Закуска

  • 2 504
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Здравейте,трениращи!Бихте ли споделили какво закусвате и по колко хранения на ден имате?🙂

Последна редакция: ср, 02 яну 2019, 23:29 от Не се сърди, човече

# 1
  • София
  • Мнения: 38 118
Ами зависи. Аз лично - банан. Има хора, не ядат въглехидрати. Други пък - млечни.

# 2
  • Мнения: 4 643
Яйца, серене,зеленчук

# 3
  • France
  • Мнения: 165
Сутрин съм на мюсли с кисело мляко но преди закуската обезателно пия чаша минерална вода. Към 11 ч ям плод. Тренирам в обедната почивка два пъти седмично. В събота правя по мащабна тренировка. На обяд хапвам ориз или макарони с гарнитура зеленчуци, пълнозърнест сандвич, картофена салата. Ако огладнея следобед ям орехи, кисело мляко или плод. Вечер супички, салати, яйца или препеченa филийка с малко сирене. Минимум два пъти седмично риба и морски дарове  (живея в крайморски град, тези продукти са в изобилие и на достъпни цени). Като цяло наблягам на качествена храна. Не съм фен на хранителни добавки от типа протеини на прах и други подобни химии. Преди три години поредната диета ми отключи здравословни проблеми. Тогава реших да престана да тормозя тялото си с диети и да се храня разумно.

# 4
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 215
Тренирам 4 пъти седмично, след работа около 17ч. Сутрин хапвам предимно въглехидрати. Основно са овесени ядки под всякаква форма - със сирене и масло, с кисело мляко, с банан, с плодове.

# 5
  • Мнения: 4 643
 Ето една моя примерна закуска, по принцип не е така лъскава работните дни Stuck Out Tongue Winking Eye но общо взето яйце, препечена пълнозърнест хляб, авокадо, сирена от смърдящите, зелении, грейпфрут, зехтин,филе.Много често ям купичка супа, откакто не обядвам.

# 6
  • Мнения: 54
Ето една моя примерна закуска, по принцип не е така лъскава работните дни Stuck Out Tongue Winking Eye но общо взето яйце, препечена пълнозърнест хляб, авокадо, сирена от смърдящите, зелении, грейпфрут, зехтин,филе.Много често ям купичка супа, откакто не обядвам.
леле изглежда невероятно!Но въпросът ми е ако започна интензивно да се занимавам с фитнес,тази закуска за всеки ден става ли....

# 7
  • София
  • Мнения: 49
Аз закусвам обикновено въглехидрати, защото тренирам по обяд. Зависи какво има под ръка, днес беше домашен тиквеник, вчера сладки, но в момента доизяждаме остатъците от Коледа. За избора на храна винаги слушам тялото си, ако ми се яде сладко, може смути, бисквити, мюсли, а ако съм на солена вълна - яйца, филийки..

Закуската на no_frame_bitch изглежда много апетитно, но не мисля че бих могла да поема такова количество сутрин. А колкото до въпроса ти под снимката, всичко зависи от това каква ти е целта във фитнеса.
    Ако тренираш, за да правиш мускули - това е идеалната закуска
      Ако е, за да отслабваш - трябва да започнеш да си броиш калориите. Теглото е проста математика, ако гориш повече, отколкото консумираш - сваляш. Ако тренираш интензивано, с цел отслабване, тази закуска също е добър вариант, ако тренираш 2 часа след това (за да може да се смели), защото зарежда с енергия и протеини, които ще захранят тренировката ти.

      Всичко е въпрос на баланс, разбиране на нуждите на тялото и постоянство Hug

      # 8
      • Мнения: 4 643
      Разбира се, че можеш да я ядеш всеки ден, стига да не ти омръзна-реално това е 1 яйце, накъсана маруля,спанак, рукола, зеле или там каквото всеки обича, един слайс гауда, малко зеленчуков чипс и препечена филийка, другите неща отстрани са зехтин и дип от авокадо за филийката, не се изяждат на една закуска. По принцип ям две яйца и купичка супа, но както казах не обядвам, следващото ми хранене е чак в 6.
      Това е когато съм на работа, сега по празниците ям сърми и баници от сутрин до вечер Stuck Out Tongue Winking Eye

      # 9
      • София
      • Мнения: 272
      Банан, кисело мляко с банан и/ или боровинки, омлет от 2 яйца + малко сирене и зеленчук, понякога само чай с мед, смути - банан + ябълка + кокосова вода, банан + ягоди/ боровинки + кокосова вода и т.н., вариантите за смути са много.

      # 10
      • София
      • Мнения: 38 118
      Напоследък съм на царевичен корнфлейкс без захар и кисело мляко с висока масленост. Може и ягоди.

      # 11
      • София
      • Мнения: 12 374
      Закусвам яйца - варени, на очи, бъркани със сушени домати..както дойде. Тренирам 6 пъти седмично, след 20 ч. освен през уикенда когато е по-рано.

      Мюсли, плодове и прочие когато ям сутрин ставам нервна и огладнявам само след час. Яйцата ме засищат и до 12-13 ч. дори не се сещам за храна.

      # 12
      • Мнения: 9 982
      На мен ми е много интересно в колко часа закусвате. Защото съм Мара Подробната. Laughing

      Аз закусвам в 6:30, защото ако изпусна момента трябва директно да обядвам, а не ми се отразява добре изобщо.
      Тренирам 6х седмично, в петък и уикенда двуразово.

      Закусвам 3 яйца, или овесени ядки с гореща вода и канела. Понякога добавям банан или ябълка, според настроение, цели или нужди.
      Не консумирам пшеница и млечни от 2 години, т.е. не съм си ги оставила за друга част на деня.

      Закуската на Ноу Фрейм е красота голяма! Heart Eyes

      # 13
      • Мнения: 383
      Главно закуската ми е или протеинови палачинки (протеин на прах, овесени ядки, банан, яйца, канела, растително мляко);   мюсли/гранола с пресни плодове (банан, ягоди, боровинки), натрошено ленено семе, тиквени семки, бадеми, чиа, растително мляко;    яйца със спанак/авокадо. По някой път си правя и протеиново смути като добавям овесени ядки и пресни плодове.

      # 14
      • Sofia
      • Мнения: 9 789
      Редувам две закуски - въглехидратна в дните със силова тренировка и безвъглехидратна в дните с кардио. Въглехидратната е смути от: 40 гр овесени ядки (или елда), 30гр протеин, 1 с.л. ленено семе, 1ч.л.чия, 1/2 ябълка, по 1ч.л. тахан, коприва на прах, куркума, джинджифил, какао.
      БезВХ е шейк от 30 гр протеин, 1 с.л. ленено семе и 1 ч.л. кокосово масло.
      Тренирам 6 пъти седмично.

      Общи условия

      Активация на акаунт