Любими имена

  • 12 233
  • 101
  •   1
Отговори
  • Мнения: 247
Здравейте. Виждам, че на всички е интересна темата за имената дори на тези, които нямат деца, нито са бременни. Затова предлам всеки да изброи своите любими топ 3 мъжки и топ три женски имена. Тъкмо можем да ползваме темата за именни дни за всяко име, значение на всяко име, а някой може и да си прави справка при избор

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 680
1.Божидара
2.Калина
3.Александра


1.Християн
2.Валентин
3.Калоян

# 2
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Харесвам много женски имена, чийто мъжки варианти са по-популярни... Wink
Ивайла, Бориса, Милана, Ангела, Бояна, Димана, Дамяна, Стамена

# 3
  • Мнения: 920
Николай, Борис, Павел
Жасмина, Виолета, Биляна

# 4
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Моите предпочитания
- За момиче- Елица, Цвета, Рада
- За момче- Борис, Явор, Калоян

# 5
  • Мнения: 452
За момиче - Ана-Мария, Йоана и Савина
За момче - Дениз, Симеон, Калоян

# 6
  • София
  • Мнения: 18 685
Самуил                  Катерина
Павел                     Елени
Антоний                 Фрея

# 7
  • Мнения: 3 782
Женски:
Елизабет, Катерина, Виктория, Александра
Мъжки:
Александър, Виктор, Даниел

# 8
  • гр. Тутракан
  • Мнения: 224
Имената на децата ми са ми любими:
БОРИС - имен ден на 2 май
ЕЛИЗАРА - имен ден на Лазаров ден

# 9
  • Мнения: 11 925
Лъчезара, Александра, Милена. Харесвам още доста.
Емил, Калоян и Александър.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 419
Деца нямам, но искам. Любимите ми имена пбаче не са задължително тези, които бих използвала за кръщаване на мое дете, някои са вече “заети”, други - неподходящи в моя случай.
Мъжки - Борис, Симеон, Максим, Даниел
Женски - Ева, Стела, Ирина, Сара

# 11
  • София
  • Мнения: 13 031
Ралица (или немския аналог - Ерика), Анна и Малена.
Деян, Ясен и Росен.
Харесвам много някои от сръбските имена, но у нас не звучат много подходящо.
Моите деца са Ралица, Камелия, Биляна и Росен.

# 12
  • Мнения: 126
Ние скоро очакваме момиченце и още не можем да стигнем до консенсус с мм относно името. Аз предпочитам българските имена, той - старобиблейски, английски, странни за мен. Първоначално мислех да я кръстя на сестра ми, тя почина преди 9 г. После разбрах, че не е хубаво да се кръщава на починал, затова сега нямаме ограничение по буква. Това обаче още повече ни затруднява. Големият избор не винаги е за добро. Simple Smile За сега тези имена одобрихме потенциално: Дария\Дара, Тамара, Карина, Изабела... Имаме още месец до голямото събитие. До тогава вярвам са сме открили точното име. Може да помагате и вие с предложения.

# 13
  • Мнения: 11 925
Всичките са хубави. Дария, Дара са доста разпространени последните десетина години, но пък са хубави. Изберете това, което най-много ви харесва.
Предлагам Косара.

# 14
  • Мнения: 126
Благодаря за предложението!
Simple Smile Да ви кажа, точно преди да си легна това име ми мина през ума... Сега ще го проуча...

# 15
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
Аз харесвам дълги имена с хубаво значение

Вероника                             Виктор
Катерина                             Мануел
Елеонора                            Кристиан
Елисавета
Изабела
София
Кристина

От българските  имена
Дарина                            Пресиян
Милана                          Преслав        
Камелия                         Симеон
Калина                                Росен       

# 16
  • Мнения: 84
Аз имам само по едно любимо. За момиче - Никол, а за момче - Александър.. Но определено от всички възможни имена, Никол ми е фаворит.

# 17
  • Мнения: 410
Елица, Жасмина, Елена, Явор, Борил, Витомир. .... Мога да кажа,че харесвам имена ,в които има повече гласни букви. Не си падам по дългите имена като примерно Светослав. Но ми харесват Радомир и ВитОмир.

# 18
  • Мнения: 18 547
Любимо ми е името на дъщеря ми-Изабела.
В топ 3 женски слагам още и тези:
Анджелика
Елизабет
Луиза

Харесвам чуждестранни, царски дълги и нежни женски имена, класически с международно звучене,но и леко нетипични за нас.
Харесвам още Ема,Емилиана, Елвира, Магдалина, Джулия, Каролина, Лорена, Анастасия и Катрин. Бих дала всяко едно от тези имена на детето си.

Топ 3 мъжки:
Юлиан
Велин
Алексей

И още-Емилиан, Максимилиан, Велизар.
Съжалявам,не мога да се огранича само с 3. Макар,че от мъжките много малко ми допадат.
 Не харесвам типични български и много разпространени в последните години имена и такива с Р и Ц в тях. Също и съставни,завършващи на слав и мир. В повечето случаи.

# 19
  • Мнения: 14 486
Топ 3 нямам, Гергана и Иван май ми харесват най-много. Андрей също.

# 20
  • Мнения: 475
Ние скоро очакваме момиченце и още не можем да стигнем до консенсус с мм относно името. Аз предпочитам българските имена, той - старобиблейски, английски, странни за мен. Първоначално мислех да я кръстя на сестра ми, тя почина преди 9 г. После разбрах, че не е хубаво да се кръщава на починал, затова сега нямаме ограничение по буква. Това обаче още повече ни затруднява. Големият избор не винаги е за добро. Simple Smile За сега тези имена одобрихме потенциално: Дария\Дара, Тамара, Карина, Изабела... Имаме още месец до голямото събитие. До тогава вярвам са сме открили точното име. Може да помагате и вие с предложения.
Доротея.
Хубаво е и на бг, на английски си го има Dorothy.
Косара е също много интересно, различно.
Дара или Дария е буквално навсякъде, иначе прекрасен смисъл.
Моите фаворити са Белослава, Каталина, Лилия...
За момче - Калоян, Тома, Богомил

# 21
  • Мнения: 308
За момиче - Екатерина, за момче - Симеон

# 22
  • София
  • Мнения: 5 931
Смятам че дете трябва да има сериозно имe, по - дълго, не 3 буквено. За да може като възрастен човек да звучи добре. Да пасва на фамилията и да звучи добре заедно с нея. Не харесвам имена на момичета производни на мъжки имена, смятам че не е добре и сякаш орисваме момичето  да стане мъжкарана. Трябва да е нежно , женско име.
Добре е детето да има имен ден. Не е задължително, но ми харесва
И никакви прекалено изчанчени имена не харесвам. И прекалено западно звучене ( да речем име което звучи странно с българска фамилия)

Последна редакция: пн, 07 яну 2019, 14:34 от Yangdze

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 140
За момиче не мога да кажа, че имам любими имена, но ми допада Ния. За момче - Ивайло, Стефан, Мартин, Даниел, Калоян.

# 24
  • Мнения: 6 540
Любимото ми доскоро беше Рая, но напоследък стана много масово и вече не ми харесва толкова.
Сега фаворити са Йоана, Яна, Мария
мъжки - Деян, Йоан, Иван

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
За момичета винаги си казвах, че неискам да присъства буквата Р в името, понеже ми звучи много грубо. Също така исках името на детето ми да има задължително хубав умален вариант. Държах също, децата ми да имат имен ден на голям празник, като Йорданов и Иванов ден, Димитров ден, Цветница и т.н. Сега чакаме момиченце и всички тези неща ми се струват далечни, а ми изникват първосигнално имена, които са в тотално обратно на това което си мислех Simple Smile. Като че ли се спираме с мм на кратките женски имена с максимум 4-5 букви:
За момиче - Дария, Рая, Христа/ Криста, Теа и Кая
За момче - Николай, Калоян, Кристиян, Борис и до тук

# 26
# 27
  • Мнения: X
Борис, Николай и Йосиф
Ирина, Йоана и Християна

П.П.Не харесвам чужди и кратки имена.
Рая, Кая, Тея и др. ми звучат подходящи за домашни любимци.Дори имам куче с едно от гореизброениете имена.Това е личното ми мнение и не целя да обидя никого.

# 28
  • Мнения: 126
За момичета винаги си казвах, че неискам да присъства буквата Р в името, понеже ми звучи много грубо. Също така исках името на детето ми да има задължително хубав умален вариант. Държах също, децата ми да имат имен ден на голям празник, като Йорданов и Иванов ден, Димитров ден, Цветница и т.н. Сега чакаме момиченце и всички тези неща ми се струват далечни, а ми изникват първосигнално имена, които са в тотално обратно на това което си мислех Simple Smile. Като че ли се спираме с мм на кратките женски имена с максимум 4-5 букви:
За момиче - Дария, Рая, Христа/ Криста, Теа и Кая
За момче - Николай, Калоян, Кристиян, Борис и до тук
И ние сме в същото положение. Скоро чакаме момиченце и превъртяхме всички имена, които сте споменали. Първото предложение на мъжа ми беше за Кая. Аз се стресирах. Честно да си кажа, искам име, което да мога да превръщам в умалително и гальовно. Веднага си представих как казвам "Кайче, маме..." Ако само от мен зависеше, името щеше да е Мария... Уви. Въпреки, че имаме 100% основания за това име...

# 29
  • Мнения: 11 925
Познавам една Калина-Мария. Викат й Ками.

# 30
  • Мнения: 126
Познавам една Калина-Мария. Викат й Ками.
Интересно. Две имена, оформили трето. Simple Smile

# 31
  • Мнения: 11 925
Да. И аз все си мислех, че е Камелия. А то било Калина-Мария. Трудно го запомних откъде идва това Ками, тъй като става въпрос за дете и естествено не се ползва цялото име.

# 32
  • Мнения: X
Михаела, Мария-Михаела, Ванеса
Михаил, Борис,

# 33
  • Мнения: X
Мая, Богомила, Мариела, Мирела, Ирина, Юлиан, Преслав, Валентин, Велизар, Християн

# 34
  • Мнения: 2 622
Темата за имената ми е много любима. Имам доста фаворити, като топ 3 ми е:
Женски - Беатрис, Валерия, Магдалена
Мъжки - Симеон, Максим, Валери

# 35
  • Мнения: 2 050
Марина, Лора, Яница, Биляна
Калоян, Явор, Ясен, Димитър

# 36
  • Мнения: 294
Стефани, Мария-Магдалена,Любов,Радост.

Лео,Явор,Тома,Лука

# 37
  • Мнения: 4 582
За МОМИЧЕТА харесвам: Калина, Галина, Елена, Моника, Елица
За МОМЧЕ Мартин , Николай,

# 38
  • Мнения: 1 192
Борис Боян Манол Сава Калоян
Елица Катерина Ния Яница Анна

# 39
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 701
За момичета - София и Елена
За момчета - Максим, Филип и Константин
Това са ми абсолютните фаворити

# 40
  • Мнения: 648
1. Янита
2.Жасмина
3 Георгия

1.Максимилиян
2.Камен
3. Кубрат

# 41
  • Кърджали
  • Мнения: 10 249
Катерина /дъщеря ми, но и по принцип името си ми харесваше/, Зорница, Рая, Евгения /на кратко - Ния, но не и Ния като самостоятелно име/
Андрей / синът ми/, Кристиан, Никола, Матей, Калоян, Тервел

# 42
  • Мнения: X
Аз пък съм впечатлена как в цялата тема се въртят едни и същи имена, които можеш да преброиш на пръсти:). Затова и като влезеш в клас или в детска група, виждаш 30 деца с три имена, които обикновено са Борис, Калоян, Рая, Никол, Мартин:).
Наистина са красиви всички изброени, но пък никакво разнообразие няма вече:)

# 43
  • Мнения: 410
Мариела - красиво име,което отдавна не съм срещала сред малките. А отговаря на моите "критерии" 😉

# 44
  • Мнения: 988
Борис, Матей, Йосиф, Йоан, Тодор- за момче.
Цвета, Илина, Матея, Елия- за момиче.

# 45
  • Мнения: 1 467
-София, Алиса, Ева
- Симеон, Даниел, Филип
харесвам интересни и интернационални имена който да звучат нормално навсякъде по света

# 46
  • Sk babe
  • Мнения: 194
1. Антония
2. Елисавета
3. Елеонора

1. Александър
2. Виктор
3. Михаил

# 47
  • Мнения: 299
И ние скоро очакваме момиченце. Харесвам много женски имена, но може би така да кажа “любими” са ми: Ралия(а); Ахинора и Зорница.
От мъжките имена ми харесват много Самуил, Светослав и Бранимир. 😊🌸

# 48
  • Мнения: 2 502
Познавам една Калина-Мария. Викат й Ками.
Интересно. Две имена, оформили трето. Simple Smile

В класа на сина ми има 2 девойки с подобни имена, в смисъл от две е станало трето - Ева Мария, Елена Стефани.

# 49
  • София
  • Мнения: 12 374
За момиче:
Катерина, Ема, Рафаела, Амира, Алина

За момче ми е трудно да кажа. Почти няма име, което да ми харесва.
Филип
Деян
Николай
и с това се изчерпват.

# 50
  • някъде по морето
  • Мнения: 809
За момиче: Луиза, Лилия, Кристина, Елеонора,
За момче: Борис(синът ми)😊Мартин, Андрей, Александър..

# 51
  • Мнения: 2 807
Момичешки: Виктория, Сияна, Елияна.

Момчешки: Деян, Йоан, Даниел.

# 52
  • Мнения: 1 422
Михаела, Мара, Сора
Роман, Ангел, Луна

# 53
  • Мнения: 11
За момиче: Яна, Сияна, Магдалена, Дара/Дария, Елена, Дияна

За момче: Мартин, Красимир, Богдан, Николай, Боян

# 54
  • Мнения: 289
Божидар,Павел и  Николай. За дамите Ева, Андреа и Рая

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Зорница, Марияна, Орлина, Албена, Ралица, Росица, Василена
Иван, Захари

# 56
  • Мнения: 1
Царина или кратко Цара, Дилмана или кратко Дила, Девина или Давина също ми допадат за женско име.
Дойчин, Лазар и Баян от мъжките, не са много популярни напоследък, но са стари имена с история и значение.

# 57
  • Мнения: 8 578
Женски:  Екатерина
                  Ирена
                  Лилия
Мъжки:   Боян
                 Пресиян
                 Калоян

   
   

# 58
  • Кьолн Германия
  • Мнения: 35
Антонела
Антония
Рафаела

♡Владимир♡

🤗🤗🤗

# 59
  • Мнения: 573
Ирина
Михаела
Ева

Борис
Никола
Симеон

# 60
  • Мнения: 28
1. Борис
2. Венцислав
3. Теодор

1. Мария
2. Анабел
3. Аделина

# 61
  • Мнения: 2 107
София и Джулия (дъщерите ми), Елиза, Ливия

За момчета: Матео, Леонардо и Рафаело (да кажа, че мъжът ми италианец и затова все търся имена да подхождат с фамилията).

# 62
  • Мнения: 452
Като допълнение към предишния ми пост - Магдалена, Катерина, Божидар, Борис

# 63
  • Мнения: 256
Теодора, Дарина, Симона
Теодор, Мариян, Даниел

# 64
  • Мнения: 483
Асен, Енравота, Страхил и Доброта.

Сирма, Вихра, Белослава. Печката ми се казва Медунка  Simple Smile

# 65
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 382
Самата аз съм с 5 буквено име и може би от там ми харесват дългите имена.
Любими са ми имената на моите деца
За момиче - Александра(преди 20г. не беше толкова популярно)
За момче - Мирослав(ако той беше момиче вариантите за име бяха Маринела или Мария-Габриела,на галено Маги Smiley)

# 66
  • Мнения: 864
Женски:
Изабела (страхотно... в момента е номер 1 за мен)
Ребека
Далия, но напоследък не ми харесва така както преди
Каролина/ Карина
Валентина ми харесва за жена с немска фамилия, името се среща тук от време на време, и го свързвам с красавица, но... не бих го избрала
Мирела
Моника!-като Моника Белучи Simple Smile

Нереалистични имена, които няма да ибера, но харесвам:
Джиана (Gianna), ако бях италианка :Д
Естефания, ако бях испанка (иначе всички производни и Стефан-ски имена НЕ харесвам)

И... харесвам и Франц за мъж, но даже мъжа ми се изсмя :Д
Харесвам Ричард, Георг от немските, които не бих избрала, защото са туу мъч

Мъжки потенциални:  
Давид
Виктор
Владимир
Александър
Томас (живея в Германия и мъжа ми е немец, следователно Не изключвам подобни чуждестранни имена от класацията си) Simple Smile
Маркус-Абсолютен фаворит в момента от немските имена
Богдан, Ангел и Асен от българските

Владимир, Ангел и Асен не бих избрала, понеже първото е прекалено руско за западна Европа и не искам да бие на очи иначе е страхотно, Ангел ще се свързва с Ейнджъл..., Асен е близко до Rasen И ще му се подиграват.

Едно време харесвах Крум, но на немски това значи "крив". :Д Затова и вече не го възприемам като любимо. Иначе е мноого мъжествено име.

Последна редакция: чт, 31 яну 2019, 16:35 от bananadana

# 67
  • Мнения: 339
Не мога да се огранича с три..

Женски - Калина, Ева, Аделина, Юлия, Лилия, Елица, Магдалена
Мъжки - Явор, Борис, Андрей, Владимир, Калоян

# 68
  • Мнения: 18 547
Ричард и аз харесвам. Също и Антъни,Хенри от типично английските.

# 69
  • Мнения: 574
За момиче харесвам много Хана, Клара, Сара, Жозефин, Лена, Малена, Рената, Йохана, Анет, Фрида
Българските не са много - Ахинора, Ирина, Калина

За момче Стефан, Матей, Калоян, Алексей

# 70
  • Мнения: 10 874
Маргарита, Елица, Калина.

Красимир, Явор, Никола(й).

# 71
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 670
Кирил , Валери , Мартин
Лора , Симона , Габриела

# 72
  • Мнения: 227
Нора и Матей са ми абсолютно фаворити!  Както и да е, децата ми не са кръстени така, защото исках да избера имена които да не свързвам с хора които познавам. Затова избрахме имена който не се срещат често, или поне аз и мъжът ми не сме познавали и или срещали преди това, макар че много приличат на Нора и Матей но не са същите.

# 73
  • Мнения: X
Покрай актрисата Луизабел Николова, се влюбих в името й. Обичам нестандартни и рядко срещани имена, а точно този вариант-Луизабел, никога не съм го срещала. Много нежно и изтънчено ми звучи:)

# 74
  • София
  • Мнения: 5 931
Покрай актрисата Луизабел Николова, се влюбих в името й. Обичам нестандартни и рядко срещани имена, а точно този вариант-Луизабел, никога не съм го срещала. Много нежно и изтънчено ми звучи:)
На мен ми звучи като крал Луи.. и кралица Изабела Кастилска... леко ретро, леко кралско и претенциозно
Не че е лошо де, ама  за жена Изабела само е по - добре...
На Луизабела как е кратко / галено име... ?

# 75
  • Мнения: 18 547
За мен това име е абсурдно смешно име. Две красиви отделни имена(Луиза и Изабел) се смесват. Въобще не вярвям да съществума такова име. Ужасно е. А аз много харесвам и Луи и Изабела разбира се. Ама такава недомислица. Как съм я изпуснала тази особа,дори не я знам.

# 76
  • Мнения: X
Четох едно интервю с актрисата, която обясняваше, че била кръстена... на дядо си Иван:)...Иван, Изабел, от там пък на майка й й хрумнало да добави едни "Лу". Каза, ще като малка се представяла като Изабел, защото хората я питали по сто пъти" Как, как?".
Може би точно затова ми харесва, така ми писна от десетте повтарящи се имена при децата днес...Имам чувството, че вече и цифри трябва да слагат след името, за да отличават децата.

# 77
  • Мнения: 18 547
Права си. И аз обичам много нестандартните имена. И все още не мога да разбера как при такъв огромен избор от много красиви и български и чужди всякакви имена все още има 10 на,които се повтарят и едва ли не всяко дете се казва така. И това са имена,които се въртят от поне 10 на години-Кристиян,Виктор, Мартин,Александър. Никол,Дария, Виктория,Сияна. Да,не са лоши,хубави са и явно харесвани,но все още не го разбирам. За мен си е липса на въображение,може някой да ми се обижда,но така смятам. Разбира се има го и вариянта,просто много да се харесва това име, но чак пък толкова, все тези да се въртят. А я има и другата крайност-имена като гореспоменатото-те пък са прекарено изкелеферчени и невероятни. Не знам,иска ми се просто да има повече разнообразие сред имената . Затова търсих за моята щерка да не е в топ 10 тук. И четях класации. Поне да избегна да са 3-5 деца с едно и също име в клас,защото аз съм с такова много популярно име и познавам десетки мои съименнички и бяхме все по много.

Последна редакция: чт, 21 фев 2019, 12:13 от Мис Каролин Бингли

# 78
  • София
  • Мнения: 5 931
Моята щерка номер 1 я кръстихме с традиционно българско име, но много рядко се среща... пък сред деца никак  го няма . Не познаваме и не сме срещали дете с такова име

Щерка номер 2 с име много хубаво, но много популярно последните години , особено сред децата, преди го нямаше толкоз...
И двете си ги харесвам, може понеже съм пристрастна Grinning
Нито ми пречи че едното име е рядко, нито че другото е толкоз популярно, някак с годините ........и като се сложи едно галено кратко име и съвсем вече няма друго дете като моето , едва ли не... Grinning

# 79
  • Мнения: 18 547
Ами та си е така. Най-важното е да си харесвате имената.

# 80
  • Мнения: X
Много смешен случай знам. Три много близки помежду си приятелки, които в рамките на няколко години родиха по едно момче. И трите момчета се казват Мартин:). И на трите им било любимо мъжко име:) Сега като се събират, става такъв майтап...Simple Smile

# 81
  • София
  • Мнения: 18 685
Моята щерка номер 1 я кръстихме с традиционно българско име, но много рядко се среща... пък сред деца никак  го няма . Не познаваме и не сме срещали дете с такова име

Щерка номер 2 с име много хубаво, но много популярно последните години , особено сред децата, преди го нямаше толкоз...
И двете си ги харесвам, може понеже съм пристрастна Grinning
Нито ми пречи че едното име е рядко, нито че другото е толкоз популярно, някак с годините ........и като се сложи едно галено кратко име и съвсем вече няма друго дете като моето , едва ли не... Grinning

Стана ми интересно кои са имената ако е удобно да споделите?

# 82
  • София
  • Мнения: 5 931
Не ми се споделя, че много лични неща пиша някой път по форума и ще ме прощавате...
Но като записахме 1вата щерка в ДГ и ходя да плащам такса на касата. там една касиерка , възрастна жена пред пенсия, от години е касиерка, тя ми обърна внимание за пръв път , като каза че от дълги години е касиерка и всякакви деца и имена е чула и са минали през нея.... но такова дете с такова име не са имали досега  ...  Confused затова смятам,  че е рядко срещано име  сред децата, инак е българско и традиционно ... не е особено или странно като Луизабела...

# 83
  • гр. Тутракан
  • Мнения: 224
Преди 4г, когато родих сина ми го кръстихме Борис. Тогава това име не се срещаш често. Влюбих се в това име. НО... знаейки, че чакам момче с баща му измисляме само женски имена които много ни хатесаха :Даная, Емма, Йована. Брата на мъжа ми си имат момиченце и я кръстиха Лея-Даная, т.е. Първото име ни отпадна. След това моя брат си имаха момиченце и я кръстиха Емма. И това име ни отпадна. Миналата година забременях, а момиче. Мислихме за име... Йована, Ивая и Елизара. Държах да е име, което не се среща често. Мъжа ми се казва Ивайло. И някак странно ми звучеше Ивая Ивайло..., това име отпадна. Останаха Йована и Елизара. Моя приятелка роди 1 месец по-рано и кръстиха дъщеря си Йована.
Три пъти шах с пешката.
Остана името Елизара. Елизара е женския вариант на Лазар. Обожавам Лазаров ден. Кръстихме дъщеря ни Елизара и съм хиляди пъти благодарна, че така ни се получи с имената. В родилното много харесаха името. Може да и се казва на галено Ели или Зара. Ние я наричаме Зара... Малкото зарче на мама

# 84
  • Мнения: 18 547
Много интересно как така са избрали точно същите имена вашите близки,любопитна история. 😊

# 85
  • София
  • Мнения: 5 931
Много интересно как така са избрали точно същите имена вашите близки,любопитна история. 😊
То кражба на имена направо... аз бих се ядосала...
Освен ако не дрънкам наляво и надясно какви имена съм избрала... и то...вземе че се разчуе
Това в кръга на шегата де, да не се докачи момичето...
Инак от всички изброени имена, за мен лично, Ели и Зара са най - добре, но поотделно... та в крайна сметка добре се е получило

# 86
  • Мнения: 18 547
Ами голяма случайност,да. А ако им ги е споменала си е направо "кражба".

# 87
  • гр. Тутракан
  • Мнения: 224
Момичета, аз съм си виновна, че им казвах какви женски имена харесвам. Но здраве да е... Всички са добре... Чувствам се като тяхна кръсница😂😂😂
Често казано Елизара си ми най-харесва (сигурно, защото дъщеря ми носи това име)

# 88
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
Не се учудвам.
Ема,Даная и Йоана са разпространени и модерни имена.
Понеже с Й няма голям избор ,а Йоана вече е много често срещано,избират Йована.

Ние обмисляхме Виктория за дъщеря ни,обаче около нас се родиха 3 Виктории и се отказахме.После разбрахме,че е най-популярното име.

# 89
  • Мнения: 8 223
Огнян, Явор, Чавдар - между тези имена избирах за малкия син.
Името за големия пък дойде някакси от само себе си. Не ми е било любимо, имах си причини да го избера, звучеше ми добре и мислех, че е рядко срещано. Е, няколко месеца по-късно разбрах, че е от станалите вече популярни.
За момиче така и никога не съм имала наистина любими имена, но все пак ето три, които доста ми харесват:
Деница, София, Биляна

# 90
  • Мнения: 6 146
Вкъщи се залагаше за момче /от близките/ и понеже любимите ми имена са Явор и Ясен, по-скоро щеше да е второто.
За момиченце харесвах открай време Яна и така бях нарочила уж, до преди да разбера пола. Бременелският ми мозък веднага роди ново 200 пак с Я, половинът го хареса много и така остана без капка размисъл. Въпреки че детето ми се роди на св. Мина и имаше удари под кръста /от родата/ с това "ама тя си дойде с името". Буквичката Я ми е любима като най-благозвучна, а също държах да е цвете или дървесно.
Извън тези харесвам Ева, Ирина, Мадлен, Мариела, Лора и по-западните Каролина, Дакота и още безброи, които не звучат никак тук напр. Макензи.
Не харесвам популярните имена - Мария, Виктория, Елена, Сияна, Дария, Калоян, Александър, Симеон, Борис и др. Колкото по-рядко срещани, толкова по-любими за мен.

# 91
  • Мнения: 126
И какво име сложихте на детето си? Simple Smile

# 92
  • Мнения: 6 146
И какво име сложихте на детето си? Simple Smile
Pipilota2, ако към мене е въпроса
Скрит текст:
Ясмин

# 93
  • Мнения: 95
Обичам дългите имена, както са писали - кратките тип Тея, Дея и тн ми звучат като имена на домашни любимци.
Също трябва да се съгласува и с фамилията.
За момиче харесвам Христиана, Елеонора и Теодора. (Също и Александрина)
А за момче - Антоан, Александър и Мартин (въпреки че последните две са много популярни....)
Какво мислите за т.нар. "мода" да няма окончание на бащиното име?

# 94
  • Мнения: X
За мен е необяснима тази прищевка. Разбирам да се казва бащата Роберт, Алберт, Ричард и подобни чужди имена- да. Не виждам обаче защо едно дете трябва да е записано Елена Иван Петрова. Какъв е тоя зор да е без окончание, не знам, че понякога и до съд се стига.

# 95
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
За новата мода-зависи какво е бащиното име.
Имах една съученичка-Мая Изгрев .
Баща и се казваше Изгрев.
Изгревова щеше да е  неблагозвучно.


Обаче ,ако бащата се казва Пенчо например,по-добре ще е Пенчева.
Зависи и фамилията каква е.
Представяте ли си Памела Кънчо Топчиева.....

Последна редакция: сб, 30 мар 2019, 19:21 от -veni-

# 96
  • Мнения: 95
Да, на същото мнение съм.
Ако е чуждестранно името, например Робин, Марк или нещо подобно, съгласна съм.
Но...твърде изчанчено ми е например Ивона Димитър Ангелова...или някакви такива...

# 97
  • Мнения: X
То не и изчанчено, ами направо глупаво и смешно. Особено както беше даден примера по- нагоре...Памела Пенчо или Памела Кънчо.

# 98
  • Мнения: 126
И какво име сложихте на детето си? Simple Smile
Pipilota2, ако към мене е въпроса
Скрит текст:
Ясмин
Много красиво име!

# 99
  • София
  • Мнения: 18 685
Хубаво е името и се дреща,аз познавам три  момиченца.

# 100
  • София
  • Мнения: 1 408
Виждам темата вече се е изместила на друг фокус, но и аз да си кажа моите топ 3 женски и мъжки имена. 😄

Топ 3 женски:
Елиза
Калия
Лора

Топ 3 мъжки:
Ясен
Боян
Матей

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 1 308
Изхождайки от факта, че мъжът ми не е с българско име, съм обмисляла само имена, които биха си отивали с фамилията.
От женските харесвам София (колкото и банално да е то), Алис и Кристина.
От мъжките Едуард, Давид и Филип.

Иначе от имената, които се съчетават добре с български фамилии, харесвам за момиче Камелия, Елица, Катерина, а от мъжките Явор, Андрей, Константин.

Общи условия

Активация на акаунт