Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 6 ян. 2019, 15:53 ч.

Иван Ласкин

• 27 902
  • 320
  •   1
Отговори
# 45
Мъчно ми стана като разбрах. Да почива в мир.
А към другите коментиращи- за починал или добро или нищо. Не му ровете в костите, грозно е.

# 46
Ласкин беше от хората които казват това което мислят и се гордееше с това. Не виждам причина точно в тази тема хората да не правят същото.
Мъчно ми е, харесвах го. И много ме яд.

# 47
Не можете ли да скриете помията във вас поне в този момент? 🙁 Вече го няма-това е факт, но за разлика от вас беше Човек!!!! Спрете се, моля... толкова е грозно. Остави след себе си следа, имайте уважение!
Е,той и Хитлер е оставил следи ..

"Победиш ли себе си,победил си целия свят"
Дълги години Иван Ласкин се бори с порока(себе си) и накрая изгуби битката.
Да бъде светъл пътя на душата му!

# 48
Защо обкръжението на алкохолика не се мобилизира и опита да помогне на нуждаещия се? Алкохолизмът не се развива за дни, а за години и нещата видимо се влошават. Влошават се отношенията, дава се лош пример на децата, да не говорим за пагубното влияние върху организма.
Актьорската гилдия се мобилизира само за погребения и високопарни речи. Къде са били тези хора, когато Ласкин се е самоубивал година след година и бутилка след бутилка? Най-вероятно са пили наравно с него и са се тупали по раменете какви са мъжкари. Ами извинявам се, но да потъваш в алкохолизъм не е никак мъжка постъпка - напротив - признак е на голяма слабост и висш егоизъм.
Мисля, че е редно актьорите да си създадат някаква програма за взаимопомощ, да се опитват да ограничат това зло, което е широко разпространено в гилдията. И да помагат приживе на нуждаещите се. Полудявам като прочета как някой, отишъл си от алкохол, бил мъжкар. Аз също като Ласкин, обичам да наричам нещата с истинските им имена. Днес прочетох и че е бил велик актьор - ами съжалявам, ама не е. Велик актьор е Баташов, Тодор Колев, Велко Кънев - Ласкин, за съжаление не оползотвори потенциала си и летящия старт, с който птръгна през 1986. Остана си момчето от сериала преди 40 години. Леко му небе!

Писах ти по-нагоре. Защо продължаваш да мелиш едно и също?
Отговори ми, моля те, имаш ли в близкото си обкръжение човек със зависимости и в частност алкохолик?

# 49
Гадно е,че пи цял живот и остави семейството си,но да се обяснява,че това е понеже е ''раним и чувствителен'',ще ме извинявате.Като няма какво да кажат при тези обстоятелства,всичките му познати,само това повтарят в медиите.Значи всички останали,които всеки Божи ден се сблъскваме и борим с всякакви проблеми,но не давим мъката в алкохол,сме жестоки и прости хора,може би?Понеже е раним и чувствителен седейки в джипа си надигаше бутилката и спокойно си шофира между нас жестоките гьонсурати,за да закара малката си дъщеричка някъде.Ако беше направил катастрофа след употребата на алкохол  и имаше жертви,пак трябваше да му се прости,понеже е ранима душа?
В ББ посреднощите говореше на Фънки,че той е всичко за Алекс.Той и е мъж,баща,брат,чичо,комшия,дЕдо и т.н.изрежда дълго.Колкото и каквото могъл е направил за семейството си,но да се внушава,че е ангел неземен,няма смисъл.Абсурдно е.С действията си той показа друго.

# 50
Е нали темата се казва "Иван Ласкин".
Което значи, че всеки може да си каже мнението за този човек. Пък то може да е всякакво. Защо да е само позитивно или неутрално?
Модератори има достатъчно, тези, които не са, няма нужда да модерират темата. Ако намират, че нещо в нея е извън правилата на форума, да сигнализират когото трябва той да прецени. До тогава всеки може да си пише свободно по нея.
И аз ще напиша - изпитвам просто съжаление за смъртта на един човек, оставил след себе си жена и малко дете, което се нуждае от баща. Нищо повече.

Последна редакция: пн, 07 яну 2019, 11:44 от Judy

# 51
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
Факт е, че беше голям. Ако беше просто един човек, оставил жена и дете, нямаше да има тема за него. Да почива в мир!

# 52
Просто е популярен. Известни хора има много и те са известни с доста различни неща. Известността не означава качество на личността, различно от нея, самата.
Дали е бил и колко "голям" - по този въпрос смятам, че хората не са на едно мнение. Лично за мен той не се нарежда сред големите ни актьори. Личният му живот не мога да коментирам, т.к. не го познавам.

# 53
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
Сигурно си права за себе си, но както казваш - форум е, всеки може да си каже мнението. За мен, а и не само за мен както се вижда, беше голям.

# 54
Разбира се, че съм - става въпрос за лични мнения. Не за ясни и общовалидни факти. Това и правя - изразявам своето.
Да почива в мир човекът.

Последна редакция: пн, 07 яну 2019, 11:51 от Judy

# 55
  • Varna
Защо да не наричаме нещата с истинските им имена? Иначе тази тема трябва да е само "Бог да го прости!". Ласкин , за съжаление, ще го запомня само с детската му роля и алкохола. Надявам се да не се случи същото и с Калин Терзийски.
Добре, че не са всички като теб. Sad

# 56
  • Някъде там
Мислех да си мълча,но както казахте Иван обичаше да казва какво мисли,и ние така.
Лесно е да обвиниш когато не си се сблъскал със зависимост от първо лице или с такава в семейството и най-близкото си обкръжение.И понеже съм се сблъсквала в семейството си,мога да твърдя със сигурност, че не всеки може да се пребори с тази болест.
Защото според мен зависимостта към алкохола както и към наркотиците си е болестно състояние.
Правехме всичко възможно в къщи,както ние така и зависимия да се откаже.Беше по-силно от него, въпреки че се бореше.Беше спрял за няколко години и пак започна.
Няма как да твърдиш че сам си е виновен и да знаеш със сигурност дали не се е опитвал и борил да спре ,за да обвиняваш и съдиш.
Като не те е жал и не ти е мъчно за някого, не го съжалявай,но и не нападай и обвинявай защото не си на негово място.Ако си тогава можеш да го твърдиш със сигурност.
Само той и семейството му знаят какво им е коствал зависимостта към алкохола.
Не съдете и не обвинявайте,  за да не се окажете в същата ситуация.
Сили на Алекс и децата пожелавам и дано не се влияе от коментарите които ще чуе,а продължи напред.

# 57
Мислех да си мълча,но както казахте Иван обичаше да казва какво мисли,и ние така.
Лесно е да обвиниш когато не си се сблъскал със зависимост от първо лице или с такава в семейството и най-близкото си обкръжение.И понеже съм се сблъсквала в семейството си,мога да твърдя със сигурност, че не всеки може да се пребори с тази болест.
Защото според мен зависимостта към алкохола както и към наркотиците си е болестно състояние.
Правехме всичко възможно в къщи,както ние така и зависимия да се откаже.Беше по-силно от него, въпреки че се бореше.Беше спрял за няколко години и пак започна.
Няма как да твърдиш че сам си е виновен и да знаеш със сигурност дали не се е опитвал и борил да спре ,за да обвиняваш и съдиш.
Като не те е жал и не ти е мъчно за някого, не го съжалявай,но и не нападай и обвинявай защото не си на негово място.Ако си тогава можеш да го твърдиш със сигурност.
Само той и семейството му знаят какво им е коствал зависимостта към алкохола.
Не съдете и не обвинявайте,  за да не се окажете в същата ситуация.
Сили на Алекс и децата пожелавам и дано не се влияе от коментарите които ще чуе,а продължи напред.

Този пост сякаш аз съм го писала. 1:1 всяка дума!
Опитвам се да го кажа от вчера, но явно хората не  успяват да видят нещата и от друга гледна точка, а само от своята и са като коне с капаци, което не ги прави широкоскроени.

# 58
Именно, защото той обичаше да казва каквото мисли, не виждам нищо лошо всеки да си изкаже мнението. Не виждам някой да е написал „да гори в ада тази пиянка”, напротив, коментарите съдържат съжаление, че си е отишъл един млад човек и то от тази коварна заивисимост, съжаление и към близките. Ако искате само банални съболезнования и високопарни думи за това колко е голям, да се включи в заглавието „забранено за инакомислещи” Simple Smile
Според мен трябва да се кометира алкохолната му зависимост и да има гласност, за да може да видяр хората и да знаят, че алкохола не прощава на никой. Няма значение дали си бай Пешо от Младост или известен български актьор, като залитнеш по чашката и живота ти се скапва, и си отиваш млад, и семейството ти страда...

# 59
  • Насред хаоса
Какво сте го зачесали Иван, че пиел и се самоунищожавал. Кои сте, та да нареждате кой и как да живее.
Никой не нарежда. Просто в тоя живот, след като си обвързан с други хора, носиш отговорност и за, и пред тях. Заради това са го "зачесали". Страхотен човек, голям актьор и земен в същото време. Защо трябваше да се самоубива?

Общи условия

Активация на акаунт