10 заповеди към родителите

  • 1 862
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
С всичко съм съгласна, само с божието дете - не. Децата са си лично мои, бог си има достатъчно, други не му трябват. Позволявам си да богохуля, щото не вярвам и моля да ме извините. Ама на такъв тон с подобен отговарям аз.

Последна редакция: ср, 21 юни 2006, 14:10 от Lilqna

# 16
  • София
  • Мнения: 7 242
Много ми хареса. И всичко е съвсем вярно...
И колкото и да не ви харесва децата ни са "Божии" или "Природни" или както щете го наречете /защото в случая Божии не трябва да се възприема буквално/. Не можеш да претендираш, че притежаваш нещо, когато не от теб зависи дали ще го има, каква ще е съдбата му, до кога...Вие принадлежите ли на родителите си? Човек не принадлежи дори и сам на себи си.

# 17
  • Мнения: 462
Освен "Пророкът" на Халил Джубран,бих препоръчала на майките, които имат интерес към такива четива книгите на детската психоложка Ан Бакюс.

Kartinka, можеш ли да дадеш някакви линкове - на книжките, на статии, на самите автори или техни сайтове...

Благодаря!

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
С повечето неща съм съгласна(1,3,4,5,6,10 заповед), колкото до 2 заповед смятам, че детето си е изцяло мое "чадо"

Абсолютно подкрепям Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
Харесва ми Peace Не обръщам внимание на тона, че бил "назидателен" - за мен по-важно е какво казва - дали съм съгласна или не Peace Simple Smile

# 20
  • Мнения: 4 806
точно с втората, че не мое, съм най-съгласна.
с което отговорността ми за пълноценното израстване на детенцето за мен е по - голяма. Много по - голяма.

# 21
  • Мнения: 2 818
Много ми хареса  Hug
Аз пък не усещам наставнически тон, по-скоро съветнически... А заглавието "заповеди" не го приемам буквално.

точно с втората, че не мое, съм най-съгласна.
с което отговорността ми за пълноценното израстване на детенцето за мен е по - голяма. Много по - голяма.

И аз мисля така.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 249
Освен "Пророкът" на Халил Джубран,бих препоръчала на майките, които имат интерес към такива четива книгите на детската психоложка Ан Бакюс.

Kartinka, можеш ли да дадеш някакви линкове - на книжките, на статии, на самите автори или техни сайтове...

Благодаря!

Ето откъси от "Пророкът":
http://margaritta.dir.bg/07slovo01.htm

А оттук можеш да си я изтеглиш: http://www.spiralata.net/kn_bul/prorokyt.zip

# 23
  • Мнения: 462
Ето откъси от "Пророкът":
http://margaritta.dir.bg/07slovo01.htm

А оттук можеш да си я изтеглиш: http://www.spiralata.net/kn_bul/prorokyt.zip

Благодаря!

Прочетох, свалих!

Значи от тук е горния цитат, който дадох  Blush

# 24
  • Мнения: 186
  bouquet за Поли, че повдигна въпроса.Съгласна съм със всичко, колкото и да не ми се иска да призная, че ми куца изпълнението на тези заповеди или съвети.След като станах родител разбрах , колко е било трудно на моите родители за всичко. И каквото и да направя няма да мога да им се отблагодаря, но и те не изискват това.Просто ме обичат.Исками се и аз така да обичам най-хубавия подарък в моя живот- децата ми.

# 25
  • Мнения: 1 881
Много ми хареса. И всичко е съвсем вярно...
И колкото и да не ви харесва децата ни са "Божии" или "Природни" или както щете го наречете /защото в случая Божии не трябва да се възприема буквално/. Не можеш да претендираш, че притежаваш нещо, когато не от теб зависи дали ще го има, каква ще е съдбата му, до кога...Вие принадлежите ли на родителите си? Човек не принадлежи дори и сам на себи си.

Точно това щях да напиша и аз  bouquet

# 26
  • Мнения: 5 877
Абе те приказките хубави, ама тоя тон що така черноризест ми звучи  Rolling Eyes? И това за Божието дете малко ме озадачи - за някаква църковна детска градина ли става въпрос?  newsm78
Взе ми думата от устата  Laughing

# 27
  • Мнения: 7 384
Аз пък никак не харесвам такива назидателно - наставнически излияния Close

Те приказки много и всякакви и така трябва, и иначе трябва, ама реалността е друга.
newsm10 и още на мен това свързано с Русия ми звучи като Висарионово слово.С една дума трябва да си доста лабилен за да се поддаваш на подобни манипулации. Mr. Green

# 28
  • Мнения: 462
Хайде, да помоля тези, на които не им харесва да си кажат мнението и по другата тема, която пуснах Wink. Че досега все положително се отзоваха мамите за нея. Нека да чуем и другата гледна точка!

# 29
  • Мнения: 1 735
Хах,много ми е чудно тези ,които твърдят ,че децата са само тяхни ,колко учудени ще останат, когато дечицата им порастнат и им покажат как това въобще не е така.  Peace

"Заповедите" много ми харесаха.Благодаря за хубавата тема Поли. Никъде не ми прозвучаха наставнически ,нито църковно. hahaha

Хората сме такива ,че от 9 кладенеца вода бихме изкопали ,само и само да докажем правотата си.
Жалко ,че не се работи по въпроса. Peace

Общи условия

Активация на акаунт