Антибиотик по време на бременност-моля за бърз отговор!

  • 10 318
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 448
Момичета, моля ви помагайте!Една моя приятелка е бременна в 12-13 г.с.Изследванията са показали, че има възпаление на пикочните пътища и са й изписали антибиотик-Бисептол(дано така се пише)Много се е притеснила.Много трепери за тази бременност.Аз й казах, че по-добре да се лекува, отколкото да има възпаление, но тя дори не иска да пие Но-шпа, а много я болеше корема.Помоли ме да ви питам(знае, че влизам тук) как може да повлияе този антибиотик на бременността, дали има опасност за бебето или някакви последици?Гинеколожката й го е изписала, но тя си чете листовката, а там пише да не се пие по време на бременност и тя се панира.Ще ви бъда много благодарна да ми отговорите.Утре ще се видя с нея и трябва да я успокоя.Благодаря ви!Златни сте  bouquet

# 1
  • Мнения: 495
"там пише да не се пие по време на бременност" - да, така пише на почти всички лекарства, за да не се злоупотребява с тях и първо да се пита лекаря, не да пиеш каквото ти скимне
щом АГ-то е предписало лекарството, значи е преценило, че ПОЛЗАТА ЩЕ Е ПО-ГОЛЯМА ОТ РИСКА
успокой приятелката си и й кажи да се довери на лекуващия лекар
никой няма да й навреди  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 123
Аз знам, че по време на бременност е допустимо лечение с антибиотици от групата на ампецилините /бисептолът не е от тази група/. Вярвам, че докторът знае какво прави. И по принцип този тип инфекции трябва да се лекуват задължително, така че по-добре с лекарство но, но здрава, отколкото без лекарство и с опасна з абебо инфекция.  Peace

# 3
  • на пистата
  • Мнения: 5 827
точно преди дни ми исписаха но-шпа за въспаление на пикочния мехур като предварително казах, че има вероятност да съм бременна ,смело да го пие но-шпа то де и след ден два ще се оправи, така поне стана при мен.

# 4
  • Мнения: 992
щом гинеколожката й го е изписала мисля че няма проблем, а за но шпа знам че е безвредно  Peace в малки количества де  Wink

# 5
  • Мнения: 2 035
Щом е изписан от наблюдаващият бременността лекар няма проблем. Но моето мнение е да потърси за всеки случай още едно мнение от специалист за Бисептола, обаче възпалението задължително трябва да лекува!
А за но-шпа няма никакъв проблем да си го пие. Успех  Peace

# 6
  • Мнения: 448
Благодаря ви от нейно име! Heart Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 281
според мен е хубаво да потърси мнение на още един доктор!
не се доверявайте на всеки доктор - все пак и те са хора и мога да сгрешат!  Sad

# 8
  • Мнения: 2 019
az pieh ospamox 6tom lekar i e izpisal ne viarvam da e problem

# 9
  • във фурната
  • Мнения: 596
За бисептола-съдържа сулфонамиди,които наистина не са за препоръчване по време на бременност.Разрешените АБ са пеницилини ,цефалоспорини и макролиди.Цефалоспорините от трета генерация най-добре повлияват грам/-/ бактерии,които най-често причиняват инфекции на пикочните пътища.Такъв АБ е Цедакс 400мг,Панцеф.Доста са скъпички,но са най-широкоспектърни и безопасни по време на бременност.Аз в никой случай не бих пила бисептол.Между другото голяма част от лекарите не познават новите лекарства-казвам го като фармацевт.

# 10
  • Мнения: 4 621
На почти всички лекарства в листовките пише "да не се употребява по време на бременност"
Ако не е сигурна в гинеколога си, нека по-скоро да потърси и второ мнение относно лекарството.

# 11
За бисептола-съдържа сулфонамиди,които наистина не са за препоръчване по време на бременност.
Искам само да допълня, че не само че не се препоръчва, ами направо си е противопоказен. Съветът ми към мамата е да се обърне към още един лекар. Защото съм силно убедена, че ако са й пуснали антибиограма на стерилна урина, има поне един антибиотик, който е беталактамен или макролиден, а това наистина са единствените антибиотици, които в многобройни изследвания не показват фетотоксичност. Май много сложно го казах, но аз като клиничен фармацевт по-скоро бих препоръчала Аугментин или Цедакс или Клацид, стига разбира се да се види от антибиограмата, че изолирания щам бактерии е чувстителен към тях. Лошото е, че много бг лекари си позволяват все още да лекуват емпирично-т.е. предполагат какъв е причинителя и действат по тези си предположения. Но ако това би било допустимо при небременни жени, то при бременни е направо абсурдно, поради простата причина, че може да не се "улучи" бактерията и тогава да стане много, много зле.

# 12
  • Мнения: 463
И аз бих я посъветвал да се посъветва с друг лекар.Аз бях в подобно положение,гинекологът ми предписа антибиотик,каза да не чета много много, че пише че не е за бременни.Аз обаче реших да не го пия и се съветвах с друг лекар според който не биваше да го пия.
на повечето лекарства пише че не са подходящи за бременни сигурно има защо.

# 13
  • Мнения: 1 029
Би трябвало да не е вреден, след като е бил предписан от наблюдаващия бременността лекар, пък и в повечето случаи е по-важно да се излекува проблемът, вместо да се оставят така нещата. Но важното е да се има доверие на съответния лекар, ако не - да се потърси второ мнение от специалист. Аз също имах сходен проблем, но се доверих изцяло на специалистите и смятам, че съм постъпила правилно.

# 14
  • Мнения: 479
При бременност "позволени" антибиотици са тези, които  Антоана е посочила. Ако момичето няма противопоказания - напр. алергия към тези групи антибиотици най-добре е  да се придържа към тях.
Но ако има някакава друга причина, която е споделила само пред гинеколога си-тогава е редно да следва неговия съвет/ естествено, може да потърси и второ мнение от друг специалист.

Общи условия

Активация на акаунт