След преминаването на колко градуса сваляте температура?

  • 6 400
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 513
Да до 37,5-38 не се дава, но не е лошо да се даде сок от 1 лимон, 2 супени лъжици захар в чаена чаша и да се допълни догоре с вода /става като цитронада/ това сваля за 15 минути с 1-2 градуса температурата. Препоръчано е от педиатър.

# 16
  • Мнения: 1 455
Зависи как се чувства детето. Ако не му е добре може да дам сироп и при 37, ако нищо му няма- като мине 38-38,5.

Така процедирам и аз

# 17
  • Мнения: 5 577
 Blush Не меря почти никога, на ръка - ако има, значи Панадол.
Ако непадне, значи меря и други мерки вече, но слава богу не се е случвало.  Praynig

# 18
  • Мнения: 742
Зависи как се чувства детето. Ако не му е добре може да дам сироп и при 37, ако нищо му няма- като мине 38-38,5.
Усетеля ли я че не и е добреи почвам да давам де що имам  costumed050 feeding

# 19
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Температурата е начина по който организма се бори с инфекцията, защо да я сваляме веднага, тя сърши добра работа убивайки клетките-нападателки. Над 37.5 орално или 38 анално измерена говорим за "температура". За дете под 3 мес. след 38 се вика доктор. От 3 до 6 мес. - 38.5. След като навърши година и половина на моето му давам нещо за понижаване след 39-39.5. Температура над 41.7 е критична, а над 43 - несъвместима с живота  Shocked.

# 20
  • Мнения: 14 133
Над 37градуса. Явно аз съм най-голямата паника newsm78

# 21
  • Мнения: 4 915
Над 39 градуса.

chibi, давай по-спокойно. 37 градуса изобщо не трябва да те притеснява. Позволи на имунната система на детето да се бори и да се развива. Зная, че като майка се тревожиш, но ето малко инфо:


"ОПАСНА ЛИ Е ТЕМПЕРАТУРАТА?

НЕ. Родителите често имат погрешното разбиране, че температурата е нещо лошо и признак за сериозна болест. Това просто не е вярно. Температурата е нормален и здравословен отклик на тялото към болестта. Имунната система отделя вещества, които повишават телесната температура. Това е нормален процес за борба с инфекцията.

КОЯ ТЕМПЕРАТУРА Е ВИСОКА?

Нормална температура - 36 до 37.2
Леко повишена температура - 37.3 дo 38.3
Повишена температура - 38.4 дo 39.7
Висока температура – над 39.8
Трябва ли да давам лекарства при леко повишена температура?

Не. Леко повишената температура е полезна за справяне с инфекциите. Лекарства за температура се дават само ако тя кара детето ви да се чувства истински зле. Лекувайте детето си, а не температурата."



Цитат от тук
: http://www.biberonbg.com/info/temperatura.htm

# 22
  • Мнения: 22 728
Даже към 39,ако детето не изглежда отпаднало и зле.

# 23
  • Мнения: 131
Над 37.5 давам сироп - Калпол или Нурофен , а над 38,5 слагам свещичка - Ефералган и на чорапите слагам оцет с вода.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 013
Над 37.2 давам веднага панадол или ефералган, изпитвам панически ужас да не се стигне до гърч.

# 25
  • Мнения: 1 517
И двамата ми направиха по един гърч, но температурата беше максимум 39. Слава богу и двата пъти премина много бързо и сравнително леко. Аз до 38 не давам лекарства, само наблюдавам. Като прехвърли 38 - 38.5 тогава. Пък и зависи как се чувства детето. Павчо и при 39 е бил "бодър", жив...докато Дени още на 37.5 се скапва, става една крива, реве...   ooooh! И ако почна с лекарства минимум на 4 часа и то различни  Naughty ; напр. навремето имаше амидофен и го редувах с течен аналгин. Сега редувам нурофен с парацетамол или свещички с течен аналгин...панадол и ефералган изобщо не им действат.  Thinking

# 26
  • Мнения: 46 477
... И ако почна с лекарства минимум на 4 часа и то различни  Naughty  ...

Действието им не отминава ли максимум до 3 ч. или бъркам  Thinking

# 27
  • Мнения: 2 103
... И ако почна с лекарства минимум на 4 часа и то различни  Naughty  ...

Действието им не отминава ли максимум до 3 ч. или бъркам  Thinking
по мое наблюдение горе-долу 3 часа държат Peace
на нас Калпол изобщо не ни действа

# 28
  • Мнения: 22 728
... И ако почна с лекарства минимум на 4 часа и то различни  Naughty  ...

Действието им не отминава ли максимум до 3 ч. или бъркам  Thinking
Обикно преминава различно действието,зависи и от медикамента.В листовките на повечето пише да се дава през около 6ч.4 дози на 24ч.Ако е нужно през минимум 4ч,а ако се налага по-често,се редува с друг препарат.На Дани му действа най-добре Нурофен,като редувам с Пандол,ако трябва.Миналата седмиза свали 40 градуса с нурофена-а за 10 мин.

# 29
  • Мнения: 544
 от 37.5 до 38.5 панадол/или от сорта сиропче/
 над 38.5 свещички,Нурофен,течен аналгин
при 39гр мокри чаршафи,чорапки,компреси вода и оцет
Зная,че не е добре да се сваля рязко темп,по-добре е постепенно,но трайно Peace
По принцип лекарите препоръчват до 38.5 нищо да не дава,ама ...

Общи условия

Активация на акаунт