Моля за съвет относно избор на мляко

  • 2 049
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 944
Здравейте. Бебчето ми е на 20дни, още от болницата е много неспокоен. Като се прибрахме вкъщи започнах да му давам Аптамил, акото му постоянно е едно такова странно... Докато го сменях и се изака видях как излиза първо водичка, после жълти малки топченца. Така е нон стоп, изглежда пресечено, не е еднородна смес. Има и нещо като жилки слуз, много е странно. Разтяга се. Не помня с първия ми син така ли беше в началото, но взех да си мисля, че  нещо млякото не му понася.. Един час След ядене го забелязах, че повръща. Естествено проблема може и да е друг. Та от снощи минахме на Нан Оптипро защото в болницата ги хранеха с такова и решихме да пробваме с него, но от снощи до сега се е изакал само два пъти и акито е същото. Но имам чувството, че Нан не го наяжда добре защото след час е зверски гладен отново и едва издържа 2 часа и половина за да го нахраня пак. Та, къде мислите е проблема? Дали да опитаме с друго мляко? Дали е някаква непоносимост или акито е нормално да е такова?

Последна редакция: ср, 02 яну 2019, 18:33 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 46 403
Няма такова нещо като "не го наяжда".
Интервалът е съвсем нормален за тази възраст.
Във фазите на бърз растеж може и през час да иска мляко, не гледайте часовника, той няма значение.

За описаните проблеми - какво каза педиатърът на детето? Опишете подробно всичко и нека прецени дали може да е от млякото.
А ако в момента няма проблем с НАН, останете на него и не сменяйте повече.

# 2
  • Мнения: 10 476
За мен описаното изхождане не е странно за новородено. Новородените се изхождат така, а не с твърди изпражнения. На кърма изпражненията са пак такива, каквито ги описваш. Повръщането често ли е? Възможно е неспокойствието и "гладът" да се дължат на колики.

# 3
  • Мнения: 3 604
Пробиотик давате ли?Консултирайте се с педиатъра пробвайте Хип.

Общи условия

Активация на акаунт