Кисело мляко

  • 2 601
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте мили мамита
Ние сме на 6 месеца и ми казват, че киселото мляко е полезно за бебетата и ми препоръчват да му дам кисело мляко. На мен ми се струва, че киселото мляко НЕ е подходящо да му давам, че по-добре е АМ. Вие как мислите ?

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 933
Нищо няма да му стане ако от време на време му даваш по няколко лъжички.

# 2
  • Мнения: 17
Нищо няма да му стане ако от време на време му даваш по няколко лъжички.
Те имат предвид да заместя напълно АМ с кисело мляко.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 552
Не, заместване е абсурд.

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 933
Изчакай до градинката.Аз така направих,защото просто не знам какво има в  киселото мляко.За домашно квасено мляко не знам.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 990
Рано е за кисело мляко.

# 6
  • Мнения: X
Преди 2 седмици бебето не беше ли на 2 месеца? Каквато и да е причината, поради която се чудите дали да дадете кисело мляко на толкова малко бебе, отговорът всякак е “не”!

# 7
  • Мнения: 17
Изчакай до градинката.Аз така направих,защото просто не знам какво има в  киселото мляко.За домашно квасено мляко не знам.
Казват, че киселото мляко било най-полезно и че от него не огладнява много бързо 😂

# 8
  • Мнения: 46 508
Казват, че киселото мляко било най-полезно и че от него не огладнява много бързо 😂
Кои са тези, които го казват? Лекар, педиатър?

Млякото за кърмачета е с повече калории от киселото. То е съобразено с нуждите на съответната възраст.
А киселото, за да може да се пие с биберон, трябва да се разреди с вода, съответно приетите хранителни вещества стават още по-малко. Колкото по-малко калории, толкова по-бързо огладнява.
Носи и риск от алергии.

Имаме късмета да живеем във време, в което можем да дадем безопасна храна на децата си, няма никаква причина, заради която да рискуваме недохранване и алергия.

П.П. Ако бебето ви наистина е на 2 месеца, опасността наистина е много голяма, задължително се консултирайте с лекар, той ще ви обясни защо не бива да го правите.

# 9
  • София
  • Мнения: 28 552
Здравейте мили мамита
Ние сме на 6 месеца и ...
Здравейте скъпи майки,
Искам да ви попитам дали е нормално бебе на 2 месеца ...
Кое от двете?

# 10
  • Мнения: 17
Здравейте мили мамита
Ние сме на 6 месеца и ...
Здравейте скъпи майки,
Искам да ви попитам дали е нормално бебе на 2 месеца ...
Кое от двете?
Киселото мляко се отнася за 6 месечното бебе..

# 11
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Аз давам на моята дъщеря кисело мляко, но тя вече е на 1,3 месеца. Заместиха АМ на около 10-11 м., но смятам че по-рано не е ок, а и в началото го въвеждаха постепенно, не ей така да почна да давам. Иначе към този момент нямаме проблем и си й харесва. Ако в бъдеще решите да заместите АМ, в началото може да разреждане с вода, но после се дава чисто. За да минава през бибата го пасирам. Бисквити не слагам, тъй като тя така или иначе си ръба по някоя друга през деня.  Колкото до това  насища или не, полезно или не - всеки сам решава на какво да вярва. АМ е масово с палмово масло, а то е доказано, че е вредно, същевременно с кисело мляко са отгледани и родителите ни ,и прародителите ни и т.н. Но пак казвам, на 6 м. все пак е рано и според мен

# 12
  • Мнения: 7 776
Никоя здравна организация, никой компетентен лекар не може да каже, че на 6 месеца трябва да се дава кисело мляко вместо АМ.
Ако баба, леля, стринка, "казват" и те са ви компетентния източник...що за безумици...

# 13
  • Мнения: 17
Никоя здравна организация, никой компетентен лекар не може да каже, че на 6 месеца трябва да се дава кисело мляко вместо АМ.
Ако баба, леля, стринка, "казват" и те са ви компетентния източник...що за безумици...
Да те са съветниците бабите..Аз съм против киселото мляко, за това реших да попитам и другите майки дали са на същото мнение🙂

# 14
  • Мнения: 46 508
А майката на детето какво мисли по въпроса?

Общи условия

Активация на акаунт