ВЪЗМОЖНО ЛИ Е В ОСМИЯ МЕСЕЦ КЪРМА

  • 6 730
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 299
И на мен ми потече коластра към 8 м. - имах много кърма.

# 31
  • Мнения: 318
За кърма малко е вероятно, но за коластра съм 100% сигурна.

# 32
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
 newsm09
Момичета, да ви кажа честно и аз днес доста се поочудих именно по-този въпрос.Бременна съм в 21 г.с и докато си правех "препоръчаните" упражнения за вдлъбнати зърна забелязах как от гърдите ми прокапаха именно такива малки безцветни капчици, които също така и леко лепнеха.
Мисля вече да не се занимавам с подобни упражнения, защото в интерес на истината и аз се притеснявам дали няма да се окажат проблем и да предизвикат контракции на матката.

# 33
  • софия
  • Мнения: 495
На мен коластрата ми тръгна в 7 месец.

# 34
  • Мнения: 212
А на мен коластрата ми потече към 4-5 месец на бременността.Не ти трябва лекар Hug
   Моята също,при това в обизпокоителни количества.Но пък след това кърмих 15 месеца,а ако имах избор и не бях спряла-сигурно щяха да са още толкова....

# 35
  • Мнения: 544
възможно е! аз за първи път забелязах такова нещо при мен, когато бях бременна в 6-тия месец!  Grinning

Взе ми думите ог устата  Wink

# 36
  • Мнения: 1 860
 И при мен се появи в 6-ия месец. Нищо необичайно.  Peace

# 37
  • Мнения: 1 975
Да се включа и да кажа, че вече не ми тече. Цялата история беше около 3 дни. Е това вече възможно ли е newsm78

# 38
  • Мнения: 359
това е коластра. тук има тема имено за това. Възмозно е да потече повреме на бременост

# 39
  • София
  • Мнения: 2 227
И на мен точно в 8-мия месец ми потече коластра,споко!
И при мен така стана.

# 40
Ами да ти кажа на мен ми тръгна коластрата още когато влязох в 16 г.с.и аз се стрснах понеже незнаех какво е и се обадих на лекарката ми и тя каза че е индивидуално за всеки. Така че спокойно

# 41
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
newsm09
Момичета, да ви кажа честно и аз днес доста се поочудих именно по-този въпрос.Бременна съм в 21 г.с и докато си правех "препоръчаните" упражнения за вдлъбнати зърна забелязах как от гърдите ми прокапаха именно такива малки безцветни капчици, които също така и леко лепнеха.
Мисля вече да не се занимавам с подобни упражнения, защото в интерес на истината и аз се притеснявам дали няма да се окажат проблем и да предизвикат контракции на матката.
Ако зърната ти са вдлъбнати (а не само плоски, за които не е нужно да правиш нищо предварително), е най-добре да правиш каквото са ти препоръчали (стига то да не е търкане на зърната) - и да се поинтересуваш за ниплети за изтегляне на зърната. Ниплетите не предизвикват контракции, тъй като няма дразнене и масажиране на зърната, а само вакуум. Ще ти е нужна помощ от добър консултант по кърмене първите дни, за да научите бебето да суче правилно и да не те разранява в опитите си да захапе. Изобщо в твоя случай една по-обширна подготовка с информация и знание за това на какви ресурси и помощ може да разчиташ, ще е много важна (тя е важна за всички, но вдлъбнатите зърна - макар че не са пречка да се кърми!!! - са по-особен случай и изискват по-специфични мерки).

# 42
  • Мнения: 184
коластра е,не ти трябва лекар

# 43
Здравейте! Моя приятелка, която е бременна в седмия месец, ми се обади току що и ми каза, че има изтичане на някаква течност от гърдата. Някой имал ли е подобно нещо?

# 44
  • Мнения: 229
Айде сега....да не иска6 да каже6,че си нямате понятие какво е коластра Shocked

Общи условия

Активация на акаунт