Къна?

  • 25 004
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 52
Zdraveite maminki az vinagi dopredi polovin godina sam se bojdisvala i darpala kosata s chetka za izpravjne dokato doide moment v koito zapochna da mi popadva povechko pone taka mislj a ne sam se kanosvala samo zastoto i az sam chuvala che sled boj kana ne xvasta no ne e vjrno imam snimki s kanata i ste se opitam da gi kopiram tuk no ako ne stane molj vi kajete kak stava opitax no ne stava za sajalenie.Ako moje objsnete mi i ste pusna no opredeleno kosata mi e po xuvaba i laskava.

# 31
  • София
  • Мнения: 35 819
Всичко е много индивидуално. Моята коса се изтощава от къната.
Използвала съм я 3-4 години и  накрая разбрах, че проблема е от нея.
Забележка Ползвала съм само българска

# 32
  • Мнения: 218
Използвам къна ваднъж на 3 - 4 месеца и косата ми е доста по-жива, бляскава и подхранена. Доволна съм определено. newsm10
Добре, а какъв вид къна използваш  Thinking
Значи определено да започна да търся

Изпробвала съм няколко вида, но съм най-доволна от "Афродита" с билкови екстракти и бадемово масло.

# 33
  • Мнения: 1 063
LemOn, "Афродита" имат ли кестеняво като цвят или русо?
Какви други къни има на пазара - като фирми? И разбира се да сте доволни!
 Аз преди време ползвах на "Арома"(мисля, че бе тази) и разбрах, че ми причинява косопад.

Последна редакция: сб, 24 юни 2006, 18:29 от Ив

# 34
  • Мнения: 218
LemOn, "Афродита" имат ли кестеняво като цвят или русо?
Какви други къни има на пазара - като фирми? И разбира се да сте доволни!
 Аз преди време ползвах на "Арома"(мисля, че бе тази) и разбрах, че ми причинява косопад.

Имат, да.

# 35
  • Мнения: 113
LemOn, "Афродита" имат ли кестеняво като цвят или русо?
Какви други къни има на пазара - като фирми? И разбира се да сте доволни!
 Аз преди време ползвах на "Арома"(мисля, че бе тази) и разбрах, че ми причинява косопад.
може би има някакви химични съставки тази Арома
само това ми трябва допълнителен  косопад  #Crazy

# 36
  • Мнения: 2 761
Bg kani imat dosta himia,zatova i imat dobro pokrivane na belite kosi.Vse pak e po-dobre da se izpolzvat estestveni sredstva za ocvetiavane.

Za podhranvane na kosata:
1 jaltak
1.4.l. med
1 4.l. sok ot luk
niakolko kapki ricinovo ili bademovo maslo
sok ot limon
1.4.l. rakia(za predpo4itane doma6na)
Maskata prestoiava okolo 2 4asa i se pravi primerno v prodaljenie na mesec.
Dokato e mokra kosata miri6e malko na luk,no efekta e garantiran-kosama se zazdraviava.

Za ocvetiavane na tamni kosi moge da se polzva otvara ot orehovi lista ili 4eren 4ai.
Dobre e sa6to ako se izpolzva kana da se zabarkva s 4eren 4ai vmesto s voda.

Последна редакция: вт, 27 юни 2006, 13:00 от Omega

# 37
  • Мнения: 6 315
Мхм, MissDrakula, защо си мислиш че в индийските магазини къната е менте? В къната, която се прави у нас има много химикали. Истинската къна е със зелен цвят, а тази която съм купувала на Афродита например е червена. От познати работещи из нашите заводи си зная, че слагат оцветители в къната. И така се получават различните разновидности.

Къната не е разтение, а едно такова прахче, което се появява върху определен тип камъни, обикновено разположени до водни потоци.

Напротив - растение е и листата се сушат и стриват Simple Smile. http://en.wikipedia.org/wiki/Henna

Има хубава маска с: жълтък, кисело мляко и зехтин или витамин А (1 ампула). Мазничко е и трудно се отмива, но действа.

# 38
Ако имаш възможност питай в арабските магазини за къна (внасят я от Сирия или Иран). Много съм доволна, купих си 2 килограма черна и червена и ги смесвам. Натурална е и дава добри резултати.

# 39
  • Мнения: 110
Преди години се къносвах и бях доволна.
Днес си взех много хубава къна-истинска и чиста-без химикали и други вредни съставки.Зелена е на цвят.
Ако се интересуват момичетата ,живеещи в Щатите,ще дам повече инфо Wink

П.С.: А къна се измива с кисело мляко(ако трябва да се боядисвате с боя след това)

Общи условия

Активация на акаунт