. Хапнахме Ишкиндер кебап, пазаруване. Ераста - отново подаръци за всички от сърце. Подсладихме се в MADO с Dondurmali Irmik Helvasi и Fistikli Burma Kadaif. Пих салеп, но не е нещо без което немога да живея. В Мигрос - заредихме жизненоважните неща + голяма подаръчна кошница.
Скрит текст:
Вечерта имахме запазена стая в  Unisite.  В хотела беше топло и приятно.
На следващия ден от центъра. Валеше сняг, но не беше студено. Купихме си ядки, баклава, еклери и боза от ONDO. Изненадващо ми допадна бозата. След това се отбихме в BIM и отново за дозареждане в Мигрос /KIPA.
Картата ми за Мигрос беше невалидна вече(купена е Август), но успяха да ми намерят и да ми издадът нова. Таксуваха ми я отново на 1,50 ТЛ.
На връщане на границата минахме веднага, бяхме единствена кола.
Промоции и намаления има във всички магазини.  Лек път и приятно пазаруване на всички, които ще ходят тези дни.

Последна редакция: пт, 21 дек 2018, 11:08 от plamyyy

# 66
  • София
  • Мнения: 435

    Мисс Дж. добре завърнала се  Hug Този Искендер все ми е в акъла,имам хубав спомен от него в Истанбул и от тогава все го мисля  ooooh! Трябва да отскоча до Люлето значи,да пробвам и техния как е... [/list]

    Искендер има хубаво приготвен и в Одрин. В мола в един от ресторантите (не знам как се казва, но като се качим по ескалатора на етажа с храната е веднага в ляво), малък ресторант и в менюто си предлагат няколко неща, едното от които искендер кебап. Мноооого е вкусен там, поднасят го в гореща чиния и двама сервитьори при желания ти го заливат с разтопено горещо масли и доматен сос. Пробвайте го при възможност, мосля че няма да сбъркате Simple Smile

    # 67
    • Бургас / UK
    • Мнения: 1 592
    edna... , благодаря за ресторанта, ще го запомня , ако ходим , че Одрин ни идва малко в тъча и го избягваме писледните 1-2 години Blush

    # 68
    • Мнения: 52
    ха...благодаря за снимките
    сабахлям мисля да отскоча и си мислех да си обуя удобните велурени бързохоки кларкове..ама... ще сложа кожа
    отивам малко да се поразходя,не съвсем с цел шопинг..
    ще се докладвам ако нещо ми направи впечатление

    # 69
    • Ст.Загора
    • Мнения: 678
    На 15 ти бяхме в Чорлу с автобус . Програмата беше фирмения магазин на Тач, фирмен магазин за обувки естествена кожа, мол Орион и аутлет мол Авантаж. От Тач не останах очарована , но взех един комплект чаршафи , халати за всички в къщи , няколко хавлии и една покривка . Магазина за обувки нищо не взех , от там в мола купих дребни неща . От  Мигрос се запасих с масло , кисело мляко, сладки и естествено шоколада с шам фъстък . Нямахме свободно време за центъра, тръгнахме към 18ч и спряхме на Хаджията за баклава която няма нищо общо с Одринската . чакахме на отиване 2 часа, на връщане 3 часа . Повече няма да повторя Чорлу , голямо препускане за няма нищо . На 28ми мислим с кола да отскочим до Одрин , мислите ли че ще има навалица по границата ?

    # 70
    • Мнения: 131
    Някой беше споменал в по-старите теми, че е видял магазин за медицинско работно облекло. Търсих, но не го намерих. Ако се сещате бихте ли ми помогнали:blush:

    # 71
    • Varna
    • Мнения: 2 594
    Една дама беше писала за такова облекло. А аз малко след това бях в Одрин.
    Видях такова във Безистена, който е на центъра. Наблизо се събират такситата им,
    градинка има. Много, много не мога да обясня извинявам се. И една джамия има в близост.
    Този Безистен са го споменавали момичетата и за прежди. Може би като попитате
    там на място за прежди ще ви упътят по-точно.

    Иначе аз гледах за цени. Имаше манекени с панталони и къси мантички. На тях
    беше написана цена 47 турски лири. Но това беше Октомври месец. Незнам как е
    сега. Не можах да разбера, дали цената е за мантичката само.  Оглеждах се за продавач, за да питам за цените и на другите видове медицински
    дрешки, но не видях. Беше обяд и може би човека беше отишъл на обяд.

    Още нещо да добавя. Тези медицински дрехи, не бяха изложени във вътрешната
    част на Безистена, а в началото на един от входовете на същият. Виждат се отвънка още
    манекените.

    # 72
    • Мнения: 131
    Благодаря много.... Сега остава да намеря Безистена:stuck_out_tongue_winking_eye: доста ориентири си ми дала.....но щом е на центъра, трябва да се справя.

    # 73
    • Varna
    • Мнения: 2 594
    Значи, близо е и до Рюстем Паша керван сарай.
    Дели ги градинката.

    Успех, желая, че с тези мои обяснения аз самата се хващам за главата Embarassed ooooh!

    # 74
    • Димитровград
    • Мнения: 805
    Да не е това?
    https://www.google.bg/maps/@41.6766371,26.5549269,3a,51.6y,262.8 … 3312!8i6656?hl=bg
    С Гугъл излизат и други:
    https://www.google.bg/maps/search/medikal/@41.6766365,26.5549269 … ta=!3m1!4b1?hl=bg

    Последна редакция: сб, 22 дек 2018, 13:22 от papaone

    Общи условия

    Активация на акаунт