Знам, че е тъпо, ама...

  • 1 839
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 085
Ще отбивам Виктор.Не заради друго-заради килограмите.От раждането свалих 10, остават още 20 CryНе ми помогна ни рационално хранене, ни нищо...вече не мога да се понасям  Sick

# 1
  • Мнения: 1 493
Девет месеца си го кърмила, не е малко !  Hug

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
А опита ли разделно хранене? Или пък ограничаване на въглехидратите, без да ги премахваш напълно?
И  кърмачките могат да свалят, просто става по-бавно и не е толкова лесно, особено ако си свикнала с драстични диети като мен  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 085
Не можах да се справя с разделното... Embarassed Баща ми с него свали 13 и ги поддържа, ама аз не мога smile3538

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Напълно те разбирам, знам че е трудно!
И аз не се справям с разделното, но пък успях да се науча да контролирам отчасти приема на въглехидрати (най-вече хляб, тестени и сладки изделия) и така си свалям бавно, но сигурно.

Не че искам да те агитирам, но е хубаво да опиташ още нещо. Вярно, че самосувствието е важно, но пък храненето на детето също не е за подцеяване.
Успех, каквото и да решиш   bouquet

# 5
  • Мнения: 4 629
Леко отбиване и успех в борбата с килограмите   bouquet

# 6
  • Мнения: 435
klaris , а с какво смяташ , че НЕкърменето ще помогне за сваляне на килограмите ти ? Peace Аз свалих 15 кг с цедене   newsm78
Навсякъде пише, че при кърмене се горят около 500 калории дневно.  Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 20 юни 2006, 03:42 от ***Цвети***

# 7
  • Мнения: 5 877
Ами аз отслабнах, докато си кърмих, няма връзка  Wink

# 8
  • Мнения: 1 586
Тъпо е наистина.

# 9
  • tardis
  • Мнения: 329
Да, защо смяташ, че некърменето ще ти помогне да отслабнеш?
Не е риторичен въпрос, пиши по-точно какво мислиш да направиш, за да свалиш килограмите и за което кърменето е пречка, защото от поста ти не става ясно Peace

# 10
  • Мнения: 8 460
Защо да е тъпо? newsm78И защо кърмене на всяка цена?Ако не се чустваш добре как ще си полезна на бебо?Ако някой ми каже,че е свалил с кърмене-моля Laughing,така да е ,но аз не съм свалила Stop.Както си решила.Аз нямах смелост за взема това решение,но не се чуствам по-добре от факта.9 месеца не са малко,не са и много.
Успех,каквото и да решиш! Hug

# 11
  • Мнения: 2 149
Тук е мястото да направя реклама на една диета, без въглехидрати.
Ако някой го интересува може да ме попита и ще препиша какво се яде и какво не.
+ това има и иглотерапия, но за нея май не мога да говоря, ще се сметне за реклама... Аз не го прилагам, нямам средства за това, но пък видях с очите си какво става ако си упорит и правиш тези консултации. Страхотно се отслабва. Мога поне диетата да ти препиша ако не друго.
9 месеца си кърмила?
Напълно достатъчно мисля...

# 12
  • Мнения: 2 047
   И аз не свалям от кърмене, напротив - закотвени килограми въпреки хранителни режими, ограничавания и т.н.

   Въобще не е тъпо даже и ти си човек и трябва да имаш самочувствие, иначе какъв човек ще направиш от бебо. Laughing

# 13
  • Мнения: 3 089
все ми се струва, чр нашата 'работа' тук е да се подкрепяме.
аз лично качвам килограми, независимо, че кърмя. не мисля да отбивам, защото съм само +5 от положението си преди да забременея, но ако съм + 15, +20, това вероятно би променило нещата.
ако наистина това си решила, то действай. подкрепям  Peace

# 14
  • Мнения: 47 973
много добре те разбирам,с първото дете и аз бях така,отбих на 8-9 месеца,поради други причини,но и заради това че исках да сваля натрупани по време на бременноста и основно по време на кърменето килца...но свалих доста трудно 5-6 кила,и тва беше...след време забременях отново,сега съм на килограмите от преди втората бременност,но те не са малко,а са с повече от 15 от преди ражданията,но засега няма да предприемам нищо....бебето ми е с АД и за негово добро трябва задължително да продължа с кърменето....от около 2 месеца съм на диета заради него,за да не приемам никакви алергени(млечни,цитруси,ядки,яйца и всички останали,знаете ги),и се хранех почти само с хляб,ориз,картофи,някои плодове и зеленчуци,тоест въглехидрати главно,но затова пък без да са съчетани с мазнини и белтъчини-ето ти разделно хранене Wink,опасявах се че от тия неща ще напълнея много,но стана обратното...никога не съм успявала да устискам на диета,но сега нали е заради малчо,няма как...та искам да кажа че свалих 5 килограма за 2 месеца,което много ме радва,дори си мисля че може би е много и дали не се отделяли някакви токсини...
сега предполагам кърмиш само сутрин,вечер или поне не сте основно на кърма като нас,така че според мен спокойно можеш да си проведеш някаква плодова диетка или нещо такова,а ако ти се отрази на кърмата и много намалее-ще даваш адапте или каквото там си решила ,и аз няма да ти кажа да кърмиш на всяка цена,но ако е само заради килограмите... Cry
разбира се решението си е твое и ти най-добре знаеш кое е най-добро за теб и за бебчето ти

# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
И аз мисля, че не е задължителна връзката между не-кърмене и отслабване. Драстичните диети никога не са добро решение, с бебе или без - винаги имат негативно влияние върху собствения организъм, най-малкото.

Евентуално можеш да говориш с половинката си и да реорганизирате семейното хранене, да се храните всички разделно. Така се избягва неприятната ситуация, в която се налага да правиш специално меню само за себе си, докато около теб всички млатят по много от всичко накуп.

Също така, има жени, при които метаболизмът се забавя при/след бременност/кърмене. В този случай трябва само да се изчаква, и да се храни рационално. Според една руска теория, която бях чела преди време, организмът на майката в някои случаи задържа теглото до 7-8 месеца след раждане (по време на кърмене) и не отслабва въпреки всичко, защото инстинктивно поддържа запаси в случай на глад (т.е. при евентуален катаклизъм да има натрупани резерви, за да може да изхранва бебето).

Можеш да комбинираш по-рационално хранене (храните най-близки до естественото им състояние, доколкото е възможно) със спорт (в домашни условия или организиран). Диета сама по себе си рядко дава толкова добър ефект, както едно разумно, балансирано здравословно хранене, съчетано с физическа активност.

А иначе - ако си взела решение - добре. Дано не се разочароваш.  Peace

# 16
  • Мнения: 462
И аз мисля, че не е нужно да спираш да кърмиш. Спокойно можеш да правиш някаква диета по твой избор. На млякото няма да се отрази, не се притеснявай. Всичко ще дойде от твоите резерви. Единственото, което не препоръчвам е повече от 2-3 дена пълен глад.

Но, иначе, напълно те разбирам. И за мен външния вид е много важен и много страдам от все още наличието на коремче. Аз, действително, при баткото, след като спрях да кърмя свалих 10 кила за 2 месеца и станах по-слаба отколкото преди бремеността, но тогава ядях по време на кърменето, защото не знаех, че това не е нужно.
А сега вече почти съм си върнала килцата. Остава ми половин-едно още. Но фигурата не съм си върнала... Та съм се захванала с ежедневна гимнастика.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз не че те агитирам - решението си е твое, но познавам едно майче тук от форума, което отби, за да слабее.Е, не отслабна WinkЗа сметка на това пък се изяжда от яд, че си отби детето за оня дето клати гората Laughing
Ако имаш воля за диета - кърменето не може да ти попречи.Ако нямаш и си похапваш тайно от съвестта си Wink - отбиването няма да те спаси от апетита Wink
Премисли го още веднъж.Не върши безсмислени неща.Ако решиш да отслабваш, кърмейки - пиши на лични.Имам какво да ти разкажа по въпроса Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 2 896
Аз спрях да кърмя точно преди 2 месеца, и не съм отслабнала, въпреки неколкократните опити, единствената разлика е, че не вдигам кръвно толкова често колкото преди - ей това незнам на какво се дължи, може би съм се успокоила или е просто защото се наспивам или имам по-малко стрес - случва се 1-2 пъти на десетина дни, а преди, когато кърмех ми се е завивало свят и ме болеше тила. Сега, въпреки че не съм отслабнала не вдигам кръвно. Незнам по колко пъти кърмиш на ден, но Ема беше останала на 1-2 кърмения на ден, като на вечерното повече си играеше отколкото да яде. Незнам дали не е било само период и после евентуално е щяла да си върне типичното поведение на кърмаче, което имаше преди време, но факт е и, че аз малко и "помогнах" да се отбие. Не е идвала да си търси да суче, ако беше-щях да и дам, естествено. Както виждаш няма гаранция, че САМО спирането на кърменето ще ти помогне да отслабнеш. На мен ми помогна само с това, че вече не ставам през нощта, 2-3 дни след като спрях да кърмя Ема спря да се буди през нощта.

# 19
  • Мнения: 2 631
Белинда, разкажи  и на нас за отслабването по време на кърмене!!!!  Praynig Събуди любопитството ми! Blush

А по темата - и аз мисля, че МОЖЕ да се отслабва по време на кърмене, а отбиването не е никаква гаранция за бързо отслабване. Естествено, кърмачката трябва да се храни разумно и по възможност да спортува, без да се омаловажава и домакинската работа, като вид спорт! Wink

През втората си бременност качих 18 кг, сега имам да свалям още 3-4 кг. Дъщеря ми е изключително кърмено бебе на поискване. Ноооо доста се съобразявам, какво хапвам Thinking, както и сами с мъжа ми отглеждаме и двете си деца, т.е. помощ - от никъде за нищо. При това - не съм спортна натура и съм склонна към напълняване. Twisted Evil

УСПЕХ В БОРБАТА С КИЛОГРАМИТЕ! Heart Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 3 823
Ако някой ми каже,че е свалил с кърмене-моля Laughing,така да е ,но аз не съм свалила Stop

Е,аз свалих 15 кила точно,защото кърмя.Без диети или някакви ограничения Grinning.

Навсякъде пише, че при кърмене се горят около 500 калории дневно.  Rolling Eyes
Колкото и странно да звучи,но наистина е вярно.

А по темата,мисля,че отбиването няма да ти помогне да отслабнеш.Но ти си преценяваш кое е най-добре за теб и бебо Wink.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 901
Отбиването ще й помогне да свали килата, като се има предвид, че ще може да направи някоя по-драстична диета. Да, не е полезно това, но полезно ли е да е без самочувствие и утре да се завари с лоши мисли към кърменето и детето.

Аз съм от тия кърмачки дето не отслабват с кърменето. За съжаление. От ЕГНто ще е със сигурност, вече не е само до воля, която имам в изобилие. Разделно се храня от повече от месец-два. Свалих 4 килца и съм дотук, не мърдам! Продължавам де, но вече и си позволявам от време на време да понаруша някое правило - да хапна плод с кисело мляко например. Главно с плодовете ми е проблемът, не ги ям отделно.

Какво да те посъветвам? Аз съм от тия не-най-щастливите кърмачки - недоспала от година, ако въобще можеш да си го представиш това, защото моята суче главно нощем, иначе дневните, сутрин и вечер не ме притесняват - да се чекне като я влече, повече й е игра! Ще ми се да съм като някоя от щастливите кърмачки тук, ще си кърмя още дълго, но пък да си кътам 20 кила отгоре не е добра алтернатива.

В очакване на обратна връзка от дъщеря ми - да започне да разбира, за да й кажа, че нощем млякото ми не става за пиене, вечно ваша контра...

# 22
  • Мнения: 435
Отбиването ще й помогне да свали килата, като се има предвид, че ще може да направи някоя по-драстична диета. Да, не е полезно това, но полезно ли е да е без самочувствие и утре да се завари с лоши мисли към кърменето и детето.

Защо да не може ? Защото ще й спре кърмата ли ? Нещо ми се губи връзката  newsm78

# 23
  • Мнения: 2 274
Сигурна ли си, че няма да се обвиняваш, че си отбила детето си, поради точно тази "причина"? Килограмите всенякога ще ги свалиш, но кърменето не  се повтаря.
Според мен не е честно спрямо бебето ти.

# 24
  • tardis
  • Мнения: 329
Отбиването ще й помогне да свали килата, като се има предвид, че ще може да направи някоя по-драстична диета. Да, не е полезно това, но полезно ли е да е без самочувствие и утре да се завари с лоши мисли към кърменето и детето.

Защо да не може ? Защото ще й спре кърмата ли ? Нещо ми се губи връзката  newsm78

Не, но доколкото знам подобни диети (аз например бих си направила изчистваща плодова диета, но по-скоро с лечебна цел, откоклото за отслабване) имат силен пречистващ ефект и в кръвта се освобождават много токсини, които в крайна сметка се изхвърлят, но могат да попаднат и в кърмата. Човек се чувства и доста отпаднал, заради високата концентрация на токсините, които напускат обичайните си депа, където са се трупали през годините и циркулират в кръвта. Поне аз това разбрах, като четох по въпроса. Нямам намерение да отбивам за целта, ще изчакам бебето само да каже кога, но това си е мое решение.

А иначе - не е тъпо човек да се грижи за себе си, защото това е добре както за него, така и за околните. Аз самата не винаги го правя, "заради другите", но не смятам това за геройство, а за глупост. Това, че забравям за себе си.
А за отслабването/напълняването по време на кърмене - явно е индивидуално (аз не отслабнах, но и не напълнях, въпреки, че си хапвам нон-стоп, особено първите месеци, когато кърмех на час/два денонощно, си хапвах и аз на такива интервали Rolling Eyes Embarassed
Въпросът е дали наистина в случая ще помогне отбиването.

# 25
  • Мнения: 1 547
Не е тъпо. Но, помисли си колко бебешки проблеми решаваш чрез гърдата - зъби, недоволство, неспане, болка...Не ми хрумва дали има по-добър и най-вече лесен начин да помогнеш на детенцето си в трудни моменти.
И аз не съм стройна фиданка, въпреки че имам огледало и приемам съвсем спокойно това, което виждам. Така или иначе, повечето кърмачки започват да свалят кг някъде 9-10-11 месец след раждане. Това, разбира се, може да стане и с твоя помощ - спорт, интензивни разходки, никакво тестено, сладко, газирано и пр. Не е никак трудно. Пък и кг не са толкова важни. Важни са обиколките. Кърмата ти няма да спре и от драстична диета. Ако си ентусиаст, пробвай 5 дни на череши. На мен ми е 2ри ден.  Peace

# 26
  • Мнения: 6 472
Аз не намирам връзка между кърменето и отслабването. Отслабнах си до като кърмех. Whistling Пазих някаква диета. Тя не беше драстична, защото аз не мога по принцип да се справя с хард диети. Нещата  според мен си опират до воля, не толкова до кърмене или некърмене. Много пъти съм го писала във форума ще го напиша и сега. Вадиш един лист хартия и старателно записваш АБСОЛЮТНО всичко, което ядеш през деня - една солетка, 2 семки, 5 царевични пръчици, които си изяла на детската площадка, 1/2 бонбонче, с което са те почерпили и т.н. На края на деня правиш една равносметка и в повече случаи с ужас се установява, че ужкем си пазила диета, пък всъщност тези неща ти представляват поне 1/3 от поетите калории, а ти дори не си забелязала. Няма начин да има отрицателен прием на калории и да не няма отслабване. Това просто няма нищо общо с кърменето. Единствения проблем, е че повечето се притесняват да не им спре кърмата при спазване на диети. Когато аз почнах да пазя диета, кърмата ми намаля, но това беше точно за 1,5 дни. Слагах детето да суче по- често и нещата се оправиха - хем си слабеех, хем си кърмех Whistling

# 27
  • Мнения: 422
И аз не мисля,че е нужно да спираш кърменето.До сега свалих 20кг(остават още 10  Cry ,ама който много е хапвал по време на бременността така става),без някакви диети,дори и упражнения не съм правила почти никакви
единствено разходките с малкия:).Иначе се опитвам да ограничавам сладките неща и то само за да не вредя на бебчо,не заради кг-мите.
Пожелавам ти да намериш правилния начин на отслабване при теб и да го съчетаеш с кърменето Hug
Съжалявам че не мога да помогна с някаква диета,но просто никога не съм правила.
Успешно отслабване  bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 2 164
И аз не можех да се понасям  Rolling Eyes Имах да свалям 11кг, може да не са като 20, но на моят ръст от 154см си бяха доста  Laughing Изчаках, обаче, беба да стане на 10м. Изчетох купища диета из форума, но най-много ми допадна тази с разделното хранене. Не се гладува, лесна е, организмът получава всичко необходимо (и аз се притеснявах диетата да не повлияе по някакъв начин на кърменето). За две седмици свалих 6кг, върнах се към нормалното си хранене и от около месец ги задържам. Избягвам, разбира се, тестени и сладки изделия, защото аз пълнея от тях  Rolling Eyes. Скоро ще започна да "боря" и останалите 5кг., не мисля да спирам да кърмя.
Каквото и да решиш ти желая успех  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 2 901
За онези, които не разбират връзката с драстичните диети и кърменето, да кажа, че освен токсините, които сигурно са "бял кахър", тъй като едва ли много се замисляме за тях, докато си отслабваме, кърмата наистина намалява от недохранването. Поне при мен е така - всеки път когато реша да гладувам, а за мен това не е никакъв проблем, спокойно мога да си изкарам на 1 супичка или 2 кисели млека на ден, всеки път онова ми ти дете започва едно постоянно още по-голямо висене на гърдата и нервничене.  И това хич не е за игнориране, особено ако имате пристрастено кърмаче като моето, на което не може да се обясни, че няма и ще има по-късно и тем подобни. Иска се сега!

# 30
  • Мнения: 2 897
Права си ,не можеш и да кърмиш,и да отслабваш драстично,тъй като непълноценното хранене води до намаляване на кърмата,променя се и качеството и(на мен ми се е случвало да нямам време да ям от многото ангажименти около бебчо и други работи и кърмата ми веднага намаляваше...така,че връзка има определено)Обаче не е невъзможно да се отслабва постепенно и пак да се кърми,даже много мои приятелки станаха много по-слаби кърмейки.Аз също си върнах първоначалните килограми кърмейки,но явно не при всички става така,все пак зависи и колко килограми имаш да сваляш.
Помисли си хубаво преди да вземеш окнчателно решение!Девет месеца хич не е малко време, през което си кърмила(аз не знам дали ще успея толкова),но отбиеш ли връщане назад няма,да не съжаляваш после за безценната храна,от която си лишила бебчо...
Отбиването ще ти даде възможност за по-драстични диети,но има ли гаранция за желания успех?!Обикновено разкото сваляне на килограми върви ръка за ръка с поражения на кожата,отпускане,хормонален стрес и тн. и т.н.
За това помисли си хубаво,каквото и да решиш,нека да е най-доброто, желая ти успех от сърце newsm10

# 31
  • Мнения: 636
Ако мислиш, че е тъпо, просто не го прави! Ако мислиш, че си заслужава, успех!

# 32
И аз мисля, че не е нужно да спираш да кърмиш. Спокойно можеш да правиш някаква диета по твой избор. На млякото няма да се отрази, не се притеснявай. Всичко ще дойде от твоите резерви. Единственото, което не препоръчвам е повече от 2-3 дена пълен глад.

Но, иначе, напълно те разбирам. И за мен външния вид е много важен и много страдам от все още наличието на коремче. Аз, действително, при баткото, след като спрях да кърмя свалих 10 кила за 2 месеца и станах по-слаба отколкото преди бремеността, но тогава ядях по време на кърменето, защото не знаех, че това не е нужно.
А сега вече почти съм си върнала килцата. Остава ми половин-едно още. Но фигурата не съм си върнала... Та съм се захванала с ежедневна гимнастика.



Здравей, Poli! Какво искаш да кажеш, че "ядях по време на кърменето, защото не знаех , че това не е нужно". Аз имам същия проблем , но при мен бебето е на 2,5 месеца и не мога все още да помисля за отбиване. Също имам 20 кг отгоре , и не знам ако не ям какво ще стане. newsm78

# 33
  • София
  • Мнения: 4 966
Значи,първо- всичко си зависи от организма.Това че едни могат да свалят по време на кърмене,други не успяват/като мен/.Относно храната,опитвала съм да я намаля,но резултата беше-намаляла кърма.Даже пусках тема,че не му стига на бебо.Е,започнах стария режим,та кърмата дойде на лице.Тъй че строго индивидуално.
Сега съм се запалила по разделното хранене,та щ пробвам.Но ако окаже пак някакво влияние-пак ще преустанова.
Относно това дали може да се отслабне драстично,и че кърменето не пречи.Не съм съгласна.Лично аз когато отслабвам използвам антицелулитни кремове,кафета,л-карнитин,зелен чай,сауна и т.н.,които не се препоръчват по време на кърмене.
Та значи така.Имам като твоя проблем.Не само че не мога да се позная в огледалото,ами ен се понасям.Но пък зикарах 7 месеца така.Което значи че още мога да издържа,все пак за детенцето го правя.Аз ще се задоволя с резултата,но за сметка на това си егоистично желание ще лиша бебчо от най добрата му храна.Затова съм решила да го кърмя докато мога или до годинката...а пък килограмите после ще свалям.Няма къде да избягат.
Това е моето решение.
Твоето ще го вземеш сама.
Успех! Wink

# 34
  • Мнения: 2 085
чаено момиче, ще съм ти благодарна ако ми пратиш тази диета!  bouquet
Бу, имаше една тема "Кърмене- пролактин-хипофиза" или нещо от сорта;сега не мога да я открия.Би ли я пуснала отново?

# 35
  • София
  • Мнения: 18 679
Хм...Тъй като доста нелепости се мислят по темата, да кажа и аз от личен опит каква е хавата според нас с Ники.
1.ВАЖНО е как се чувстваш в кожата си.Не мога да кажа - тъпчи се на воля, като дойде време, ще му мислиш.Не става.Мразя да съм дебела CloseМразя да не мога да си сложа къса пола/любима дрешка Heart Eyes/.Мразя да не се чувствам секси.Мразя да ми тежи шкембето SickТака че напълно разбирам всички мами с наднормено тегло, макар че повечето биха си помислили - ти ли бе, клечо, къде се буташ hahaha
2.Също толкова ВАЖНО е да осигуряваш на детето си най-доброто, което можеш и то докато можеш.Винаги са ми звучали странно размисли от сорта - еее, кърмя вече четири месеца, стига толкова, то си е взело неговото Rolling EyesА бебето дали мисли така?
3.Строго индивидуално е как се отразява кърменето на фигурата, както и диетите на кърменето.Ето затова има различни диети!Хващаш се един ден и почваш да четеш.Избираш нещо.Пробваш.Виждаш, че те товари психически, а кърмата намалява.Сменяш диетата.ВАЖНО - никакъв глад.Много ясно, че от глад ще ти намалее кърмата.Така че най-читавият режим на хранене според мен е мноооого зарзават, сокове от кисели плодове/особено грейпфрут!/, малко млечни за деня , парче месо.Един ден в седмицата - въглехидратен/хлебец, нещо сладко/, за да не свиква организмът с режима и да спре да сваля.
4.Мотивацията.Може би най-важното PeaceАз намерих своето вдъхновение във форума HugКиснах 2 месеца в Красива мама, в четене на диети и това кой колко е свалил.Много е надъхващо Peace
5.Движението.Колкото повече, толкова по-добре.За мамите с време и финансови възможности препоръчвам целутрон и тае-бо.Чувала съм много добри неща още за ендермологията и пилатес, но не е изпробвано лично.
6.Вода, вода и пак вода.Много е важно!Когато си ял по-малко и то почти безсолно, не ти се пие.А трябва!Така и кърмата няма да намалее, защото колкото и да не им се вярва на някои мами, тя се прави основно от водичка.Другото организмът може да си набави спокойно от запасите ни, точно тези, дето се мъчим да горим.Така кърменето всъщност помага Wink
6.Честото кърмене - мнение на Никито WinkКогато ти се струва, че млякото е по-малко, просто сучеш по-често и си наваксваш.Е, все пак хапваш и други неща, нали Wink
Успех Hug

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
...докато си отслабваме, кърмата наистина намалява от недохранването.

Явно и тук нещата опират до индивидуалност. Аз например правех по 10 дни в месеца диети на чай и плодове докато кърмех сина си и мога да кажа със сигурност, че кърмата ми не намаля изобщо. Какви обаче са били последиците за него от свалянето на 12 кг за 4 месеца не ми се мисли...

# 37
  • София
  • Мнения: 4 966
Ееми какъв е изводът тогава-Всичко е индивидуално!!!
Така че пробвай-и ще разбереш кой  е най-подходящия начин за теб,и има ли такъв изобщо../за момента де/ Wink

# 38
  • София
  • Мнения: 4 966
http://dieti.gbg.bg/tema.asp?razdel=5&temaN=29

тук не препоръчват дори разделното хранене по време на кърмене..

# 39
  • Мнения: 462
Здравей, Poli! Какво искаш да кажеш, че "ядях по време на кърменето, защото не знаех , че това не е нужно".

Здравей, rosi68!
Имам предвид, че хапвах почти на всяко кърмене. Тогава кърмих на 3 часа. Та винаги лапах нещичко. Задължително прясно и кисело мляко по МНОГО. Така бях чела в Спок - минимум 1л. мляко - не е задължително да е под формата на прясно, може като сирене, кашкавал... Е, не е било нужно!
Този път прочетох доста неща по темата още преди да родя, включително и тази теория, за която пише Бу. Според мен в нея има много смисъл. Мисля, че точно там бях чела, че свалянето на килограмите естествено при изключителното кърмене започва да става между 6 и 8-ия месец. Темите в библиотеката по този въпрос за достатъчно ясни. Ядеш колкото и каквото ти се яде и не се притеснявай, ако не ти се яде и не ядеш. Редовно ми се случва да ям веднъж на ден. Е, и какво? Продължавам да си кърмя.

 И за да не повтарям себе си и другите, само ще кажа че подкрепям последния постинг на Белинда с две ръце!!!

Според всичко, което съм изчела и според своето собствено усещане за правилност съм решила да не спазвам никакви диети до 6-ия месец, а после ако преценя че е нужно. Е, май няма да е нужно...Но това си е МОЯТ ЛИЧЕН ИЗБОР.

Klaris, след всичко изписано искам да ти кажа: Прави това, което ти самата усещаш за правилно за себе си и своето семейство. Ако чувстваш, че е тъпо, значи не бива да го правиш. После ще ти е по-зле! Ако решиш да отбиеш и смяташ, че това ще ти помогне да бъдеш по-щастлива, направи го! В този случай ти пожелавам Успех! И все пак аз си мисля, че няма да се чувстваш добре...

Последна редакция: вт, 20 юни 2006, 18:45 от Poli.

# 40
  • Мнения: 2 220
Аз започнах да отслабвам естествено точно през 9-ия месец след раждането. Това не се повлия по никакъв начин от кърменето. Така че дали няма да дойде и при теб този момент - без усилия да започнеш да сваляш? Аз качих 20 кг. през бременността и от изписването до 9-ия месец не мръднах ни нагоре-ни надолу. А кърмата ми определено намаляваше, ако се хранех малко. Но каквото и да решиш - успех! Всеки, който реши да отбива детето си си има причина, която за него е основателна. Но го прави, ако наистина си убедена!

# 41

Общи условия

Активация на акаунт