Какъв крем за лице използвате? – Тема 13

  • 73 638
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 702
В момента ползвам Eucerin Dermo pure serum - вечер, сутрин Svr sebiaclear serum и от двата съм доволна на 34г. съм, кожата ми е комбинирана склонна към несъвършенства. Измиващия гел на Eucerin dermo pure също е хубав, не ми изсушава кожата, ползвам го само вечер.
Аз също много харесвам хидратиращите кремове на Юриаж, много отдавна не съм ползвала такива, когато ми свършат наличните продукти ще погледна техните кремове.

# 31
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Аз ползвам дневен, нощен и серум на Неострата.

# 32
  • Мнения: 1 946
Тук поставям кратка и полезна информация за масово използвания козметичен продукт в много кремове, лосиони, серуми, млека... Почти не мога
да намеря крам/серум да не го съдържа.

Глицерин /Glycerin/
Рекламират го като полезен овлажнител, но се оказва, че при влажност на въздуха под 65%, глицеринът изсмуква водата от най-дълбоките клетъчни слоеве на кожата,  вместо да черпи влага от въздуха. По този начин глицеринът прави кожата още по-суха и ускорява процеса на стареенето й.

# 33
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 747
Дневен- Ла Рош Толеран Ултра
Нощен -Балея с урея
Околоочен- Балея с урея
Толерана на Ла Рош е много хубав. Аз го ползвам за нощен, понеже е без фактор.
След Ла Рош слагам Аквафлуида на Биодерма с фактор 50.

# 34
  • Мнения: 6 549
Благодаря за темата!
Кожата ми е проблемна и склонна към несъвършенства, затова винаги купувам некомедогенни продукти.
Сутрин ползвам Ла Рош ефаклара, който го дават хем хидратиращ, хем действащ срещу проблемната кожа. Понякога, но не винаги, слагам отделно само хидратиращ (да кажем 20-30 мин след Ла Роша). В момента ползвам по-бюджетен вариант - на Микса Skin Expert хидратиращ крем (По етикет също го дават некомедогенен).
Вечер не ползвам нощен крем, а серум на COSRX (BHA Blackhead Power Liquid).

# 35
  • Мнения: 587
Здравейте,някой ползвал ли е този серум и ако да,доволни ли сте?

# 36
  • Мнения: 338
VIP, този серум на COSRX премахва ли наистина черните точки или само името му е такова?

# 37
  • Мнения: 1 387

Днес започнах този крем.На първо четене ми хареса-попи бързо и омекоти кожата ми. Под крема,обаче нанасям серум на Марион с черен хайвер.Сутрин слагам околочен на Талго с морски колаген,а вечер-двойната система на Ейвън.

# 38
  • Мнения: 6 549
VIP, този серум на COSRX премахва ли наистина черните точки или само името му е такова?
Имах малко по-големи очаквания от него. Ползвам активно вече 2 седмици, преди това още 2 седмици, в които само по 1 път в седмицата нанасях /както е по указания/. Или не съм му дала достатъчно време още или просто не ми действа толкова добре. Сякаш виждам някаква подобрение, но може би не е толкова голямо. Ще видя до края на месеца как ще е и пак ще пиша. Вече се адаптира към кожата и нанасям всяка вечер.

# 39
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
През зимата от преминаване от топло в студено и обратно много ми се зачервява кожата на лицето. Има ли някакъв крем, който може да предотврати това?

# 40
  • Мнения: X
През зимата от преминаване от топло в студено и обратно много ми се зачервява кожата на лицето. Има ли някакъв крем, който може да предотврати това?
По принцип можеш да си вземеш тестери на кремовете против зачервяване на всички марки в някоя аптека с по-широк асортимент. Имай предвид, че те са малко по-мазни и са за по-суха кожа.
Ако е само временно - влизаш в стая и се зачервяваш, би трябвало да мине след кратко време, всички сме така, мисля че е съвсем нормална реакция.

# 41
  • Мнения: 648
Какво налага ползването на слънцезащитни кремове ежедневно и през цялата година? Първо, че съставките им са много вредни, второ - колко време се излагате пряко на слънчева светлина през деня, когато сте на работа? При едно излизане сутрин да кажем преди 8,30ч, качване директно в колата или друго превозно средство и затваряне в офис (някакво си там помещение) до 18ч, защо е нужна слънцезащита?
Ако човек работи навън - да. Уикендите, когато човек е навън, разхожда се - да. На плаж - задължително. А през останалото време защо? Като сами вие казвате, че ви посивяват лицата от филтрите.

# 42
  • Мнения: 345

*Biskvitka* какво точно ползваш на Неострата?

# 43
  • Мнения: X
Моето  лице посивява от един определен крем, не от филтрите по принцип. То има филтри и филтри.
Всъщност, ако има сняг, въздействието на слънцето е много по-сериозно, отколкото ако няма, но е да речем нормален слънчев ден. Щом си покажеш носа навън, дори да е облачно, УВ лъчите директно попадат на кожата и предизвикват редица изменения, някои са просто стареене, но други водят и до мутиране на клетките и т.н.
Ако си от колата в офиса - не ти трябва, но аз съм на пешеходно разстояние от моя офис и около 8 - 9 месеца в годината ходя пеша, освен това излизам навън и в обедната почивка, когато времето позволява. Зимата ползвам нощен крем с киселини. Та за мен не е много вариант да ходя без слънцезащита. По-гадното е, че кожата ми е предлазположена към пигментиране, имам лунички и петна. Не искам да ги увеличавам.
Но иначе да - за себе си също не съм намерила отговор кое е по-вредно. Филтрите или слънцето, в градска среда.

# 44
  • USA
  • Мнения: 7 280
Приключвам нощен крем на Erno Laszlo Phelityl
https://www.sephora.com/product/phelityl-night-cream-P429933?ici … e:p429933:product
Не е никак лош,дава богата хидратация.За първи път тествам марката,от един крем не мога да добия ясна представа.

Слънцезащитни ползвам пролет-лято(минимум 35 фактор),обаче пак получавам слънчеви петна и поставям под въпрос колко всъщност ефективни са.И в този ред на мисли,все не мога да намеря избелзваща серия/марка,която наистина да ме избави от тази напаст с кафеникавите петна.Моите са на челото и вече си мисля за бретон.

Общи условия

Активация на акаунт