Бързи здравословни въпроси и отговори – 18

  • 38 798
  • 745
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 164
Здравейте, моля ви за съдействие. На мъжът ми (30г) му излезнаха повишени Асат и Алат:
Асат до 37 - при него е 46.5
Алат до 42 - при него е 71.2
 ПКК му е добра, няма други отклонения. На какво може да се дължи това и какво допълнителни изследвания да направим. Не ядем пържено, не пие алкохол, супите не се запържват.
Предварително ви благодаря!

# 271
  • Мнения: X
Да отиде на лекар, например гастроентеролог. Нека му направят ехограф на черен дроб.
Може да се дължи на прием на лекарства.

# 272
  • Мнения: 164
Да отиде на лекар, например гастроентеролог. Нека му направят ехограф на черен дроб.
Може да се дължи на прием на лекарства.
Благодаря ти, Сиси, в Понеделник ще отиде на гастроентеролог. Иначе, той лекарства не приема, само се сещам, че снощи е пил едно ОКИ за главоболие - не знам дали има връзка.

# 273
  • Мнения: X
Не са мн повишени показателите, може би ще му изпишат някакви добавки, витамини и диета евентуално. Спокойно. Simple Smile

# 274
  • Мнения: 10 256
Аз предполагам, че няма как да ми отговори някой тук, но все пак да попитам. Възможно ли е също завишени чернодробни, след химиотерапия приключила преди 3-4 години? Всичко друго е уж наред. Според докторите било наред, но имам големи съмнения че някой ги е погледнал изследванията. Също ще правим видеозон утре. Но като цяло треперя и ми се е свила душичката. Ако има и тема където да попитам, може и нея да ми дадете. Ще съм ви благодарна. За това изследване става дума:

ALK PHOSPATASE       447  (ref. 43-323 U/L)

# 275
  • Мнения: 4 868
Продължава тази слабост и трудно започнах да дишам. До четвъртък температурата ми стигаше най-много 37.2, но вчера по обяд беше 37.4.  Реших да отида пак до личната да й кажа за състоянието си. Тя ми даде документ - направление за болница и каза да ми се направят нужните изследвания. Отидох аз и чаках цял час за да дойде моя ред, защото в отделението всичкото им беше прекалено объркано. Едни вкарват, други не, с предтекст, че нямало места. Направиха ми снимка , но колко е била вярна нямам идея, пишеше остър бронхит и измислена диагноза, че нямам температура, защото пишеше 36.7 и кръвно без да са ми го мерили 120/80. Казаха, че няма да бъда приета и си взеха направлението, дадоха ми едно копие на документ, където пишеше тези неистини и казаха да го занеса до личната и тя да продължи да ме лекува. А тя жената каза аз друго не мога да предприема и затова те пращам. Сега съм направо на самолечение с имуномодулатори и витамини, макар, че за тироидит са противопоказни, но нямам друг избор. А личната както рядко дава направление, а и няма да е виновна тя в случая, след това вчера за болница, няма да получа в близките два месеца друго. Някой да ми каже какви изследвания мога да си пусна, поне за мое успокоение, защото се е видяло, че ще се лекувам сама, дано не вдигам температурата повече.

# 276
  • Мнения: 47 973
Нали имаш диагноза и снимка. Иди на добър пулмолог, да ти изпише антибиотик.

# 277
  • София
  • Мнения: 2 228
Нали имаш диагноза и снимка. Иди на добър пулмолог, да ти изпише антибиотик.

Бих добавила и ПКК с црп

# 278
  • Мнения: 4 872
bubulina_baby, не може ли с това направление да опиташ в друга болница? Или през спешен център да те хоспитализират?

# 279
  • Мнения: 32
В началото на миналата година започнах да се обривам страхотно.Всеки ден и на всевъзможни места по тялото.Направих изследвания и се оказа че имам алергия.Започнах по принципа на изключване на храните.Оказа се че хлябът е това към което получавам реакция.Към март месец започнах Кето режима доста стриктно.Всичко се нормализира подутия стомах,запека,задържането на течности и най-важното обривите изчезнаха.Към средата на Ноември започнах пак по старо му да си ям от всичко.Пъроначлно нямах никои от предишните симптоми.След месец обаче започнахме наново с обривите и всички останали екстри.Реших че е време за лекар и изследвания.Направих кръвни в лаборатория "Писанец"Пловдив.Пакетът който пуснах на своя глава беше 20 алергена към храни включващи и пшеничено брашно.Преди да излезнат резултатите същия ден ходих и на алерголог.Лекарката ме гледаше с недоверие и ми каза че е малко вероятно да имам глутенова ентеропатия на мойте години(33год).След кратък тест се оказа че имамнарушение във вегетативната ми нервна система.След тестове се оказа че имам алергий към повече неща от колкото предполагах аз.Хляб,свинско месо,картофи,бадеми,соя.Лекарката ме посъветва да мина на диета като избягвам тези храни и ми изписа Атаракс (мисля че са само успокоителни)по схема за 3 месеца.Тестовете бяха кожни.До тук добре следобед си взех резултатите от кръвния от лабораторията и направо останах изумена.Нищо общо с кожния тест.Показват се алергий към лешниците,жълтък,соя и бадеми.Та аз на кетогенния режим ядях по 1 кора яйца на 2 седмици и нямах никакви реакций.Незнам какво да си мисля сега.Кое според вас е по достоверно и дали трябва да направя и други изследвания.

# 280
  • Мнения: 47 973
Организма явно ти е разбутан и реагира на всичко
Опитай да намериш храни, които и о двата теста са поносими, хапвай от тях, наблегни на бульони и зеленчуци, за да възстановиш малко червата. Избягвай алергени не само храни, но и козметика и т.н. и след няколко месеца си пусни нов кръвен тест в хубава лаборатория

# 281
  • Мнения: 4 868
bubulina_baby, не може ли с това направление да опиташ в друга болница? Или през спешен център да те хоспитализират?

Те ми го взеха и не ми го върнаха. Казаха, че ги отчитат, а съм сигурна, че нарочно, за да могат да си вземат парите от пътеката и да го използват за други пациенти. Аз си го исках, казаха отчитат се

# 282
  • Мнения: 32
А някой с подобен проблем?Дали само с избягването на алергенни и успокоителни ще могат да се оправят нещата или така ще си остана с алергий към всичко и ще се ограничавам постоянно.

# 283
  • софия
  • Мнения: 564
А личната както рядко дава направление, а и няма да е виновна тя в случая, след това вчера за болница, няма да получа в близките два месеца друго. Някой да ми каже какви изследвания мога да си пусна, поне за мое успокоение, защото се е видяло, че ще се лекувам сама, дано не вдигам температурата повече.
мисля, че направленията за болница са без ограничения /винаги може да възникне спешна ситуация и лл да не може да се справи/. според мен е добре първо да пробваш при пулмолог и ако не помогне, отново да вземеш направление за болница/може да получиш това направление и от пулмолога/. не знам от къде си, но СБАЛББ „Св. София“ ЕАД е специализирана белодробна клиника в софия - с направлението първо се планира прием /ако не е по спешност/ и те приемат за изследвания. успех!

# 284
  • Мнения: 47 973
Има много хора с алергии. В момента моите са много обострени. Аз бих казала лично мнение че кръвния тест може да не е много читав...кожния поне със сигурност е твоя. Висяла си го  с очите си....Освен товамай си изследвала различни алергени,не е изключено да си алергична към всички тези неща.
Аз и см към белтък, фъстъци,боб ... Но кога да ги ям в малко количество. Освен това планирам нов тест, защото може да има промяна. Намислила съм  в Иван рилски да е,370 лева, но поне е много читава лаборатория.

Общи условия

Активация на акаунт