Ти си мъж

  • 1 828
  • 33
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 352
Една реплика от околните относно сина ми много ме дразни напоследък - "Ти си мъж, затова не трябва да ревеш" или "Не си смучи палеца, какъв мъж си ти?" или "Нали си мъж, как може да се напикваш в гащите", и още такива...
Аз ли не съм в ред, но нещо не ми се нрави да вменяват на 2 годишно дете, че е мъж, че не трябва да плаче, че не трябва да пишка в гащите и т.н. Опитах се кротичко да обясня на татко му, че той е още малко дете /почти бебе/, а не мъж, но как да обясня на бабите и дядовците? И нужно ли е? newsm78

# 1
  • Мнения: 7 263
Съвсем си си в ред!
И аз безумно се дразня на такива реплики.
Всяко дете е дете и има право да се разплаче за обелено коляно, счупена играчка или дори за незакупен сладолед.
Има си друг начин да го успокоиш и да го утешиш - не да му вменяваш псевдокачества.
За мен човек /и особено детето трява най-вече да се научи да показва и изразява чувствата си - позитивни или негативни- да знае че е свободно да го направи/. После идва ролята на нас родителите да обясним кои чувства е нужно да бъдат споделяни в семейството и кои могат да са достояние на повече хора.
Щото по същата логика идва после и "Ти си мъж - няма да чистиш" или "Ти си мъж - жена ти да гледа децата"
И послеее ..........

# 2
  • Мнения: 8 917
Съвсем си си в ред!
Всяко дете е дете и има право да се разплаче за обелено коляно, счупена играчка или дори за незакупен сладолед.
Има си друг начин да го успокоиш и да го утешиш - не да му вменяваш псевдокачества.
newsm10

# 3
Че какъв мъж е на 2 год., то мъже на 20 - 30 год. не може да се каже, че са мъже, а такива глупосте ще говорят на детето

# 4
  • Мнения: 811

За мен човек /и особено детето трява най-вече да се научи да показва и изразява чувствата си - позитивни или негативни- да знае че е свободно да го направи/.

и аз чувам такива реплики #Cussing out,особено като ме видят че купувам памперси-ми нощно време много пишка,засега успявам да се въздържа от забележки,само на баща му правя-най-вече за реването-все му повтаря,че само момичетата плачат иде ми да го #2gunfire като го чуя

# 5
  • Мнения: 2 103
наред си си напълно
около мен обаче не се използва от никой този израз-поне за сега-длава богу
понякога когато го хвали баща му му казва нещо от сорта-Браво ти си истински мъж или нещо в този дух, но не и  като упрек ......
и за не бих го допуснала поне на тази възраст и бих правила забележки

# 6
  • Мнения: 369
Съвсем си и вред такива са си бабите и околните  #Cussing out Ние сме момичета и пак намират какво да кажат Ти си вече кака как можеш да плачеш ами като се е ударила и я е заболяло как няма да плаче .   
Та затова че е вече кака реши че неиска да спи вече с решетка на леглото и трябваше да я махнем Shocked

# 7
  • Мнения: 4 668
И мен много ме дразнят такива изказвания  Rage какъв мъж ... той си е бебе .
Най - странното е , че и мъжът ми използваше подобни - " той е мъж , не трябва да плаче ... " Леле , много ме вбесяваше . Добре , че се отказа от тази тактика . Баби и дядовци и чужди хора не позволявам да ми се изказват така  Naughty
Детето си е дете , има време да е мъж . Да не говорим , че и големите мъже понякога са по - зле и от бебетата .

# 8
  • Мнения: 2 978
Че мъжете  не плачат ли newsm78
Те какво искат перфектното дете...? Отстрани е много лесно да се дават съвети.

Не им обръщай внимание... Peace

# 9
  • Мнения: 7 263

За мен човек /и особено детето трява най-вече да се научи да показва и изразява чувствата си - позитивни или негативни- да знае че е свободно да го направи/.

и аз чувам такива реплики #Cussing out,особено като ме видят че купувам памперси-ми нощно време много пишка,засега успявам да се въздържа от забележки,само на баща му правя-най-вече за реването-все му повтаря,че само момичетата плачат иде ми да го #2gunfire като го чуя



А да и това с памперсите ми е познато - и мен ме овикваха бабите! Големи мъже били вече не можело с памперс.
Е какво - вече ги махнахме - да не са станали по-големи мъже  newsm78 newsm78
Аз още тогава ги парирах бабите че не съм видяла дете в първи клас да спи с памперс и като им дойде времето сами ще разберем. Така и стана и двамата на около 3 години и половина спряха просто да пълнят памперсите, но пък им спестих куп излишни сцени и комплекси.
Така че според мен трябва да стремим да показваме на децата си че те са хора и личности от съвсем малки! Че имат право на мнение и желание, на чувства и изразяването им. След това ще помагаме да се моделират, така че да ползват най-доброто от всичко което притежават като емоционалност.
Дано съм на прав път!

# 10
  • Мнения: 4 414
съвсем си си наред!
да не се прави нещо си има причина и тя не е  защото "си мъж", "татко ще се кара", "си голям".
да не говорим, че е напълно нормално дете да плаче, да се напишква, да иска да спи при майка си и т.н....
аз също много се дразня, когато Ния не трябвало да се напикава/плаче, понеже щели да и се смеят децата Shocked
Така че според мен трябва да стремим да показваме на децата си че те са хора и личности от съвсем малки! Че имат право на мнение и желание, на чувства и изразяването им. След това ще помагаме да се моделират, така че да ползват най-доброто от всичко което притежават като емоционалност.
Дано съм на прав път!
а това все едно аз съм го писала!  bouquet

# 11
  • Мнения: 811

Така че според мен трябва да стремим да показваме на децата си че те са хора и личности от съвсем малки! Че имат право на мнение и желание, на чувства и изразяването им. След това ще помагаме да се моделират, така че да ползват най-доброто от всичко което притежават като емоционалност.
Дано съм на прав път!

 Peace според мен си на прав път!

голяма борба водя с едната баба за тези пампи,ама не се давам Mr. Green

# 12
  • Мнения: 415
.....нещо не ми се нрави да вменяват на 2 годишно дете, че е мъж, че не трябва да плаче, че не трябва да пишка в гащите и т.н. Опитах се кротичко да обясня на татко му, че той е още малко дете /почти бебе/, а не мъж, но как да обясня на бабите и дядовците? И нужно ли е? newsm78

И на мене не ми се нрави  newsm11 и много се дразня, когато някой около мен използва подобни "възпитателни" реплики  newsm61
А момичетата какво?!?! за нищо ли не стават? Реват, смучат си палеца,  лигавят се, напишкват се, с нищо не се справят, смотани и тъпи ли са?  smile3514 smile3515
Лелееее как се нервирааааам  smile3511

# 13
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Супер дразнещи са такива клишета. Децата са просто деца, а не мъже или жени...
Имат право и да поплачат, и да хленчат, и въобще всичко детско им е позволено.
Айде отсега ще ги вкарваме в казармата, как ли пък не...

# 14
  • Мнения: 7 263

А момичетата какво?!?! за нищо ли не стават? Реват, смучат си палеца,  лигавят се, напишкват се, с нищо не се справят, смотани и тъпи ли са?  smile3514 smile3515
Лелееее как се нервирааааам  smile3511

Виж за тази страна на нещата не се бях замисляла  Thinking Thinking Thinking - но си съвсем права!
Все едно ние жените и в частност момичетата сме някакви пикливи лигли!!!
Айде бе да имат да вземат! hahaha hahaha hahaha
Според мен в днешно време наистина половете вече се унифицираха и както мъжете така и жените вършат неща, които нашите баби и дядовци не са си и помисляли, че могат да бъдат вършени от противоположния пол.


Супер дразнещи са такива клишета. Децата са просто деца, а не мъже или жени...
Имат право и да поплачат, и да хленчат, и въобще всичко детско им е позволено.
Айде отсега ще ги вкарваме в казармата, как ли пък не...

Абсолютно!  Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт