Отговори
# 30
  • Мнения: 312
На дъщеря ми капките за нос са с левофлоксацин .

На мене от един прием на такива капки (Levofloxan, ако добре помня) започна да ми изтръпва кожата на лицето, ръцете, да ме болят стави, краката си едвам отлепях от земята и усещах стоманено тежки. Бях в последния триместър и ми ги изписаха за бактерии в носа. Изкарах си акъла, защото бях сама вкъщи и веднага се обадих на мъжа ми да се прибере. След няколко часа всичко премина, но не ги сложих повече и ми изписаха съвместим с бременността антибиотик, който не се излъчва през плацентата.
И между другото, чувала съм, ме флуорхинулоните се водят химиотерапевтици, а не антибиотици.

Последна редакция: чт, 17 яну 2019, 22:51 от lisko3

# 31
  • Мнения: 23
Искам да допълня, че капките са също толкова опасни, колкото хапчетата както е написала Lisko3. Огромен процент от капките за инфекции на ушите при бебета и деца, който изписват тук е от групата на флуорохинолоните!! На всички познати у приятели около мен с деца и бебета!!!

# 32
  • Мнения: 10 514


Обаче от единАБ, даже не помня кой беше, преди 5 години, имам намален слух. Така че, от всичко може да има страничен лош ефект. Аз затова не чета листовки. Трябва нищо да не пия.

Нещо завършващо на -мицин, сигурно. Simple Smile

# 33
  • Мнения: 54 054
Не е -мицин, сегашните са с други имена и не можеш да им хванеш спатиите.

# 34
  • Мнения: 10 514
Те "мицините" ги правят тия слухови пакости. Все още са актуални.

# 35
  • Мнения: 54 054
Не, от модерните беше. Имам съмнение за Лекоклар, но и дъщеря ми беше болна тогава и не помня дали тя или аз го пиех. Пиехме различни АБ. Тя няма проблеми. За щастие.

# 36
  • Мнения: 10 514
Не, от модерните беше. Имам съмнение за Лекоклар, но и дъщеря ми беше болна тогава и не помня дали тя или аз го пиех. Пиехме различни АБ. Тя няма проблеми. За щастие.

Лекоклар = кларитро-мицин Grinning

# 37
  • Мнения: 33
Пих левокса 7 дни като профилактика след спонтанен аборт. Дори ходих на плаж. Наскоро разбрах, че е абсолютно забранено излагане на слънце. 1 месец след това забременях. Не съм имала проблеми- беше преди 5 години. Миналия януари пих таваник за цистит.  И когато пак ме сполетя цистита октомври - почнах пак таваник на своя глава. Няколко часа след първото хапче, имах усещане , че не ми стига въздух и почна една давеща кашлица, все едно имам пясък на гърлото. Спрях го по препоръка на лекар.

# 38
  • Мнения: 4 868
Пих левокса 7 дни като профилактика след спонтанен аборт. Дори ходих на плаж. Наскоро разбрах, че е абсолютно забранено излагане на слънце. 1 месец след това забременях. Не съм имала проблеми- беше преди 5 години. Миналия януари пих таваник за цистит.  И когато пак ме сполетя цистита октомври - почнах пак таваник на своя глава. Няколко часа след първото хапче, имах усещане , че не ми стига въздух и почна една давеща кашлица, все едно имам пясък на гърлото. Спрях го по препоръка на лекар.

Така са тази група. Може никога човек да няма проблем с тях и изведнъж да се случи. Като съм била дете съм понасяла левофлаксацин и ципрофлоксацин, но след миналата година и страничните ефекти вече категорично ги избягвам.

# 39
  • Мнения: X
Някои получил ли е болки в кости и мускули след прием на хинолонови и флуорхинолонови антибиотици (като Левокса, Молоксин и др)?
Пих Молоксин през декември в продължение на 5 дни заради бактерия в гърлото. По време на приема имах гадене, болки в стомаха, депресия, но отминаха щом спрях лечението.
1 месец след като спрях АБ обаче започнаха сериозни болки в мускули и стави и съм така вече 15 дни.
Мислех, че е от приема на витамин Д, но не се бях замисляла, че може да е от АБ, а в листовката пише, че тази реакция може да се появи месеци след спиране на приема.
Това е от резюме на агенията по лекарствата:
"Комисията за управление на риска за лекарствена безопасност на EMA (PRAC) започна преглед на
този клас медикаменти след доклади за тежки, продължително протичащи нежелани реакции
засягащи главно мускулите, сухожилията, ставите и нервната система. В докладите бяха
включени уврежданията променящи живота и продължителната болка. Въпреки че самите
нежелани реакции бяха известни, този преглед набляга на постоянството и продължителния
характер на нежеланите реакции и тяхното отражение върху живота на пациентите.
Пациентите описаха симптомите, които променят живота им след лечение с хинолонови и
флуорохинолонови антибиотици, включително болка и инвалидност, продължаващи няколко
години, като някои пациенти получават ограничено подобрение с течение на времето. Освен това
някои пациенти не могат повече да работят, да участват в упражнения и активни занимания, дори
да извършват обичайни битови дейности като завръзване на връзки на обувки и закопчаване на
копчета на риза, а някои са с постоянни болки и симптоми, засягащи широк спектър от мускули и
сухожилия. Проблемите със сухожилията обикновено засягат множество сухожилия за разлика от
много други заболявания на сухожилията, които обикновено засягат само едно от тях. Останалите
симптоми включват нарушения на настроението и други последици за психическото здраве, както
и неблагоприятни ефекти върху работата на сърцето. Тези нежелани реакции се съобщават от
пациенти, които са приемали лекарствата през устата или инжекционно, като се смята, че
медикаментите, дадени под формата на капки за уши или очи, също могат да ги причинят."
Възможно ли е наистина да получа тези симптоми 1 месец след спиране на антибиотика? Ще отминат ли сами или какво да правя? Наистина е ужасно, всичко кости ме болят, парят, много е неприятно...

# 40
  • Мнения: 54 054
Аз имах болки в мускулите и сухожилията, само на раменете, но не знам дали е от Левокса, може и самия вирус да е причина. Аз пих Флексид.

На листовката на обикновения Ципрофлоксацин пише да не се излагаме на слънце. Това го знам, защото съм го пила много пъти.

# 41
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 778
Сега се сетих, че преди време бях пила Левофлоксацин и наистина дори само в колата да ме напечеше слънце  (пролетта) и се получавашае лек обрив, който после сам минаваше при скриване от пряката светлина. Само в рамките на приема се случи. Не бях чела листовката. Но явнотакава реалция е нормална за мен след като съм си докарвала слънчева алергия от АБ.

Боляли/въртяли са ме коленете миналата зима, когато изпих бая ненужни АБ. Пусто вече ми се губят имената им...Ципрофлоксацин, Сефпотек, още един с активна съставка цефалоспорин, Клиндамицин и още някакъв имаше.  Да не говорим как ми се прецака цикъла след таз тежка серия. Коленете минаха постепенно. За цикъла тряваше да минат поне 6 месеца.

# 42
  • София
  • Мнения: 28
Ужас...

# 43
  • Мнения: 312
Аз имах болки в мускулите и сухожилията, само на раменете, но не знам дали е от Левокса, може и самия вирус да е причина. Аз пих Флексид.
Флексидът от лекар ли беше изписан? Майка ми след лечение на пневмония преди седмица с Таваник получи болки в раменното сухожилие и се чудя как би могла да облекчи състоянието, докато дойде датата за преглед.

# 44
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 778
Може да се пробва с бързо усвоим/разтворим магнезий няколко дни. Поне аз ползвам такъв при схващания и блокажи и бързо се усеща облекчението. Но не знам дали при проблеми, породени от АБ, ще има желания ефект.
Скрит текст:
Този - има го в доза 243мг и 356мг

Общи условия

Активация на акаунт