Шубе - помагайте!

  • 3 841
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 197
Май се сещам за едно предаване преодолей страха си,като се изправиш очи в очи с него Mr. GreenИ на мен ми се е случвало и като мине си казвам,  толкова притеснение,нерви и за какво /не било страшно.......А ти ще се справиш,а и казват като излезеш на сцена да не гледаш публиката,защото може да се разсейваш Twisted Evil
Желая ти успех и пиши как е минало  bouquet

# 31
  • Мнения: 1 761
--------------------------------------------------------------------------------

А при мъжете какво ще препоръчате?  Знаете ли аз ако си представя една аудитория от 150 жени по бельо какво ще ми стане?  Бълен блокаж!  Да не говорим, че изобщо ще забравя за какво съм там...




Представи си ги бременни в 8-9 месец или с бебе на ръцете, което кърмят.Веднага ще се успокоиш и всичко ще е наред.

# 32
  • Мнения: 2 040
Кажи си: Мечка страх, мене не ...  Naughty Laughing
Аз на твое място - едно за отскок и съм пълен непукист ... но аз по принцип съм си такава, така че питието е само оправдание  Embarassed Laughing

Айде още веднъж наздраве по случая!

Наздраве и кажи как мина днес .. справи ли се  Grinning

Аз пък понякога искам да съм по- смирена и стеснителна и срамежлива, ама пусто - не ми се отдава това ...  Sad Laughing

# 33
  • Мнения: 1 462
Представи си ги бременни в 8-9 месец или с бебе на ръцете, което кърмят.Веднага ще се успокоиш и всичко ще е наред.
Не се успокоявам...  Напротив, започвам да си мисля, че съм извратен!

# 34
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Представи си ги бременни в 8-9 месец или с бебе на ръцете, което кърмят.Веднага ще се успокоиш и всичко ще е наред.
Не се успокоявам...  Напротив, започвам да си мисля, че съм извратен!

Голи баби, голи баби   Wink

# 35
  • Мнения: 515
 rotfImao rotfImbo
Представи си ги бременни в 8-9 месец или с бебе на ръцете, което кърмят.Веднага ще се успокоиш и всичко ще е наред.
Не се успокоявам...  Напротив, започвам да си мисля, че съм извратен!

Голи баби, голи баби   Wink

# 36
  • Мнения: 3 569
При мен и алкохолът не помага. Всеки път получавам сърцебиене, устата ми пресъхва, гласът ми трепери ... Личи ми от 100 км, че съм се сдухал тотално.

Как се преживява ли ? Мисля, че времето помага най-добре. Колкото повече презентации имаш, толкова повече се претръпва. Така поне ми казват хора, които са преподаватели.

Ако си повярваш и леко се надуеш, защото знаеш матерята много добре, а останалите хал хабер си нямат, тогава ще ти е по-лесно.

# 37
  • Sf
  • Мнения: 808
Трудното е да почнеш Simple Smile А и надали ще имаш лошо настроена аудитория Simple Smile  Peace Дори напротив!!! Усмихвай се, търси контакт с очите, дори си харесай един двама от публиката и им говори само на тях!
И както казва пере-то, практиката помага Simple Smile
Успех от мен!!!

Алкохол не те съветвам... Че представянето ти зависи и от външния израз тоже Simple Smile А и дъх на спирт наранина...

# 38
Прочети книгата на Дейл Карнеги "Как да преодолеем безпокойството и да се радваме на живота". На мен много ми помогна

# 39
  • Мнения: 3 423
Съветите на Тандори са най-близо до истината.
Добавям само на бегом, че е хубаво
- да идеш по-рано, да огледаш залата, да си избереш най-удобната за тебе позиция, да видиш, дали седнала, права или как ще презентираш;
- да си подготвиш "пищови" на формат А5;
- да огледаш техниката, та евентуални допълнителни гафове да не те стресират;
- една химикалка в ръка помага, ако не знаеш къде да си дяваш ръцете по време на презито или ако си много нервна и се потят;
- никаква дъвка;
- научи си презито добре, репетирай пред огледало, после разкажи на някой доверен човек (аз обикновено хващам мъжа ми за слушател);
- а като застанеш пред публика, избери си един-двама души от залата за опора и се обръщай към тях, докато говориш.
Има и други трикове, ама за един ден не става работата. Упражнение пред публика му е майката. Ей, затова харесвам западните университети, скъсваш се от презентации. За разлика от българските (или поне нявга, когато аз учех в СУ), където ти се чува гласецът само по изпитите.
Успех! И кажи как е минало.

# 40
  • Мнения: 793
и аз чакам да каже как е минало, но моя съвет е :мисли си,че всеки човек, който е пред теб и той прави грешки, притеснява се и т.н. да ти кажа чесно при мен си мина с времето, преди се притеснявах за най- малкото, сега вече не ми пука  Peace

# 41
  • Мнения: 1 462
Представи си ги бременни в 8-9 месец или с бебе на ръцете, което кърмят.Веднага ще се успокоиш и всичко ще е наред.
Не се успокоявам...  Напротив, започвам да си мисля, че съм извратен!

Голи баби, голи баби   Wink
Сега разбирам защо на някои им се повръща при сценична треска.

Общи условия

Активация на акаунт