Удар от близки

  • 4 537
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 576
За пореден път получих удар от най-близките си хора и то за коледните празници,стовари ми се върху главата като гръм от ясно небе.Не знам какво да мисля ,как да го приема,много ме боли,чувствам се много наранена.Чувствам се излъгана и  предадена.Много помагах,много,финансово,морално,всякаква помощ,материална и знам че това ми беше грешката,никога не се оплаках въпреки всичко което направих., за майка ми има една по-скъпоценна дъщеря и това е сестра ми.А сестра ми винаги е в ролята на жертва винаги е "зле",за да  и се помага.Тя е зле 25 години,а ние понеже много работим и изкарваме пари сме "много добре".Не можах да и се докажа на майка ми,мислех че сме стоплили взаимоотношения,привидно 2 години бяхме в нормални, добри взаимоотношения ,докато разбрах че всичко е било привидно.Тя никога не застана на моя страна и не каза -да ти си права ,да така е.Незнам какво да правя -уж са най-близките ти.На 40г станах ,но не мога да го приема и много ме боли от отношението на майка ми към мен,а сестра ми винаги е била завършен егоист.Най ми е жал за детето защото му е баба,и то единствена ,свекърва нямам...
Как приемате нееднаквото отношение когато сте две сестри,или брат и сестра,примирявате ли се?Или правите нещо за да промените отношението?Променя ли се някога въобще различното отношение?
Причината за деленето между нас е че аз съм отгледана повече от баба ми,свекървата на майка ми ,а сестра ми е била така да се каже по близо до майка ми?Но това е било преди 25 години,но все още виждам че няма изкореняване това деление.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 473
Честно казано не те съжалявам. Сама си си виновна. Голям човек си и би трябвало отдавна да си разбрала, че това доказване не е нищо друго освен опит да си купиш обич, уважение и зачитане. И винаги е неуспешен. Дано сега се освестиш малко и да започнеш да насочваш всичките си жестове, финансови, времеви и т.н.към правилните хора.

# 2
  • Мнения: 15 619
Няма какво да приемам тежко. Понеже сме различни, различен е и подходът, различни са и реакциите, които предизвикваме у родителите си.

# 3
  • Мнения: 576
Честно казано не те съжалявам. Сама си си виновна. Голям човек си и би трябвало отдавна да си разбрала, че това доказване не е нищо друго освен опит да си купиш обич, уважение и зачитане. И винаги е неуспешен. Дано сега се освестиш малко и да започнеш да насочваш всичките си жестове, финансови, времеви и т.н.към правилните хора.

Поста не пуснат с цел да предизвика съжаление.Съжалявам, че така е прозвучал.Хора сме учим се.Аз също знам ,че обич с пари не се купува и това ми е пределно ясно и въпреки това боли и сами си затвяряме очите пред истината.Който е преминал през това знае за какво става въпрос.
Съдници не искам.Благодаря.
Очаквам съвет и добра дума.Нямам нужда сега някой да ми размахва пръст.И особено в труден за мен момент.

# 4
  • Мнения: 2 694
Не виждам драма лично аз. Нали си отгледана и зряла жена. От тук натам си напълно достатъчна и на теб и на детето и на мъжа си, ако си имаш мъж да си те ядосва Simple Smile

# 5
  • Мнения: X
Не им помагай вече.

# 6
  • Мнения: 24 467
Единственото зряло отношение в такъв случай е да се съберете, да си кажеш ясно какво ти тежи, без обиди и квалификации, да видиш дали нещо  може да се промени и ащо не се, приключваш с отношения, които те нараняват. Дистанцираш се и толкоз.
Имам не един случай подобен. Не е рядкост кардиналното разграничение между децата от страна на родител. Много дразни и наранява и с право. Ако е много кофити - всеки да си върви по пътя е единствен вариант.
Възрастни хора рядко се променят. Нищо няма да изгубиш. Човек не си избира роднините и с нищо не им е длъжен, ако не се разбира с тях.
Ако решиш да се отдръпнеш е пак добре да го заявиш явно, като посочиш причината - кратко и ясно. Да не стават грешки. След това не те вълнува какво се случва с тия хора.

Последна редакция: вт, 25 дек 2018, 17:37 от Judy

# 7
  • Мнения: 15 619
Мисля, че малко хора се поставят на мястото на другия - в случая родителя.  И тръгат едни драми.
Родителят никога не се обляга на детето, което счита за некадърно да се справя само, но понеже е родител обикновено го подпомага повече.
Подпира се обаче и очаква повече от онова, което вижда като успяло, способно, надеждно.
Не ви ли стига да знаете, че са добре!?

# 8
  • Мнения: 576
Не им помагай вече.

Ами да.Това беше.Трябваше да си получа урока.

# 9
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Майка ти е от онзи тип родители,които пренебрегват по-успялото дете и се стараят да помагат на другото си дете,което не се справя.
Някои даже смятат,че е нормално успялото дете цял живот да носи на гърба си  некадърния си брат или сестра.
Това създава конфликти между двете деца,както и между родителя и успялото дете.

Най-добре е да се дистанцираш,да не даваш твърде много информация,да не коментираш работата си,доходите си,придобивките си....

И няма нужда да се доказваш на никого.
Майка ти винаги ще гледа да помага на сестра ти,защото знае,че ти можеш сама.

# 10
  • Мнения: 15 619
Ако послушаш съветите и спреш да помагаш /не ми става ясно как, но явно това визираш/ на майка си, ще си образуваш нови притеснения вероятно.
Достатъчен подарък ти е, че си самостоятелна. Ако даваш, няма да правиш сметка какво правят с даденото. Даваш и забравяш. Не е твоя работа как ще го употребят. Образуваш си проблеми, защото се опитваш да мислиш за нещо, което не е твоя работа. Хем искаш да доставиш радост и спокойствие, хем имаш претенции да го правят както ти смяташ за добре - върховна глупост.
Ако не можеш да поставяш границите и изискват от теб повече отколкото можеш и ти е на сърца, ти си създала този проблем. Ограничи го. И не изпадай в крайности по форумски съвети. Отстрани е лесно, пък на чужд гръб и сто тояги са малко.
Мислиш си, че обичта е само както ти си я представяш. Таратанци! Обичта може да е различна, стига да можеш да излезеш от собственото си тесногръдие и да погледнеш и с очите на другия. Да разбереш тревогите и слабостите му и да спреш да искаш да те целуват по двете бузи, щото само това е любов майчина споед тебе, ама майка ти може да се тревожи от старческия си дъх и да те целува по челото./примерът е онагледяващ онова, което искам да кажа/

# 11
  • Мнения: 576
Майка ти е от онзи тип родители,които пренебрегват по-успялото дете и се стараят да помагат на другото си дете,което не се справя.
Някои даже смятат,че е нормално успялото дете цял живот да носи на гърба си  некадърния си брат или сестра.
Това създава конфликти между двете деца,както и между родителя и успялото дете.

Най-добре е да се дистанцираш,да не даваш твърде много информация,да не коментираш работата си,доходите си,придобивките си....

И няма нужда да се доказваш на никого.
Майка ти винаги ще гледа да помага на сестра ти,защото знае,че ти можеш сама.

Много вярно сте разбрали отношенията.Да така е.

# 12
  • Мнения: 7 172
Който не го е преживял, няма да те разбере. Ако си обичан, винаги разбираш, както и когато не си. Дълго съм си задавала въпросите, които ти задаваш. Ами няма отговор. Ами дистанцирай се и не помагай. Не се поддавай на провокации и обиди. Няма да спре да те боли, но ще намалее доста, с времето. Е, успех!

# 13
  • Мнения: 576
Който не го е преживял, няма да те разбере. Ако си обичан, винаги разбираш, както и когато не си. Дълго съм си задавала въпросите, които ти задаваш. Ами няма отговор. Ами дистанцирай се и не помагай. Не се поддавай на провокации и обиди. Няма да спре да те боли, но ще намалее доста, с времето. Е, успех!

Благодаря ти!

# 14
  • Мнения: X
Много вярно сте разбрали отношенията.Да така е.

Ей този пост ме издразни зверски. Много добре ли е разбрала твоята злоба към семейството ти, а?
Майка ти и сестра ти не знам какви са, но ти явно си от хората, които считат, че им се полага. От онези, които гледат винаги в чуждата паница, но не за да подобрят себе си в бъдеще, а за да видят, че сега са по-добре от 'онези смотаняци'.
Станала си на 40 години, още не можеш да преглътнеш неща, които са били в миналото.
Няма семейство, където да няма няккво делене. Независимо разни лелки какво казват, винаги има разлика между двете деца.
Живях няколко години с озлоблението, че аз съм си купила сама лаптоп, а на брат ми е купен от родителите ми. Вдигах гири. И за кво? И аз, и той се изнесохме, станахме самостоятелни, имаме различия в характера, но ако стане нужда, ще си помогнем.
Престани да гледаш какво влиза в чуждото гърло. Като не ти харесва - вратата е там, затваряш и забравяш. А ти правиш обратното - завиждаш, ядосваш се, а най-лошото е, че учиш и детето си, че баба му това, леля му онова.
Имай малко чест и достойнство.

Общи условия

Активация на акаунт