въпрос от баща

  • 3 835
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Тъй като жена ми няма възможност да попита в момента защото нямаме нет у нас съм упълномощен да питам аз ако някой има отговор ще съм му благодарен.
#някой наблюдавал ли е при своето бебе в памперса заедно с акото да се появяват някой път 2-3 пъти малки песъчинки с големината на ситен пясък и същите на допир но при по силно натискане се смачкват.
другия въпрос може ли да се пуши по време на месеците след раждането когато се кърми и до колко цигари на ден ако може(лично ас съм върл противник но ме задължиха да питам ще предам отговорите честно и буквално Cry Cry Simple Smile )
П.П
дъщеря ми е на 40 дни

# 1
  • Мнения: 1 272
1. Нормално е да има подобни песъчинки/перлички
2. Не мисля, че е редно да пуши. Докато по време на бременността е допустимо пушенето, т.като има защита от плацентата, сега по време на кърменето всичко, прието от майката преминава през кърмата. (Имаше тема за пушенето, потърси за повече подробности и мнения от опит)
Успех!

# 2
  • Мнения: 949
По първия въпрос отговор нямам.Но за вторият-АЗ СЪМ КАТЕГОРИЧНО ПРОТИВ. #2gunfire

# 3
  • Мнения: 8 917
2. Не мисля, че е редно да пуши. Докато по време на бременността е допустимо пушенето, т.като има защита от плацентата, сега по време на кърменето всичко, прието от майката преминава през кърмата. (Имаше тема за пушенето, потърси за повече подробности и мнения от опит)
Успех!

Напълно подкрепям Peace Колкото до песъчинките - не съм виждала нещо подобно newsm78

# 4
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
1,Виждала съм такива "песъчинки" в памперса на дъщеря ми,но май е била по-голяма,вече ядеше и други неща,не само мляко Thinking!
2,То,за можене-може,що да не може......Но дали е полезно за бебето,нека се запита жена си smile3546!

# 5
  • София
  • Мнения: 3 787
Да,имали сме и ние такива "песъчинки".Нормално е,понякога имах чувството,че е ял пясък,а беше само на кърма.И сега понякога има такова ако Mr. Green
За пушенето,вредно е,да,и то много.Нека да се опита да не пуши докато кърми детето-по-силен довод от здравето на детето си надали някога ще намери Peace

# 6
  • Мнения: 385
За ЦИГАРИТЕ -  smile3512

# 7
  • някъде
  • Мнения: 4 955
По първия въпрос отговор нямам.Но за вторият-АЗ СЪМ КАТЕГОРИЧНО ПРОТИВ. #2gunfire

Peace

# 8
  • Мнения: 5 391
Песъчинки още не съм срещала.
А за цигарите... Naughty

Последна редакция: вт, 20 юни 2006, 16:11 от Филипа

# 9
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Да,имали сме и ние такива "песъчинки".Нормално е,понякога имах чувството,че е ял пясък,а беше само на кърма.И сега понякога има такова ако Mr. Green
За пушенето,вредно е,да,и то много.Нека да се опита да не пуши докато кърми детето-по-силен довод от здравето на детето си надали някога ще намери Peace


 Peace

# 10
  • Мнения: 415
Песъчинки още не съм срещала.
А за цигарите... Naughty

 newsm10

# 11
  • Мнения: 1 866
Не си спомням за песъчинки в акото.
За пушенето - вредно е много. Ако ще кърми и пуши, по-добре на адаптирано мляко да минава. Иначе за мен все едно си трови детето. Малко крайна съм, ама по този въпрос съм безкомпромисна.

# 12
май не се изразих правилно Embarassed Embarassed Embarassedжена ми не пуши в момента а и през бременноста(преди това и за 3 дни не можеше да ги откаже)пали по една цигара на седмица когто е изнервена за нещо на много.от мнението ми май излезна че пуши като комин Laughing Naughty ooooh!
благодаря за отговорите доста бързо се събра голямо количество от тях доволен съм. Hug
Междодругото тези които писаха че са виждали дали не си спомнят да са яли преди това фасул или друга подобна храна,не го споменах от начало за да не подведа някой по фалшива следа Wink

# 13
  • Мнения: 5 391
Абе аз мисля, че и една цигарка на седмица не е редно, ама...

# 14
  • София
  • Мнения: 44 041
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107017.0

ето една съвсем прясна тема по въпроса с цигарите - аз лично съм твърдо против пушенето по време на бременноста и кърменето ....

# 15
  • Мнения: 962
Ние понякога имаме такива неща в памперса,но те са прозрачни като кристалчета,казаха ни че е от памперса
А относно пушенено-  #2gunfire

# 16
  • Мнения: 2 922
За пушенето - вредно е много. Ако ще кърми и пуши, по-добре на адаптирано мляко да минава. Иначе за мен все едно си трови детето. Малко крайна съм, ама по този въпрос съм безкомпромисна.
И аз. Една цигара, две цигари глупости. За по-вредно нещо не мога да се сетя  Naughty
А мама зори е права - тези 'песъчинки' може да са от памперса.

# 17
  • Мнения: 1 629
Ако толкова много чак и се пуши, нека го прави веднага след кърмене, а не преди това. Една-две цигари максимум, разбира се. Ако не може да се въздържи и се чувства виновна, че трови бебето, да минава на адаптирано мляко. Това мисля аз.

# 18
  • Мнения: 992
Ако толкова много чак и се пуши, нека го прави веднага след кърмене, а не преди това. Една-две цигари максимум, разбира се. Ако не може да се въздържи и се чувства виновна, че трови бебето, да минава на адаптирано мляко. Това мисля аз.

за цигарите подкрепям мнението на мюриел, но чак пък разстрел както някой мами са илюстрирали ми се струва малко пресилено, по отношение на песъчинките - ние сме нямали такива

# 19
  • Мнения: 4 428
За песъчинките не знам, но за цигарите - по-добре направо да набута запалената цигара в устата на бебето вместо биба, ефекта ще е същия  #Cussing out Naughty

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И аз не съм виждала песъчинки,но за цигарите категорично против.Аз се цедих след раждането и в момента в който лапнах цигарата спрях с цеденето/но вече цедях по 10-15 мл и нямаше смисъл/.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 743
За първото не мога да отговоря, а за второто:
разбирам, че тя не е страстен пушач, а и не е била.Мое мнение (като бивсш пушач) е, че ако толкова много и се пуши, нека дръпне веднъж след като накърми за да мине "крастата" .
Въпреки, че аз лично щом забременях ги отказах тотално   Hug

# 22
  • Мнения: 1 353
2. Не мисля, че е редно да пуши. Докато по време на бременността е допустимо пушенето, т.като има защита от плацентата, сега по време на кърменето всичко, прието от майката преминава през кърмата. (Имаше тема за пушенето, потърси за повече подробности и мнения от опит)
Успех!

Напълно подкрепям Peace Колкото до песъчинките - не съм виждала нещо подобно newsm78
Иаз така

# 23
  • Мнения: 4 806
за пясъчинките - нищо не знам, никога не ни се е случвало.
По повод пушенето - ами огромна беше изненадата ми, когато разбрах, че при кърмене ограниченията са по - строги от времето на бременността. Затова - пушенето трябва да се избягва. Не изказвам крайни твърдения, че е същото, като да дадеш на бебето то да пуши. Прекалено е да се твърди подобно нещо. Но, ако няма начин за пълно спиране на цигарите, то поне пушенето трябва да става непосредствено след кърмене. Аналогично с пиенето на кафе.

# 24
  • Мнения: 2 039
За песъчинките не знам, но за цигарите - по-добре направо да набута запалената цигара в устата на бебето вместо биба, ефекта ще е същия  #Cussing out Naughty
Е хайде хайде,подобни изказвания са доста пресилени и излишни  smile3507

# 25
  • Мнения: 4 428
За песъчинките не знам, но за цигарите - по-добре направо да набута запалената цигара в устата на бебето вместо биба, ефекта ще е същия  #Cussing out Naughty
Е хайде хайде,подобни изказвания са доста пресилени и излишни  smile3507

 Simple Smile Май надушвам пушач...След, като е доказано, че пасивното пушене е дори по-вредно от активното, аз поне мисля, че ефекта да кърмиш и да пушиш е точно такъв. Когато пушач тръгне да отказва цигарите все пак му трябват дооооста повече от няколко часа, за да се изчисти от всички гадости в организма си. Според мен твърдението ми хич не е крайно, но не казвам на никой да се съобразява с него. Все пак, когато човек реши да има дете, значи е достатъчно зрял и да прецени сам как да го гледа, независимо какво му говорят разни хора, особено пък непознати.

# 26
  • Мнения: 216
П newsm11о втория бъпрос съм твърдо НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!

# 27
  • Мнения: 2 039
За песъчинките не знам, но за цигарите - по-добре направо да набута запалената цигара в устата на бебето вместо биба, ефекта ще е същия  #Cussing out Naughty
Е хайде хайде,подобни изказвания са доста пресилени и излишни  smile3507

 Simple Smile Май надушвам пушач...След, като е доказано, че пасивното пушене е дори по-вредно от активното, аз поне мисля, че ефекта да кърмиш и да пушиш е точно такъв. Когато пушач тръгне да отказва цигарите все пак му трябват дооооста повече от няколко часа, за да се изчисти от всички гадости в организма си. Според мен твърдението ми хич не е крайно, но не казвам на никой да се съобразява с него. Все пак, когато човек реши да има дете, значи е достатъчно зрял и да прецени сам как да го гледа, независимо какво му говорят разни хора, особено пък непознати.
Хм,бивш пушач!Откакто забременях,не съм докосвала цигара Naughty!Аз също съм против пушенето с бебе,но просто ме подразни начина на изразяване tongue !Айде,мир  amiiii Innocent !!!

# 28
  • Мнения: 2 381
Откривала съм едни нещица като бели малки топчета.
А относно цигарите аз лично съм против, а и не е добре за бебчето.

# 29
  • Мнения: 2 353
  За песъчинките - случва се.
  За пушенето - през бременността ми се пушеше три пъти повече от сега! Беше някакъв ад! Пушех по една-две на ден. Отказах ги напълно в момента, в който престанах да ходя на работа. Напълно разбирам какво е когато работиш в лудница и в животът ти е настъпил безумен хаос, а всичките ти близки и далечни се държат като в психарски филм. Когато се роди бебето нещата се уравновесиха някак, но при всеки е съвсем различно. То е ясно, че е вредно. Това и жена ти го знае със сигурност. Просто в този момент тя няма нужда от присъди, а от разбиране и обичкане. Щом пали като е нервна - помогни й да не е нервна. Ако чак толкова не може да ги спре, наистина адаптираното мляко е по-добър вариант, според мен.
 Успех! И не й се сърди много, ние жените сме малко щипнати понякога Crazy

# 30
  • Плевен
  • Мнения: 40
За песъчинките, мисля, че може да се дължи на прегряване.

# 31
Цигарите твурдо не имаме песачинки

# 32
  • София
  • Мнения: 630

#някой наблюдавал ли е при своето бебе в памперса заедно с акото да се появяват някой път 2-3 пъти малки песъчинки с големината на ситен пясък и същите на допир но при по силно натискане се смачкват.

Може би става въпрос за това

# 33
  • Мнения: 3 268
МНОГО СЕ ЯДОСВАМ КАТО ЧЕТА ТАКИВА ВЪПРОСЧЕТА,ДЕТО НЕТИ СЕ ВЯРВА,ЧЕ МОЖЕ ДА ГИ ЗАДАДЕ НЯКОЙ ЗДРАВОМИСЛЕЩ ЧОВЕК.КОГАТО СТАНЕМ РОДИТЕЛИ НЕ МОЖЕ ДА НЕ СЕ ЛИШИМ ВРЕМЕННО ОТ НЯКОЕ И ДРУГО КЕФЧЕ.ПОВЯРВАЙ СВЕТЪТ НЯМА ДА СВЪРШЕ АКО ЖЕНА ТИ НЕ ПУШИ ДОКАТО КЪРМИ ПОНЕ.А ОТНОСНО ДРУГИЯ ВЪПРОС,Я ПО-ДОБРЕ ПИТАЙ ЛЕКАР. #Cussing out

# 34
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ако пък толкова й се пуши, нека пуши непосредствено след като е накърмила, а не преди това!

# 35
  • Мнения: 4 621
Ако толкова много чак и се пуши, нека го прави веднага след кърмене, а не преди това. Една-две цигари максимум, разбира се. Ако не може да се въздържи и се чувства виновна, че трови бебето, да минава на адаптирано мляко. Това мисля аз.
Peace

# 36
  • Мнения: 779
Песъчинките са се появявали след определени храни, ама не помня кои.
За пушенето - нека  си купи филтър ( цигаре  май се казваше) и да пуши най леките възможни цигари.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 064
Мили дами, хайде преди да се стреляте и да хиперболизирате, да прочетете малко, нищо, че може би не ви засяга лично, все пак отговаряте на въпрос. 

ТУК   и задаващият въпроса може да прочете компетентно и научно мнение по въпроса.

# 38
  • Мнения: 4 428
ТУК   и задаващият въпроса може да прочете компетентно и научно мнение по въпроса.

Според мен стига човек да иска все ще си намери оправдание за това, което иска да направи. В такъв случай няма какво въобще да му мисли, ако въпроса е само за намирането на повода, просто да си прави това, което иска.
Но при положение, че в цял свят се прави какво ли не, за да се ограничи пушенето и се говори и говори и се пишат тонове литература за вредата от цигарите върху зрял организъм, просто си представете какво става с организма на бебетата и децата подложени на никотинова атака. И във връзка с това за сравнението, което дадох в първия ми постинг се сетих от един клип за борба с/у тютюнопушенето и по-точно пушенето о/о малки деца. Бяха снимани разични бебенца и малки деца на, които им излизаше дим от носовете и устата и с това искаше да се покаже ефекта от тяхното пасивно пушене, заради майките им. Този клип естествено не го гледах по българска телевизия, защото в нашето общество този проблем се счита за маловажен за жалост.
В моето семейство едни от най-близките ми хора са пушачи - мъжа ми и майка ми. От тях и останалите ми приятели и познати съм стигнала до извода, че пушачите са най-голямите егоисти на света. Пък и в крайна сметка във всяка брошура за бременни пише, че трябва да се спрат всички наркотици. Няма какво да си кривим душата, но цигарите са си чист наркотик...
Ох, вече няма да пиша, че ще взема да кажа нещо дето не е за казване и ще засегна някой. Просто, мили бъдещи и настоящи мами, мислете за това създание, което е супер зависимо от вас и разчита на вас за възможно най-добър старт в живота. Наитина кърмата е най-добрата храна за едно бебе, но когато е отровена мисля, че е по-добре да се предпочете алтернативно хранене...

# 39
  • Мнения: 5 183
За пушенето - вредно е много. Ако ще кърми и пуши, по-добре на адаптирано мляко да минава. Иначе за мен все едно си трови детето. Малко крайна съм, ама по този въпрос съм безкомпромисна.

 Peace

# 40
za pesachinkite ne znam, no za pusheneto- KATEGORICHNO NEEE. #2gunfire
daje i edno dyrpane ot cigara po vreme na kyrmene vredi na bebcho.Vsichko koeto bremennata pogylne prenminava i prez bebeto
Ne viarvam na jena ti da i haresa da vidi bebeto si lapnalo cigara v 40-qt den, nali?

Общи условия

Активация на акаунт