Циклична диета - някой правил ли я е ?

  • 3 785
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 672
самите часове - почивка/ядене- съм ги чела в книга на Аюрведа на индийски писател newsm78 Чопра  newsm78 беше отдавна, почти не помня.

# 16
  • Мнения: 267
Тази диета и аз бях пуснала ей така между другото в една друга тема

За тези, на които им се струват подигравка - приятелят ми повече от година беше с наднормени тегло, влезе във форма точно с тази диета, а той никога не е спазвал режими и точно тази му беше лека за спазване, и с поразителен ефект, направо моментален (за седмица говоря - първи резултати)

Още 2-ма мои приятели си стопиха коремчетата с нея. Препоръчвам я навсякъде, защото е страхотно щадяща, полезна и много по-приятна от който и да е друг режим, който съм виждала

# 17
  • Мнения: 1 464
Аз си я копнах и от утре я започвам.От половин година правя всеки месец нова диета,но пустите му 6 кг си стоят Closeнадявам се тази да помогне.Никога не съм била на по-продължителна диета от 2 седмици.Само да попитам може ли да пропускам закуската защото 2 плода са ми много,аз плодове почти не ям,а и не закусвам?

# 18
  • Мнения: 267
Може да ги замениш със сок, но е хубаво все пак да е фреш. Или чай.
Не знам,, той дори не е я спазваше толкова стриктно, просто самата смяна на режима се отразява добре

# 19
  • Мнения: 7 914
Аз също се запалих по тази диета , но аз ще я почна след  няколко дена. Имам няколко въпроса:
 - може ли да се ползва оцети в кой ден;
 - може ли да се ползва майонеза в кой ден;
 - а ядките напълно ли се изключват ? ако не - в кой ден;

 newsm78

# 20
  • Мнения: 4 546
за биричката нищо не се казва.... Embarassed

# 21
  • Мнения: 206
Дано не обидя автора на темата, ама тя на мен ми прилича на чиста подигравка. "Въгрехидратен ден - вечеря: сладкиши. Пише - малко и уточняват - 2 парчета торта. Хората в този форум сигурно и извън диета не са вечеряли с две парчета торта, та камо ли когато .... Не ми се продължава. Търмънд обяснява биохимичните процеси в организма при попадането на дори 1 грам рафинирана захар. Всеки да си прави изводите.

Би ли споделила, моля те, какво точно обяснява Търмънд за въпросните процеси? Нямам книгата, а би ми било много интересно да чуя...

За тортите - де да беше истина... Sick Blush... Но не е.  Tired

# 22
  • Мнения: 267
Аз също се запалих по тази диета , но аз ще я почна след  няколко дена. Имам няколко въпроса:
 - може ли да се ползва оцети в кой ден;
 - може ли да се ползва майонеза в кой ден;
 - а ядките напълно ли се изключват ? ако не - в кой ден;

 newsm78

За майонезата и ядките, честно, не съм сигурна. Т.е. майонезата ще можеш да я ядеш в дните, в които можеш да ядеш яйца , т.е. белтъчини, така си мисля. Но за оцета - няма никакъв проблем по всяко време да го приемаш, диетата не ограничава подправките.

Доста е свободна и е малко "на съвест". Какво имам в предвид - за хора, които не са свикнали да се ограничават - им е позволено и сол да слагат, и сладко да ядат, и за хляб пише, че има и т.н. Но ако примерно за вас не е проблем, искате по-добър резултат - ами просто както и при други режими - ограничавате си солта, спирате хляба, тортите за вечеря може да замените с някакъв диетичен кейк или нещо сладичко от стилажа за диабетици, например.
Че рафинираната захар не е полезна, вярно е ...но не знам, чак толкова ли сте я отрекли, че едно парче торта не можете да си позволите. Да не говорим тя в колко продукти се съдържа, така или иначе ( в кетчупа най-малкото).

# 23
  • Мнения: 7 914
Nagaina  , благодаря за отговора ти!  bouquet

Аз си мисля, че първата- втората седмица ще е по трудна.. после се влиза в ритъм! Party Mr. Green

# 24
  • Велико Търново
  • Мнения: 279
за биричката нищо не се казва.... Embarassed

Според мъжа ми бирата е толкова полезна, че трябва да се продава в аптеките  Laughing Laughing Laughing

Обаче май само според него  Laughing

# 25
  • Мнения: 4 546
за биричката нищо не се казва.... Embarassed

Според мъжа ми бирата е толкова полезна, че трябва да се продава в аптеките  Laughing Laughing Laughing

Обаче май само според него  Laughing
Simple Smile ама е доста калорична  Sad

# 26
  • Мнения: 7 914
за биричката нищо не се казва.... Embarassed

Според мъжа ми бирата е толкова полезна, че трябва да се продава в аптеките  Laughing Laughing Laughing

Обаче май само според него  Laughing
Simple Smile ама е доста калорична  Sad

Един колега  ( от университета) си пийваше beer2 всяка вечер и си хапваше без ограничения...ама беше( сигурно и си е) супер слаб #Crazy

Така че всичко си е до физика...

Общи условия

Активация на акаунт