Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 8 ян. 2019, 16:41 ч.

Абитуриентски страсти 2019

• 10 557
  • 190
  •   1
Отговори
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
Тема шесто издание.Да я напълним с красиви абитуриенти и по малко изцепки   Grinning

Миналогодишната победителка на Дир е Елица Луканова от 118 СУ "Академик Людмил Стоянов" в град
София."Най-красивата абитуриентка" Елица Луканова е имала двоен празник на бала си. Освен завършването, тя е отпразнувала и 19-ия си рожден ден. Елица мечтае да следва "Банкиране".

Скрит текст:

# 1
Нека тази тема се напълни с приятни емоции за абитуриентите и техните родители!
Предлагам тази година освен най-хубавите ни гарджета да се показваме и ние - най-готините мами квачки🙋

# 2
  • София
Записвам се и аз, с девойка абитуриентка.  Ще се радваме на млади, хубави момичета и момчета...на които всичко им отива  Hug

# 3
  • София
Хубави вълнения и преживявания пожелавам на всички абитуриенти и техните семейства!

# 4
Прехвърлям се в темата с племенница. Едва ли ще я покажа, но с кеф ще гледам вашите гарджета!

# 5
Тази година имам много близко момиче абитуриентка и много се вълнувам.
Няма да я покажа разбира се, съветвам ви и вие да не си показвате тук близките.

# 6
Аз съм много далеч от изпращане на абитуриент, но мога да следя от сега Grinning

# 7
Мдаммм, и аз тук за втора поредна година. Големият ми син се дипломира 2018, сега е ред на малкия. Пускала съм снимки на младежа тук, получи му се много добре визията, а и празника като цяло беше впечатляващ. Надеждите ми са за още по-вълнуващи абитуриентски страсти тази година.

# 8
Тази година ще следя само, за да съм в час. Имам 6 години почивка. Прекрасно се получи миналата година и при нас. Пожелавам ви същите чудесни емоции и спомени!

# 9
Една от любимите ми теми във форума. Следя я от много години, но сега е по- различно. Дъщеря ми е абитуриентка тази година. Много се вълнува от предстоящото събитие, а и аз покрай нея. Дано напълним темата с много положителни емоций и снимки на прекрастни и успели млади хора!

# 10
Благодаря за темата, любима ми е.

# 11
Тази година имам абитуриентка. Много съм щастлива, вече имаме рокля,но търсим заведение. Ще следя темата с интерес!

Последна редакция: ср, 09 яну 2019, 09:49 от anon

# 12
  • Стара Загора
Записвам се и аз, скоро абитуриент няма да имам, но пък обичам да ги гледам.
Честно казано миналата година малко в повече ми дойдоха някои с критики изказвания, надявам се тази да са по- малко Simple Smile

# 13
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
Много абитуриенти ще имаме тази година в темата.Които.........май няма да видим Blush Не се притеснявайте да ни ги покажете.Нали знаете - нашите са си най - красиви!

# 14
Помня абитуриентите на G.D. и Рая, чудесни бяха!

# 15
Помня абитуриентите на G.D. и Рая, чудесни бяха!

Благодаря, Сбъдваща!
Аз пък смятам, че миналата година тонът беше по- умерен, нямало е груби изказвания и квалификации. Преди беше по -страшно.
Нещото, което ме впечатли- всяка година се оплюват т.нар. обувки тип копита и всяка година ги има. Изумена съм, как може да се обуе толкова грубо нещо на 40 кг телце...Другото, което помня- никога цветът на годината не е фаворит, миналата година беше някакво си лилаво- ами почти нямаше такова.

# 16
Сега да видим колко ще са в сьомгово!

# 17
Цветът ужасно много променя роклята, ако не  е твоя, няма значение модерен ли е или не. Когато тръгвахме за нашата, в колата заявявам- само черно и бежово няма да избираш, не са за теб тия цветове. Помните какви бяха после нали Laughing Добре, че облече няколко цвята и модела. Много е важно да се пробват различни кройки, дори на закачалката да не ви хваща око, облечена стои съвсем различно. И друго, което се сещам- носете високи обувки за пробите, много са важни при избора

# 18
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
Скрит текст:
и бельото, с което ще се носи роклята.
с различен сутиен роклята ще стои различно.
Simple Smile Simple Smile аз да се обадя като черна станция, но ми се стори важно.

# 19
За мен по- добрия вариант е бельото да не е на показ.

# 20
Simple Smile разбира се, че не трябва да е на показ, но от него зависи как стои роклята.
Simple Smile

# 21
Да, миналогодишните недоразумения бяха повече в подробностите, които обаче развалят цялостната визия. Масово беше - чудесна или поне поносима рокля, но ужасни обувки,  кичозни бижута, неподходящо бельо, тежък грим и/или неподходяща прическа. При момчетата масовата грешка беше неподходяща за фигурата им кройка на панталона и прическа "батка".

# 22
Аз пък да кажа, че повечето модели се носят без сутиени, т.е. роклите се шият така, че не го изискват. Пришиват се подплънки според самите извивки и стои чудесно.  Е...ако бюстът е голям, може и да не стане разбира се

# 23
Пожелавам много хубави емоции на всички абитуриенти тази година!

Малко момичета могат да си позволят да са без сутиен. Отделно, че това, което се пришива към роклята, често не е направено добре.
Подходящият сутиен е едно от най-важните неща, за да стои една рокля добре на бюста.
Не го пренебрегвайте.

# 24
Всъщност на тази възраст доста момичета могат да си го позволят. Не е като да не минаха 7-8 мои познати деца през изминалите 2 години, нито едно не беше със сутиен. Не бъдете толкова категорични

# 25
рая, аз не съм категорична изобщо.
Аз пък видях много снимки, на които момичета са се подвели по тези пришити сутиени или са избрали неподходящ за бюста им. И роклята стои кофти.

# 26
Разбира се, всички видяхме доста материал. И силиконови презрамки, и подаващ се сутиен, и преливащи бюстове...Сега поне има огромен избор, не е като по наше време

# 27
  • Карлово
Аз съм много далеч от изпращане на абитуриент, но мога да следя от сега Grinning
И аз, балът е чай май месец. Освен концепция за роклята, която търпи промени, друго нямаме.

# 28
  • София - Рим и обратно
Тази година имам абитуриентка. Много съм щастлива, вече имаме рокля,но търсим заведение. Ще следя темата с интерес!
Същото е и при нас. Съвсем неочаквано открихме разкошна рокля, макар че търсим заведение от месеци Laughing. Даже роклята си върви с бельото, което е супер.
Пожелавам на всички прекрасни емоции!

# 29
Благодаря за темата. Тази година племенницата ми е абитуриент и ще ми е интересно. Тя пази роклята в тайна, ще видим накрая каква е.

# 30
Записвам се, тъй като съм свикнала да следя темата Simple Smile
Освен това ми е приятно да гласувам в конкурса на Дир-а и като цяло съм доволна от победителките през предишните години.

# 31
Тези които ще имат абитуриенти, могат поне да покажат модела на роклята, или нещо подобно. Simple Smile

# 32
Най- хубавите момичета ги няма в конкурса на дир-а, според мен. Те просто не се пускат там. Пазенето на тайна каква ще е роклята е нож с две остриета. Миналата година спешно се сменяха рокли, а две момичета от един клас се оказаха с 90 % еднакви рокли. Аз лично ако знам какви са на приятелките ми ще търся нещо различно, а не същото.

# 33
  • София
Дъщеря ми също вече има рокля и обувки. Не я пази в тайна, даже в класа си показват една на друга снимки. Някои шият при  шивачки в чужбина, някои купуват готови.  Коментират си  Hug  Моето гардже даже като му дойде на ума нещо..облича си я, разхожда я в къщи, снима се... праща снимки на баба си и леля си  Grinning

# 34
  • в резерват
И аз с абитуриентка. Много се вълнуваме.

# 35
Снимам абитуриенти за албуми. С удоволствие ще следя и темата.

# 36
  • София
Ще следя темата. Тази година най-голямата ни дъщеря е абитуриентка, а следващата година е втората дъщеря.
Всичко сме купили - обувки, чанта, бельо и 2 рокли. Предстои да реши с коя от двете ще бъде на бала. С другата ще бъде кума на сватбата на едната си братовчедка през лятото. Ще я гримира сестра й - двете се справят много добре с гримирането. Прическата още не я е измислила, но в съседния вход имаме фризьорски салон и вече се е разбрала да я направят там. Вълнуваме се всички, но вече имаме опит с баловете на двете ми племенници и съм убедена, че всичко ще мине по план.

# 37
Записвам се,защото тази година съм абитуриентка Heart Eyes И темата доста ме вълнува.

# 38
  • София
Аз се надявах, че ще имам абитуриентка, но кръщелницата ми се отказа от ходенето на бал. Решението е нейно и не мога да й повлияя. Иска да се съсродоточи върху ученето, кандидатстването и пестене на пари. Така че ще хвърлям по едно око на чужди абитуриенти.  Grinning

# 39
  • Стара Загора
Записвам се да ви следя , тази година и аз имам абитуриент.

# 40
Тонка, има време. Може все пак да се реши в последния момент Grinning

# 41
  • София
Тонка, има време. Може все пак да се реши в последния момент Grinning
Не вярвам. Просто ме заблуждаваше доста време, че иска бал, защото й било неудобно да ми каже, че не иска да ходи. А аз така се бях посветила на избор на рокля...

# 42
  • Пловдив
И аз имам абитуриентка, която не иска да ходи на бала. Няма да я карам насила.
Ще се снима с класа, после ще седнем с най-близките си на заведение и това е.
Голяма работа! Като не иска - да не ходи.
По-важното е да я приемат където и каквото иска...

# 43
  • София
Моята дъщеря също е абитуриентка тази година, но до момента изобщо не се е развълнувала от този факт, въпреки че доста от приятелките и съученичките й вече са си купили роклите. Досега беше съсредоточена в избора на университет и кандидатстването, но се надявам, че от февруари и ние ще започнем да търсим тоалет.

# 44
Сега намерих тази тема.Да се запиша с абитуриент.Имаме запазен ресторант и в момента търся видео и фото.

# 45
      Хубави емоции на абитуриентите!
      Една от любимите ми теми!

Дано се напълни с много красота и радост!

# 46
Записвам се да ви следя тази година.   Grinning

# 47
ООООх, с удоволствие си припомних миналогодишната победителка, много ми е сладка! Heart Eyes
Аз тази година само ще гледам, моят зор мина! Whistling

# 48
А защо не се избира и най-хубав абитуриент, все пак и те участват?
Моят племенник беше абитуриент миналата година, ако се справя с качването на снимките мога да го покажа.

# 49
Набор 2000-та явно е сила.Simple Smile Много деца на съфорумки са абитуриенти тая година както чета. Аз ще се радвам и на децата на две мои приятелки. Balloon

# 50
Не знам друго дете да си чака бала с такова вълнение като моя син.  В момента е изтръпнал , защото сред класа му се лансира идеята вместо на бал да ходятза два дни на вила. Снощи заяви, че ако класът им избере второто, той ще иде на бала с друг клас...малко ми е смешнокато му слушам притесненията, ама какво да го правя - толкова е въодушевен и превъзбуден по темата. Очертава ни се голямо вълнение, той не е като брат си - суетен е доста. И претенциозен. Телец...

# 51
  • София
G..D..,  като те чета се смея - все едно за моето момиче говориш..у нас девойка Телец..с вълнение и трепет очакваме "Събитието на годината". Kак има деца, дето мислят за пестене на пари и учене  ooooh! направо не мога да повярвам.  

# 52
А де, и аз това се питам. Иначе мама рисърчва унита и мрънка да си сяда на д..то, че тежка кандидатстудентска кампания го чака. От него основно - мускули, фризури... Като се пуснем в избор на дрехи за бала ще е страшно просто... Брат му милия още преди да започнем търсенето имаше ясна визия какво иска. И се справихме много леко и безболезнено. Защо ли си мисля, че тази година няма да е така просто. То при него нищо не е просто - и храна да му сложиш да яде, няколко ритуала трябва да изпълниш, за бялата покривка и салфетките изобщо не отварям дума, те са по подразбиране...
Ако мога да дам един съвсем лексъвет , като наскоро минала по този път. Уж сета който закупихме беше универсален и можеше да се носи в ежедневието, нищо такова не се получи. Така че - крайно офицални, или спортно елегантни, тези дрехи някак си... остават неизползваеми, поне не и докато не почнат да се женят приятелите им.   Не се колебайте да направите от децата си истински принцове или принцеси, стига те да го желаят, Практичност няма място тук.  Единствения ограничител е бюджета.  Най-хубавото е, ако в рамките му успеем да превънем този ден в едно незабравимо изживяване за детето, за нас като родители, за приятелите и роднините с които ще споделим мези мигове.

# 53
  • София
Включвам се и с моята девойка,също абитуриентка.Вече купихме роклята и запазихме заведение за семейното събиране.Също се вълнува, и аз покрай нея.

# 54
  • София
И аз съм с абитуриентка тази година. Ще следя темата

# 55
  • Русе
Ние пък изобщо не се вълнуваме. Тя изобщо, аз още по-малко. Цялото внимание е насочено към изпити. Успокоила съм всички, че при всички случаи ще има ракия и салата в къщи.Simple Smile

# 56
И нашата мома не се вълнуваше...карах я да търсим обувки във Варна, София, а тя ми вика " Мамо, ти луда ли си, за 5 часа вечеря няма да обикалям цяла България"!  Предаде спокойствието си и на мен.....В крайна сметка добре мина, свежо, изчистено, изискано...!

# 57
  • Балчик
Цоп и аз тук, малкият ми син ще е абитуриент тази година.

# 58
  • София
Обичам да гледам абитуриентите. Миналата година имах късмет да присъствам на живо на баловете на пет дечица на познати и приятели, голяма емоция е, голяма! Иначе ако можех бих посъветвала момичетата да заложат на по-малко грим и повече усмивки Simple Smile Прекрасни са в младостта си, нямат нужда от пластове помади.

# 59
  • Балчик
Ние още не сме купили костюм, но мият син иска нещо такова, задължително зелено. За мой ужас, мразя този цвят. Simple Smile

# 60
като се види как му стои в магазина и ще му минат мераците Simple Smile  Simple Smile Simple Smile
а може и да му отива, знаеш ли Simple Smile

за съчетаване с дамата ли е или има някаква друга идея зад зеленото сако?

# 61
Ама много лъскавко това зелено, Джема!  Очите ли ще подчертава или тоалета на дамата?

# 62
Обожавам зелено, очаквам да го видя!

# 63
Готино зелено, Джемма, що не....Стига с тия изпити бе, не е толкова страшно, оставете децата

# 64
  • Down south
Стана ли време за тема?
У наша къща има силно застъпени колежански тревоги, но и до бал ще го докараме.
Никакви идеи. за сега.

# 65
  • Балчик
Просто ми показа цвета, няма изисквания да е лъскаво. Не си признава за дамата нищо за сега Simple Smile
 Надявам се на живо да си хареса нещо друго.

# 66
Просто ми показа цвета, няма изисквания да е лъскаво. Не си признава за дамата нищо за сега Simple Smile
 Надявам се на живо да си хареса нещо друго.
А аз се надявам да си избере точно каквото иска...и да се чувства красив и щастлив! Flutter Hug

# 67
Хайде и аз тук. Майка на абитуриентка. Още нищо не сме купили, даже не знае какво иска още. Един ден ще ходи по дънки, на другия, с рокля русалка, на третия с рокля с А-силует.... Ще видим накрая

А що се отнася до тъмно много, много го харесвам като цвят, особено тъмно зеленото. Подхожда си със сребро, със злато, харесвам и зелени очи, камъни.....

# 68
  • в резерват
Гледам доста   сме се събрали с деца-теленца Grinning, надявам се , че все ще успеем да си ги наконтим.

Моето гардже е прието вече каквото там ще учи и тия стресове покрай изпити, матури и пр. ми ги е спестило.
Скрит текст:
( да си го похваля със златен медел влиза каквото си избере в областта си)

Последна редакция: ср, 09 яну 2019, 21:48 от Арбанашка кокона

# 69
  • София
И нашата абитуриентка вече е приета, заради което нямам притеснения.

# 70
Ние още не сме купили костюм, но мият син иска нещо такова, задължително зелено. За мой ужас, мразя този цвят. Simple Smile

Останаха ми очите в този цвят, много ми хареса на мен. Екстравагантен е, но пак е стилен в същото време. Ако му седи както на модела не виждам проблем,че е зелено.

# 71
Записвам се, с абитуриент. Бал ще има, но ентусиазъм не. Иска по дънки и без семейно събиране. Честно казано и аз съм далеч от това да правя малка сватба, така че на желаещите роднини ще се оправдавам с неговото желание:-)
Кандидатстудентските вълнения бързо бързо ги отметнахме през ноември още и това не стои на дневен ред при него..

# 72
Обожавам и аз зелено. Е, не като лилавото де, но ще следя и ще се радвам да видя костюма, който ще избере момчето на Джемма. Ще имам абитуриентка след 18 години, но еуфорията е завладяваща и ми е приятно да чета и разглеждам Simple Smile
Спомням си и момчето на G..D.. защото бях ѝ изпращала визията на мъжа ми от сватбата. В крайна сметка мнооооого хубав отиде. Ще ми е интересно и другото момче сега какъв костюм ще избере.

# 73
  • някъде ... тук ...
Да взема и аз да се запиша с абитуриент тази година.
Телето до преди няколко месеца твърдо отказваше да ходи на бал. После мина на "Ще ходя, ама с милитъри панталоните с големи джобове и тениска". Обичайното му облекло. Сега се рабраха с баща му, че все пак ще купуваме костюм. Кoга и какъв - не се знае Crazy
Хич не е суетен и не му пука дали обичайното му облекло пасва със събитието/мястото.

# 74
  • Русе
Като ви чета, май Телетата са в крайностите. Simple Smile и мойто е Теле.

# 75
Обожавам и аз зелено. Е, не като лилавото де, но ще следя и ще се радвам да видя костюма, който ще избере момчето на Джемма. Ще имам абитуриентка след 18 години, но еуфорията е завладяваща и ми е приятно да чета и разглеждам Simple Smile
Спомням си и момчето на G..D.. защото бях ѝ изпращала визията на мъжа ми от сватбата. В крайна сметка мнооооого хубав отиде. Ще ми е интересно и другото момче сега какъв костюм ще избере.

За което ти бях много благодарна, Amphibia, синът ми отначало спрягаше резеда риза с лилав костюм, наистина намерихме такава комбинация, но на неговото голобрадо личице... това са студени, мъжки цветове, на съпругът ти стоеше наистина много хубаво резедавата риза, но на моето хлапе някак го затваряше. В крайна сметка червеното наистина се оказа неговия цвят.
Джемма, и ние сме на тема зелено. Синът ми е много бял - светла кожа, кестеняви коси ( офъкани за жалост), и зеленото мисля би му отивало. Аз много харесвам визията на едно рекламно лице на IVENTI;
https://iventishirts.com/shop/мъжки-ризи/Мъжка-риза-дълъг-ръкав-8RD-S-HAGARD-1-2

Не че карето е опция, но самото излъчване на момчето ми напомня моя син и си мисля, че нещо такова би му стояло добре. Баща му се шегува, че с неговите претенции ще шием фрак най-малкото...

# 76
  • Балчик
И моят син е с бяла кожа, руса коса и си и очи. Не знам в крайна сметка какво ще избере, но още не сме и ходили да гледаме и пробва.

# 77
ще стискам палци тази година да няма от онези възкъсички ръкави и крачоли, с които момчетата изглеждаха така, сякаш са бъркали в гардероба на по-малкия брат Simple Smile

# 78
  • някъде ... тук ...
Уф, моят абитуриент е с дълга коса и брада (която твърдо отказва даже да подкъси), че и не е от най-слабичките фини момчета. Винаги е бил едър и висок. Хич не мога да си го представя с костюм Crazy

# 79
Ели, хубав ще е Hug
Ще чакам да го видя.

# 80
не може всички да са слаби.
трябва да има и хубави Simple SmileSimple Smile Simple Smile

ще намери себе си момчето.

за изпращането Simple Smile

Последна редакция: чт, 10 яну 2019, 11:44 от st. Dobri

# 81
Уф, моят абитуриент е с дълга коса и брада (която твърдо отказва даже да подкъси), че и не е от най-слабичките фини момчета. Винаги е бил едър и висок. Хич не мога да си го представя с костюм Crazy
Аз пък обичам едри мъже, слаботелесните не ме вдъхновяват....ще е като Тарзан...и него чакам да го видя! Wink

# 82
  • в резерват

Хич не е суетен и не му пука дали обичайното му облекло пасва със събитието/мястото.

Аз като знам къде ще е събитието....Smile

Тъкмо да попитам как е в другите градове.

В Търново, опъват един червен килим, почти като за Оскари Grinning. Целият град буквално се изсипва да гледа и да си изпрати децата. Класовете дефилират един по един, има много балони, ръкопляскания... накрая се стига до общината, лично кмета ни се ръкува с всеки от абитуриентите и им дават нещо като "болярска" грамота.

После всички се изнасят в едно заведение,  между Търново и Арбанаси, и там ги поема Галена.

Тааа, доста от госпожиците си имат тоалет за дефилето и после друг за чалгата.

Моето коконче обаче си е решило да е само с една рокля, по-къса , с по-клубна визия и подходяща за танци, предвид какво ще се случва.
И тя е руса, синеока, с много бяла кожа. Grinning

Последна редакция: чт, 10 яну 2019, 13:46 от Арбанашка кокона

# 83
  • някъде ... тук ...
Изобщо не съм сигурна, че ще го покажа Simple Smile

Точно заради мястото и музиката, която се очаква, не искаше да ходи. Засега сме се разбрали да изкара в началото, пък после - както дойде.

# 84
  • София
Моето гардже е прието вече каквото там ще учи и тия стресове покрай изпити, матури и пр. ми ги е спестило.
Скрит текст:
( да си го похваля със златен медел влиза каквото си избере в областта си)

Поздравления на детето! И моята девойка е приета вече, но продължава да не се вълнува от бала.

# 85
  • Пловдив
...
Точно заради мястото и музиката, която се очаква, не искаше да ходи.
И моето така. Wink
Даже не иска и за снимките да си купува официална рокля, а ще ходи с къса черна /доста ежедневна/ рокля и кубинки. Simple Smile
А на изпращането минали години в нашето училище бяха с тениски, специално направени за целта, мисля че така ще е и тази година...

# 86
Момичета, една приятелка спешно си търси къса бална изчистена рокля до 200лв.  в София. Имате ли представа къде може да намери? Да не е долнопробна... Меркари-тата ги обиколи, ама нищо не си хареса. Някакви други идеи ?

# 87
  • Стара Загора
Моята беше от сватбен център София. В Младост 4, може и на друго място са имат. А на сестра ми балната рокля, която не е типично бална,но за сметка на това си я носи и сега е от Miss sixty. Зависи дали търси много официално или по-разчупено.

# 88
Тя търси хем официално, хем да може да се носи после. Затова късата изчистена рокля е идеална. Ама никъде не намира от НЕдолнопробна материя и НЕпротивен цвят.

# 89
  • Soft kitty, warm kitty, little ball of fur, happy kitty, sleepy kitty, purr, purr, purr!
Приятелка за абсолвентския бал, обаче, си купи рокля за много тънки пари от Илиенци, и с точно 1м дантела стана бална за под 200 лв. Беше късичка и черна, но много сполучлива.
Аз моите съм си ги шила и за двата бала и пак бяха под 200лв.
Успех!

# 90
Момичета, една приятелка спешно си търси къса бална изчистена рокля до 200лв.  в София. Имате ли представа къде може да намери? Да не е долнопробна... Меркари-тата ги обиколи, ама нищо не си хареса. Някакви други идеи ?

във FASHION GALLERY понякога има хубави неща.
малко като Меркари е - има по един размер или от един цвят, но с малко късмет...
а и често правят някакви разпродажби -20%, -50%... сега след празнично може да са и повече.

# 91
Тя нали каза, че е обиколила всички меркарита. Подкрепям за фешън галери и предлагам https://remixshop.com/bg
Това е сайт за дрехи втора употреба, но има и чисто нови дрехи с етикет на световноизвестни марки. Има и бални рокли в категория рокли тип бални рокли.

# 92
Виж във фешън ъп. Имат разпродажби.

Ето една, даже под 100 лв

Скрит текст:

# 93
  • София
Тя търси хем официално, хем да може да се носи после. Затова късата изчистена рокля е идеална. Ама никъде не намира от НЕдолнопробна материя и НЕпротивен цвят.

Може да погледне в Мохито, там се намират много приятни официални роклички на ниски цени.

https://www.mohito.com/mo/en/ut082-99x/fitted-dress-with-decorative-sleeves
https://www.mohito.com/mo/en/vr274-43x/jacquard-short-sleeve-dress
https://www.mohito.com/mo/en/up533-95x/cocktail-dress-with-tie-detail

Поздравления за приетите деца!!

Последна редакция: чт, 10 яну 2019, 21:40 от EliG

# 94
Ние мислим да направим една совалка до Асеновград, че ни е близо и да видим какво има там. Моята и е висока, слаба

# 95
  • Русе
Няколко съвета към майките на момчета от майка на миналогодишен абитуриент:
1. Не ги пришпорвайте. Изчакайте тяхното желание да пообиколят магазините. Аз драпах от януари, реално започнахме тура към края на март.
2. Не им налагайте своите виждания, т.е. оставете ги да си мислят, че знаят какво точно искат. Давайте само поискан съвет. Моят син не искаше костюм, а в крайна сметка се стъкна в класически такъв, включващ даже и жилетка.
3. Изслушвайте мнението им и се съгласявайте. Те после сами си го променят.
А най-важното: бъдете до тях, подкрепяйте ги и ги обичайте във всеки един момент. Другото се нарежда. Живи и здрави да ни бъдат!

# 96
ВечеПетя, точно така е, дори и в нашите майчини очи роклята да е най прекрасна, ако детето не е щастливо в нея, смисъл няма! Аз бях решила, че ще преглътна всичко, дори и леко кичарийка, лъскавини,....но неочаквано за мен моето дете търсеше непрекъснато съветите ми за цвят, материя, съчетаване, бижута! Двете заедно спокойно и с любов оформихме тоалета! Бижутата гривна и обици бяха подаръкът ни лично от мама / мен/, но тя си ги избра...! Като се върна от бала каза, че се е чувствала красива, щастлива и е изкарала страхотно! Не, че нямаше драми...но някак леко ги преодоляхме! Simple Smile Татко ни така и не се включи в женските ни терзания, освен с финансовата част! 🤣

Последна редакция: чт, 10 яну 2019, 22:51 от mimi.7299

# 97

малко като Меркари е - има по един размер или от един цвят, но с малко късмет...
а и често правят някакви разпродажби -20%, -50%... сега след празнично може да са и повече.

Само фейсбук магазин ли имат?

# 98

Не съм st. Dobri, но ще отговоря копирайки адресите на физическите магазини от фейсбук профила (какъвто личен аз нямам, но все пак успях да се справя) Simple Smile

ул. Коста Лулчев 52, Sky City Mall ет.1 магазин 77, 1111 ж.к. Христо Смирненски, София
https://goo.gl/maps/X55NTzA6qax бул. „Царица Йоанна“ 67, 1324 ж.к. Люлин - Център, София
https://goo.gl/maps/p5vZxw6UKdU2 бул. „Доктор Г. М. Димитров“ 65, 1700 Студентски Комплекс, София
https://goo.gl/maps/fBR8imRYSz32 бул. България 49Б, 1404 Мотописта, София
https://goo.gl/maps/U3LiQkL2JDF2 бул."Цветан Лазаров" №126, кв. Дружба 2, гр. София

площад Независимост, ул. Преслав №48, 9000 Варна Център, Варна
https://goo.gl/maps/HBiLTAHpQAv

Знам и съм посещавала само този на Г. М. Димитров в София.

# 99
Амфибия, благодаря ти!

# 100

Не съм st. Dobri, но ще отговоря копирайки адресите на физическите магазини от фейсбук профила (какъвто личен аз нямам, но все пак успях да се справя) Simple Smile

ул. Коста Лулчев 52, Sky City Mall ет.1 магазин 77, 1111 ж.к. Христо Смирненски, София
https://goo.gl/maps/X55NTzA6qax бул. „Царица Йоанна“ 67, 1324 ж.к. Люлин - Център, София
https://goo.gl/maps/p5vZxw6UKdU2 бул. „Доктор Г. М. Димитров“ 65, 1700 Студентски Комплекс, София
https://goo.gl/maps/fBR8imRYSz32 бул. България 49Б, 1404 Мотописта, София
https://goo.gl/maps/U3LiQkL2JDF2 бул."Цветан Лазаров" №126, кв. Дружба 2, гр. София

площад Независимост, ул. Преслав №48, 9000 Варна Център, Варна
https://goo.gl/maps/HBiLTAHpQAv

Знам и съм посещавала само този на Г. М. Димитров в София.

имат и в Скай Сити Simple Smile на последния етаж - там ударих джак-пота с лачени обувки за Горинич младши за 10 лева Simple Smile
минавали сме покрай друг магазин - близо до метрото и билата в Люлин, но не сме влизали.

# 101
На мен точно Скай Сити ми е най-удобен като локация, даже ми се иска още сега да хукна, ама... Grinning

# 102

А поръчвал ли е някой от fashionup ? Дали са качествени?

# 103

Не особено.

# 104
Аз  не съм поръчвала. Гледам, че имат телефони за контакт и политика за връщане.

# 105

Не особено.
Не приличат на картинката или са кофти материи?

# 106
Кофти материи и изработка.

# 107
Кофти материи и изработка.
Мерси!

# 108
  • София
Толкова много неща си поръчвам по интернет, но дрехи все още не мога. Все нещо не съм догледала - или състав или модел или цвят. Винаги съм разочарована в първия момент. След време си свиквам с тях и си ги нося.
Но за официална дреха не бих рискувала.
Ще следя тоалетите на младежите, за да съм подготвена.

# 109
  • София
Аз за сватба съм си взимала рокля от Ateliani. Не са нещо кой знае какво като модел, но са прецизно и качествено ушити. Някои са от памучен плат тип басма, но има и такива от черна (или друг цвят) дантела и вършат работа за официален повод. Това за потребителката, която търсеше, нещо непретенциозно.

# 110
Мен тоалета не ми е толкова на дневен ред, колкото подготовката на почерпката на роднините. Вкъщи сме на двата полюса, аз искам само най-близките роднини (около 20-21 човека), мъжа иска и един куп други хора и отиваме към 60-70 човека. Направо съм изпаднала в ужас, почти всеки ден спорим за това. Не искам да каним толкова хора, не виждам причина, а мм изтъква като аргумент, че и те ни били канили. Канили са ни, но те са правили големи балове, кръщенета с по 80+ човека. Аз искам само баби, дядовци, чичовци и лели..... дори и това ми се струва много. а подчертая, че не се скрънзя за почерпка, а просто...... как да кажа... не я женим, нито кръщаваме, нито сгодяваме все пак нашата дъщеря, тя просто завършва 12 клас. Вие как мислите да направите частта с почерпката на близки и приятели?

# 111
  • София
Ние ще сме точно най-близките роднини-общо 20 човека.Достатъчно са.Ще сме в заведение с диджей.Посочената от вас цифра ми се вижда твърде голяма.Но всеки си преценява.В първото заведение,където говорихме-имаше вече резервации и то все по 50 човека

# 112
Ние ще сме точно най-близките роднини-общо 20 човека.Достатъчно са.Ще сме в заведение с диджей.Посочената от вас цифра ми се вижда твърде голяма.Но всеки си преценява.В първото заведение,където говорихме-имаше вече резервации и то все по 50 човека

Ние ще си бъдем в двора ни, имаме голяма тераса покрита, с барбекю и всички удобства. Ще наема кетъринг, диджей не ми е необходим, някаква музика за фон. С малко дете сме и така ми е по-удобно в ресторант не знам на малкия кога ще му писне, а не искам да не присъствам на бала на дъщеря си.

# 113
  • Шумен, пристанище на Варна
Мисля, че място имат хората, които имат отношение към девойката или младежа, които ги познават от малки и са били около тях през годините. Това беше, което ме водеше в избора на хора за събирането по този повод миналата година. И така бяхме 10-на човека.

# 114
Моля,някой да препоръча видео оператор на прилична цена(до 300/320 лв. за 5 часа)

# 115
Аз искам само баби, дядовци, чичовци и лели..... дори и това ми се струва много. а подчертая, че не се скрънзя за почерпка, а просто...... как да кажа... не я женим, нито кръщаваме, нито сгодяваме все пак нашата дъщеря, тя просто завършва 12 клас. Вие как мислите да направите частта с почерпката на близки и приятели?
Ние бяхме точно така, но пак около 20 човека, в хубаво заведение с приятна музика! Диджей нямахме, събрахме се, хапнахме и така....!

# 116
  • в резерват
Вие как мислите да направите частта с почерпката на близки и приятели?

С риск да ме нападнете, обаче ние категорично няма да правим  подобно нещо. Можеш да кажеш на съпружието ти да се радва, че си съгласна и на 20-т,  защото във форума има една, дето не ще и да чуе и за 5 Grinning.

Не започвам спор  "за" или "против" сбирките на баловете. Знам всички доводи. На който му харесва, нека си го прави. Обаче при мен е твърдо "не" и супер излишно натоварване от всякакво естество .

Скрит текст:
Иначе отсега са ме започнали:, "Ама какво ще правите на бала". Аз отговарям като в оня виц: "Какъв ден е? Петък? Ами ще правя леща"... 

# 117
  • Балчик
Почерпката пък ми е най-малкият проблем. Ще бъдем ние с мъжа ми и големият син, майка и татко, сестра ми с мъжа ѝ и децата и кумовете. Не мисля, че има повод за голям шум, това е само едно средно образование, нищо специално.

# 118
  • Русе
И ние така - аз ,мама и тати, брат ми и семейството - общо 6 броя. У мама, че има повече място. У нас няма 6 стола, а и толкова голяма маса няма Simple Smile. в краен случай, ако мама много държи и вуйна. Ако дойдат нейни приятели, добре дошли, това ще я зарадва повече от баби и лели, но те ще стоят с нея до тръгването й и ще тръгнат с нея. И това, ако изобщо сме в България по това време, че изпита в третия по ред избран университет и на предния ден.(дай-боже да спрем до първия).

Последна редакция: нд, 13 яну 2019, 18:37 от elan

# 119
Вие как мислите да направите частта с почерпката на близки и приятели?
С риск да ме нападнете, обаче ние категорично няма да правим  подобно нещо. Можеш да кажеш на съпружието ти да се радва, че си съгласна и на 20-т,  защото във форума има една, дето не ще и да чуе и за 5 Grinning.

Не започвам спор  "за" или "против" сбирките на баловете. Знам всички доводи. На който му харесва, нека си го прави. Обаче при мен е твърдо "не" и супер излишно натоварване от всякакво естество .
И аз най предпочитах така, но родата от другата страна, демек мъжката щеше да е крайно обидена, огорчена и да ни се натяква до откат, та за това се прежалих!  Grinning То пък стана хубаво, гостите бяха красиви, елегантни, менюто бяхме избрали идеално и си побъбрихме  и се видяхме! Иначе такива родови сбирки са ми много досадни! А и не виждам нищо кой знае какво в събитието да завършиш 12 клас....? Но ние също бяхме приети на предварителните и се бяхме успокоили относно изпити и кандидатстване! Сбирката с родата дори не беше в деня на бала, на този ден исках максимално да помагам на детето, да си я закараме на спокойствие и да не ми се мотаят никакви други хора край мен!

# 120
  • София
Ние почерпката сме я измислили в едно заведение до нас. То е тип бар и организират разни събития. Ще има коктейлни хапки и напитки + съответната украса. Ние сме доста хора, дори и най-близките. Ние със съпруга ми и децата, родителите ни, девер ми с етървата и племенника, сестра ми със съпруга й, едната племенница с годеника си и вероятно другата с приятеля й, кръстниците на децата със сина им, снахата и двете внучета и вероятно няколко приятелки и приятели на дъщерята. Няма как всички да ги съберем вкъщи.

# 121
  • софия
Аз се извинявам предварително за въпроса . За какво се прави това събиране на цяла рода, съседи и познати,защото отрочето е завършило гимназия? Наистина никога не съм го проумявала. Това е повод за радост на детето и родителите. Колко от тези 20-50 /!?/ човека имат пряка връзка с успеха на това дете и бъдещото му развитие...

# 122
Аз се извинявам предварително за въпроса . За какво се прави това събиране на цяла рода, съседи и познати,защото отрочето е завършило гимназия? Наистина никога не съм го проумявала. Това е повод за радост на детето и родителите. Колко от тези 20-50 /!?/ човека имат пряка връзка с успеха на това дете и бъдещото му развитие...

На и аз това си мисля, самата тя не искаше голяма събиране, но родата при нас запълни бройката....тя си направи с приятелите отделно и се повесели! Grinning

# 123

И аз не знам защо?
Защото моята майка  ще ме обвини във всички грехове, защото не съм направила бал на "детето". Родителите на мъжа ми ще кажат, че на тримата внука преди това са правили бал "на ресторант"  и сега се готвят, пък ние не сме ги поканили...... а приятелите ни "защото и те са ни канили". На всичкото отгоре мъжа има юбилей няма и два месеца след това, така че имаме повод да съберем 100 човека, ама и на бала трябвало, защото "какво ще кажат хората".
Но до последно ще натискам само най-близките роднини да са.

# 124
  • софия
Извинявам се, но това горното е най-голямата нелепица ,която съм чела  скоро. Защото еди кой си ще каже еди какво си......

# 125

И аз не знам защо?
Защото моята майка  ще ме обвини във всички грехове, защото не съм направила бал на "детето". Родителите на мъжа ми ще кажат, че на тримата внука преди това са правили бал "на ресторант"  и сега се готвят, пък ние не сме ги поканили...... а приятелите ни "защото и те са ни канили". На всичкото отгоре мъжа има юбилей няма и два месеца след това, така че имаме повод да съберем 100 човека, ама и на бала трябвало, защото "какво ще кажат хората".
Но до последно ще натискам само най-близките роднини да са.
Напълно те разбирам, но натискай до последно, все пак на нас майките се пада организирането на всичко, тоалети, прически, бижута, обувки, не стига това ми и ангажименти с гостите! Успях да се науча да отстоявам позициите си и когато моето семейство организира нещо наша да е последната дума и да не се съобразявам с хорското мнение!

# 126

иначе съм за мир в семейството...

# 127
  • софия
Много по-голямо внимание трябва да се обръща на завършването на висше образование, там е истинският труд и мъки и оттам вече почва истинският живот. Но някак си този момент минава с лека наздравица и поздрав.
Завършил си техникум с тройка и айде целия град на купон да слуша "1...2...3..12'.
Не умаловажам успеха на децата,които са се трудили и завършили с отличие и са приети в елитни заведения.
Но края на гимназията е ....те първа почва истинското учене. Гимназията е само загрявка.

# 128
По-напред потребителка питаше за рокли. Излезе ми във фейсбук този сайт:

# 129
  • Шумен, пристанище на Варна
Много по-голямо внимание трябва да се обръща на завършването на висше образование, там е истинският труд и мъки и оттам вече почва истинският живот. Но някак си този момент минава с лека наздравица и поздрав.
Завършил си техникум с тройка и айде целия град на купон да слуша "1...2...3..12'.
Не умаловажам успеха на децата,които са се трудили и завършили с отличие и са приети в елитни заведения.
Но края на гимназията е ....те първа почва истинското учене. Гимназията е само загрявка.

Всичко е както казваш, но в реалността нещата са други и в случая трудничко можеш да избягаш от цялата простотия, която съпътства завършването на училище. Това са наложени вече неща, като норма направо. И трябва да те уверя, че изключенията, ние бяхме от тях все пак,  са малко. Събиране след бала в прекрасно заведение на хората, които преценихме, рокли, обувки, клъчове, всичко онлайн от английски сайтове и се вместихме в не повече от 1000 лв, обаче куверт и най-вече тъпи истории с фотограф си бяха също сума. Най ме е яд за фогографските изпълнения, които в нашия случай си бяха очакван от мен провал. Дъщеря ми беше доволна от бала, даже много. Всичко минава и заминава, важните неща са след това, така си е.

# 130
Мед Бъни по принцип си права, но и това не е точно така.....на мен в гимназията ми беше много по напечено и доста повече усилия ми костваше завършването с отличие, отколкото в унито после, там, след СМГ то ми се видя песен! Party
Детето ми също хвърли не малко труд за научаването на език,....но права си по важната част от образованието е висшето! Но някак си тази традиция да изпратим чедото с лъскава кола и тоалет и армагани цялата рода се е наложила в България, което е много жалко и хвърлени пари на вятъра!  Wink

# 131
  • Русе
Ще ме извините за поста, не искам да обидя никого, но нито роднините, нито съседите са ми гледали детето, помагали са с ученето, плащали са уроци и са стояли по нощите с нея когато е била пред нервна криза от поредно състезание или изпит. Разхождали са я из България и света по изпити и олимпиади. Никой от тях няма и не е бъхтил за да може тя да учи в чужбина и да й плаща таксите, за да претендира да платя още, за да дойде и да се наяде, обяснявайки колко е горд с нея. Айде няма нужда.

# 132