Дъщеря ми ме бие, скубе и хапе...

  • 4 165
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 723
Изчетох различни теми по въпроса за деца, които се бият, дори пробвах някои съвети, но вече се чувствам страшно безсилна...Проблемът е, че малката бие мен - скубе ме, хапе ме, щипе ме злобно и откровено ми пляска шамари. Няма такъв личен пример в къщи и не копира ничие поведение. Започна да го прави преди месеци, но тогава беше само когато не й обръщах внимание. Сега го прави почти постоянно - когато играем, когато я приспивам, когато четем книжки и когато просто си седя до нея. Опитах първо с думи и обяснения-няма ефект. После я ухапах, когато тя ме ухапа, същото и с оскубването и шамарите (само че я плясках леко през ръчичките, не през лицето) - ефект - нула. Опитах и да не реагирам - няма ефект. Направих се, че плача и много ме боли (а то често наистина боли), нищо. Дори се забавлява безкрайно от цялата ситуация и сякаш мисли всичко за игра...Днес опитах да я накажа да си стои в стаята - уж разбра, не ме хапа и удря 15 минути и после пак...От няколко дни налита и на мъжа ми...Из темите четох, че трябва да се изчака до втората година, ако не отмине, да се търси детски психолог. Дали е само период? Какво да правя??? Да почакам ли да отмине от само себе си? Цялата съм в синини, то и така не се търпи....Ужасно е да не можеш да повлияеш на собственото си дете, при това когато е толкова малко...
Благодаря ви предварително, мили мамчета, във вас ми е надеждата!   bouquet

# 1
  • Мнения: 4 806
моята е на същата възраст, почти.
Случват се такива неща, но не чак толкова често.
Забелязах, че действително всяка реакция приема със смях.
Но, определено, не е натрапчиво това нейно поведение.
Не съм търсила и не съм намерила "цъка".
С подобно отношение към цветята обаче имам успех - показвам й, че ги галя, а не ги бия и я подканям да постъпи по същия начин. И постепенно, когато иска да ги закачи, започва вместо удари и дърпане да се насочва към галене. Може би така да опиташ?

# 2
  • Мнения: 2 237
Вероятно е период и скоро ще отмине.Може да пробваш да се разделите за 3-4 дни /ако има как/ и после да видиш как ще реагира.На тази възраст моята племенничка направо пребиваше брат ми,но го изживя и се кротна.
Дано малката скоро се осъзнае и да спре да бие красивата си мама  Peace

# 3
споко и мен сина ми ме бие по всяка причина

# 4
  • Мнения: 5 391
споко и мен сина ми ме бие по всяка причина
е, това едва ли би я успокоило Confused

# 5
  • Мнения: 495
синът ми утре навършва 1,4 г.
вярно, че разликата в месеците я има
но все пак - и ние с татко му бая шамари изяждаме
малкия искрено се забавлява
не е ли рано за притеснения?  bouquet

# 6
  • Мнения: 723
споко и мен сина ми ме бие по всяка причина
е, това едва ли би я успокоило Confused
Успокоява ме до толкова, че поне знам, че моето дете не е единственото с такива наколнности...  Laughing
Асса, показваме постоянно в къщи как се галим, а не се бием...няма ефект - погалва ме понякога, но това не й пречи после да ме ухапе...Все пак, мерси за съвета!
blizna4e, дано си права и е период, ама айде да свършва вече този период... Cry

# 7
  • Мнения: 1 983
и ние минахме през този период, като освен шамарите, хапането и щипането удряше и глави, и то доста умело (мен лично няколко пъти ме уцелваше в носа), и аз като теб първо говорех, клякам пред нея и обяснявам, ефект=0, после започнах и аз да пошляпвам лекичко, за да й покажа какво ми причинява, ефект=0, третия вариянт, който опитах е, когато започне да прави така просто я оставям сама и така до без край, май от него имаше най-голям ефект, и с времето наистина отшумя, сега хич не се сеща да бие или хапе, единствено бие баща си, когато ни види прегърнати, заслива се към него с боен вик " ПЕ ПИПИ" (не пипай) и го удря най-често по крака Laughing и това е
спокойно, период е, интересно й е и затова го прави Peace
малко оффБубе, с теб май сме в един кв,ако не се бъркам де, често те виждам с една приятелка да се разхождате

# 8
  • Мнения: X
Хе, Бубе щерките ни имат един ден разлика Mr. Green

А по въпроса моята понякога от радост ме щипе силно по лицето, друг път ме щипе, за да види какво ще направя - реакция от яслата Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 308
моето момиче е на 1г. и 2 м. и също когато нещо не й хареса хапе и се бие, което според мен е страшно грозно и невъзпитано особено когото става пред очите на хората. Аз също се чудя на това нейно поведение като се има предвид че не сме я били и няма откъде да копира. започвам а си мисля че това е до характер и когато започне да разбира и ий се обясни че това не е хубаво и боли ще престани / поне така се надявам- това ми е надеждата/ за да намаля опитите и да ме нашамариии охапе когато прави лошо не и се карам а й отвличам вниманието или постояннои и казвам че е добро момиче заото сам забелязалла че става агресивна, когато й забранявам или казвам "НЕ", но незнам дали с това не влошавам нещата като се правя че не забелязвам че прави лошо.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина е същата. Имам чувството, че го прави на игра, но малко грубичка. И аз какво ли не опитвах - да й се скарам, даже крещя понякога, да я накарам да слезе от дивана /най-често там ме напада/, да й отвърна със същото, но нищо не помага или поне не за дълго. Надявам се наистина да е период, който да свърши по-скоро. Донякъде имам чувството, че и аз имам вина, защото я свикнах да се борим, гъделичкаме, гоним и тем подобни по-харт игрички. На татко си много рядко налита. От друга страна съм забелязала, че по този начин изразява обичта си - идва, гушка ме или по-точно приклещва ме, стиска зъбки и притреперва чак...и от там постепенно преминава към по-груби изпълнения от рода на скубане, пошляпване, хапане и всякакви подобни занимания.

П.С. Бубе, не мога да се сдържа да не ти кажа - много си хубава, имаш едно особено чаровно излъчване!

# 11
  • София
  • Мнения: 630
Не се притеснявай. В тази възраст поведението на децата често се обуславя от желаниета за разрушение Twisted Evil. Психолозите казват, че този тип поведение при малкото дете е израз на силна обич. Може би, ако при всяко такова поведение от нейна страна, се опитваш да и обясниш как се чувстваш, тя ще започне да изразява по друг начин. Когато направи нещо такова да и кажеш, че я целуваш защото я обичаш, че я галиш защото ти е приятно и хубаво. Незнам дали ще има резултат, но аз бих опитала нещо подобно Simple Smile.

# 12
  • Мнения: 4 195
Бубе явно всички деца почти минават през този етап, аз също съм в синки, ухапвания и тн, но Виктор си го позволява и с другите около нас - но мисля че ще отмине, явно е етап в развитието им, преди например адски силно хапеше пъката ми винаги когато успее да я докопа - 3-4 месеца и спря съвсем сам, без аз да правя каквото и да било а сериозно се бях притеснила, дано и тази агресия сега отмине и при вас и при нас по бързо, защото в едно си права - така не се търпи Peace

# 13
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Понякога на детето му се играе, но незнае какво ново да измисли или е уморено. В такива моменти дори съм шляпала дупето - смеееееееееееееееееех! Трябва да изключиш натрупано недоволство към теб, първо, и стремеж за привличане на внимание. Но гледам, си го направила.
Най-много ми помагаше - "не прави така, че ме боли и аз ще ще те нашляпам!!!"
И веднага яко намачкване и закачане на детко и бурен смях и от двамата, а боя е забравил, че му харесва... Simple Smile
Ако ти каже "ти си лоша" или "не те обичам!" и т.н, най-помага да кажеш "Аз пък те обичам!" и т.н....

# 14
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Алекс е на 2.4 години, мен не ме бие много, само ме замеря понякога с играчки, да види какво ще направя, радва се ако се развикам Embarassed. На баща си налита по-често, я от ревност, я да го тества и него докъде ще го остави да стигне. Най-много се дразня обаче когато рита или удря баба си или леля си, няма никакъв срам, така ме хваща и яд и срам, не искам да е грубиян, имам чувството че го прави защото са жени Embarassed. Опитвам се да го науча да не е грубиян, отвличам му вниманието с книжки, но ме притеснява че не иска да им се извини, нагличко се врътва да си играе като стане напечено. Дано да стане по-разбран като преминат "ужасните" две години  newsm78 ...

Общи условия

Активация на акаунт