Женска консултация при рискова бременност

  • 2 125
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте всички! Бременна съм 11+2 седмици след ин витро в чужбина и след много години неуспешни опити.

От самото начало на бременността имам проблеми с кървене, а през последния месец и половина постоянно имам от червено до кафяво зацапване, което се усилва до кървене понякога. Един ден излезе огромен съсирек и от тогава основно съм в леглото и се боя да се движа.

В края на месеца обаче се надявам да успея да се престраша и да се прибера в България.

Стои въпросът къде да се запиша за женска консултация. Искам да е опитен лекар за проблемна бременност, който да може да ми издава болнични (и да не ми създава проблеми за тях, защото предпочитам да лежа вкъщи за всеки случай).

Обмислям Токуда и Майчин дом (София). В Токуда може би имат по-добра техника, но четох, че много се чака за часовете, а аз предпочитам да лежа основно. За Майчин дом изобщо не съм сигурна имат ли женска консултация? Какъв е редът там за да ида на преглед? Ако ида с направление от личен лекар ще ме запишат ли?

Освен това, направление мога взема чак когато се върна в София. Мога ли да си запазя час преди да имам още направление? Защото предполагам, че свободни часове може да няма веднага и искам по-рано, още утре по възможност, да си запазя час.

Моля са ми препоръчате къде да си следя бременността. Не съм първа младост, имам хормонални и имунологични проблеми и наистина се надявам тази бременност да приключи успешно!

Благодаря ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 27 988
И аз бях с рискова, следях я и в Майчин дом – не ти препоръчвам да я следиш там. Имаха часове, но почти никога не можеха да се спазят, защото доста често имаше спешни случаи в болницата.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Със сигурност може да си запишеш час за ЖК без да имаш направление в момента.Влез в отчетната тема за твоя термин и попитай момичетата коя ЖК посещават.Записването за ЖК в МД предполагам става чрез телефона на регистратурата
Успех

# 3
  • Мнения: 8 850
Препоръчвам ти д-р Стратиева в Мц Света Петка.
Плащаш си пакет за следене  а бременността. Тя следи рискови бременности, има опит с това.

# 4
  • Мнения: 10
Много ви благодаря на всички!  Явно навсякъде се чака и часовете не се спазват. Confused

Утре ще се обадя тук-там да ми кажат подробности и цени. 😊

# 5
  • Мнения: 1 565
За навсякъде се чака. Препоръчвам ти да си избереш частна голяма  болница от опит с три бременности. МД не е вариант аз родих там 2009. Беше ужас. Сега не знам. Септември сега родих в Надежда да платих но се отнесоха с мен като човек по време  на бременноста и самото раждане. Има доста болници и теми за тях във форума потърси и си избери вкл. работят с  НЗОК.

# 6
  • Мнения: 8 850
За навсякъде се чака. Препоръчвам ти да си избереш частна голяма  болница от опит с три бременности. МД не е вариант аз родих там 2009. Беше ужас. Сега не знам. Септември сега родих в Надежда да платих но се отнесоха с мен като човек по време  на бременноста и самото раждане. Има доста болници и теми за тях във форума потърси и си избери вкл. работят с  НЗОК.
Майчин дом 2009 и майчин дом сега няма нищо общо. Раждала съм там 2008ма и 2015та и имам база за сравнение. Родилните зали в Майчин дом сега са по-добри от в частна болница. Всяка родилка си има лична родилна зала. Предродилна няма вече. Всъщност така е от 2012та мисля.
Скрит текст:


# 7
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 398
Може да си намерите читав лекар на частно, който да ви следи реално бременността и да се регистрирате при "първия срещнат" поликлиничен, при който да вземете болничен. Първият болничен се издава от проследяващия за максимум един месец, следващите са с комисия.
Второто ми дете е живо и здраво благодарение на адекватните действия на лекар, при който ходех на частно (не работи със здравна каса). За регистрация и когато се наложи болничен ползвах най-близко разположения поликлиничен, който си умираше да ми мери обиколките, но му убягваше есенцията. Най-добре е да е 2 в 1, но аз с такъв лекар в Сф нямам опит. Дано вие намерите! При първата бременност се проследявах в Майчин дом, ми пак си беше формално, но вероятно зависи от лекаря. Тогава знаех при кого ще раждам в друг град и за щастие бременността мина без проблем. Което не попречи в шести месец да ми загубят резултати от изследвания, а после да издадат "дубликат" с отрицателен резултат и на прага на девети месец да се окажа с недоизлекувана от началото на бременността инфекция...

# 8
  • Мнения: 10
Благодаря още веднъж на всички! В крайна сметка си запазих час в Токуда. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 320
Може би късно се включвам и аз. Моята бременност също е проблемна. Бях се записала при една лекарка, която довлоши нещата. С двв ръце препоръчвам д-р Константин Петров, който следи бременности в МЦ Света Петка, а иначе работи и в бившата Тина Киркова. 90% от следящите се при него са проблемни случаи. Има тема тук за него с доста отзиви. Може сама да прочетете. Може да ви приеме и без направление срещи заплащане.

Общи условия

Активация на акаунт