Изоставане в теглото

  • 3 089
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Здравейте близнашки мами!
пускам нова тема, защото съм много притеснена.
Днес бях на ехографски преглед и според мерките на бебчетата едното бебе за две седмици е наддало 700гр, а другото нито грам/т.е мерките му са както преди 2 седмици/.  Направо не съм на себе си и не знам дали си внушавам, но ми се струва, че едното бебче почти не се движи. Докторката ми каза, че другата седмица пак ще гледа бебетата на ехограф, за да установи дали има промяна в мерките и теглата. До сега и двете бебенца растяха успоредно и нормално. Не знам какво е станало през последните 2 седмици newsm45
Има ли мами, които са имали подобен проблем и знаете ли до колко е опасно това.

# 1
  • Канада
  • Мнения: 264
Мила Пепи, не мога да повярвам, че това се случва и на теб.Sad
Днес имах ултразвуков преглед и изследването на Доплер/ за кръвния поток на бебе А/ беше извън нормата.
Аз така се притесних, че не чувах почти нищо от обясненията на докторката.Не било страшно, защото бебо е пораснал на размери, но килограмите му били малко, само 300 гр е наддал.Бебе Б не показа отклонение в Доплер изследването, но беше  наддал само около 100 гр за две седмици Sad
 В петък съм пак на ултразвук и ако се потвърдят тези резултати, бебетата ще ги вадят.Даже вече ми биха въпросната инжекция за белите им дробчета .

Не знам защо става така, питах да не е от плацентата, док каза,  че не било ясно защо .....Плацентата ми била добре.
Иначе ми правиха Нон стрес тест и всичко изглеждаше в норми.

Мисля, че понякога това се случва с близнетата.Важното е да се следят изкъсо.

Дано и някоя друга мама се изкаже и ни даде малко кураж.

Прегръщам те.Ще пиша пак в петък.

 baby_neutral baby_neutral

# 2
  • Мнения: 50
Мила Еми, аз съм много объркана и се опитвам да мисля позитивно, но истината е, че съм направо депресирана. На мен също ми сложиха инжекция за развитие на дробовете и гледаха работата на  сърчицата на бебетата. Уж плацентата ми била на ред, а не мога да си обясня защо едното бебче не е мръднало на размери и тегло. Не знам как ще изтрая до другата седмица. Какъв е апарата на Доплер?
Много се надявам всичко да е наред при нашите бебчета.
Пиши как се развиват нещата при теб и дано да има други мами, които да споделят.
Прегръщам те и пази момченцата, че после ще ги запознаем с моите моми. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 965
Момичета, успокойте се.
Първо, тези измервания обикновено не са съвсем точни, защото зависят от позата на бебетата и от други фактори.
Второ, това, че едното бебе изостава на тегло, при близнаците е нормално (няма начин да се развиват напълно еднакво - нито преди,нито след раждането).
Трето, някъде във вашите седмици при мен намериха същия проблем - Кисето беше спряла да расте, защото се беше заклещила в таза ми - докторите ми наговориха какви ли не неща (как щяла да е недоразвита, с малформации, с увреждания, няма да е нормална и т.н. - пу, пу на подобни глупости). Детенцето ми си е съвсем наред - само беше малко по-мъничко на тегло при раждането, докато на ръст беше дори с 1 см. по-голяма от сестра си (т.е. беше пораснала на ръст, но те не са можели да го изчислят, заради позата й). Тя също не се движеше от края на 6-тия месец, защото нямаше къде и много се шашках (още повече, че другата беше много подвижна). Сега е обратното - Киса е голям бяс и си компенсира месеците без движение в мен.
Щом с плацентата всичко е нарен, няма разкритие или изтичане на води, както и редовно се следи бременността (мен ме викаха от 7-мия месец 2 пъти в седмицата, а в 34-та г.с. всеки ден). В 35-та шушулките тръгнаха да излизат. Щом са сложили и инжекцията за дробчетата - още по-добре, за да не се налага да забавят нещата, ако раждането започне (на мен не ми ги бяха сложили и 3 дни се опитваха да спрат раждането, но ми изтекоха водите и ми направиха секцио набързо).
Важното е да са спокойни. Нещата надали са толкова притеснителни, колкото ви изглеждат - иначе щяха да ви вземат в болница. Мен след Доплера, когато се видя, че Киса е заклещена, а вече имах 2 см. разкритие, ме включиха на апарат за тоновете и си стоях с него до раждането, защото тоновете са най-добрия показател дали бебетата са спокойни или нещо ги мъчи.

# 4
  • Мнения: 50
Azaf, благодаря ти за отговора. Наистина е успокоително да чуеш мнението на някой който е минал по твоя път. Дано да си права и да е някаква грешка в измерването, защото при моите бебчета разликата за две седмици е голяма, а да не говоря че едното не е мръднало с милиметър никоя от мерките. Няма начин за сега ще стоя и ще си чакам да дойде другата седмица и дано тогава нещата да са по-добри.

# 5
  • Канада
  • Мнения: 264
Ето малко новини и от мен, вчера на този Прословут Доплер тест, резултата беше по-добър,/но пак малко под нормата/,  тоест кръвния поток се е увеличил, пак ме сложиха на монитор и следяха как мърдат бебетата, всичко /без това малко отклонение/ е наред.Понеделник съм пак на узи и доплер и така, докога не е ясно.Може другата седмица да решат да ме викат за секциото , ако резултата се влоши .

Прочетох малко по нета за това ограничение в растежа, общо взето единственото, което може да се направи, е да се следят бебетата и да се прецени, къде ще бъдат по-добре, в корема или извън него.Моята док смята, че 34-35 седмица е добра за близнаци и да не създвам излишни драми на този етап.Ти защо  не поискаш нон стрес тест  или ти правиха вече?
Трябва да направим усилие да се успокоим/поне аз се опитвам, независимо от този тест извън нормата Sad, явно тези работи се случват на някои близнаци и дори и док не знаят причината.Питам аз, каква е причината, не знаят.....а кои да знае аз ли ?

Такива работи.Надявам се ти да си добре и другата седмица с по-добри новини.

 Hug baby_neutral baby_neutral





Последна редакция: сб, 24 юни 2006, 18:43 от ema_

# 6
  • София
  • Мнения: 12 220
      Здравейте,
искам да попитам някой може ли да ми каже къде в София се прави подобно изследване на кръвния поток с Доплер? Досега не са ме гладали на такъв, а само на обикновен ехограф според който си растат нормално, но не ми казват кг конкретно. Веднъж бях и на 3Д ехограф и там споменаха кг, но това беше доста отдавна.
     А на другите две мами стискам палци всичко да мине успешно и тревогите да са напразни  Praynig

# 7
  • Мнения: 7 640
защо държиш на Доплер newsm78
Килограмите се изчисляват от всеки не толкова стар ехограф, може би просто не ти ги казват. Питай на следващия преглед Grinning

Последна редакция: сб, 24 юни 2006, 18:58 от PolarFox

# 8
  • Канада
  • Мнения: 264
      Здравейте,
искам да попитам някой може ли да ми каже къде в София се прави подобно изследване на кръвния поток с Доплер? Досега не са ме гладали на такъв, а само на обикновен ехограф според който си растат нормално, но не ми казват кг конкретно. Веднъж бях и на 3Д ехограф и там споменаха кг, но това беше доста отдавна.
     А на другите две мами стискам палци всичко да мине успешно и тревогите да са напразни  Praynig

Мила Аила, според мен няма смисъл да се затормозяваш с Доплер изследване, просто при следващия преглед попитай как растат бебчетата, с колко са наддали от предния път.Преполагам, че при нас тази процедура е просто стандартна, защото съм в университетска клиника, където бях изпратена по настояване на моя личен доктор, аз имам голяма миома, разположена на задна стена на матката.Вярно, че е външна миома, но все пак е доста голяма 12/11/8 см.

Ако бебчовците са активни и няма проблеми по отношение на растежа, не виждам причина за повече изследвания. Спокойно:)

Поздрави от нас тримата
 baby_neutral baby_neutral

# 9
  • София
  • Мнения: 12 220
    Благодаря ви за отговорите  Simple Smile
Аз се притеснявам не толко за килограмите колкото за някакви други вродени проблеми свързани с кръвта. Сега като стана въпрос за Доплер и си спомних, че преди известно време по новините се дискутираше за едно бебенце, което му поставили грешна диагноза и го лекували неправилно, защото в града в който било нямало Доплер и лекарите едва когато станало късно го пратили в София и се открил истинския проблем.
    Не се ли прави по-скоро за това такова изследване, а иначе за килограмите моята лекарка казва че бебетата отговарят на седмиците си по-размери, но на килограми е нормално да бъдат по-минички, тоест към края даже да растат на размери е нормално да не качват много на килограми..

# 10
  • Канада
  • Мнения: 264
    Благодаря ви за отговорите  Simple Smile
Аз се притеснявам не толко за килограмите колкото за някакви други вродени проблеми свързани с кръвта. Сега като стана въпрос за Доплер и си спомних, че преди известно време по новините се дискутираше за едно бебенце, което му поставили грешна диагноза и го лекували неправилно, защото в града в който било нямало Доплер и лекарите едва когато станало късно го пратили в София и се открил истинския проблем.
    Не се ли прави по-скоро за това такова изследване, а иначе за килограмите моята лекарка казва че бебетата отговарят на седмиците си по-размери, но на килограми е нормално да бъдат по-минички, тоест към края даже да растат на размери е нормално да не качват много на килограми..

Права си за това, така е.
Доплер дава много хубава картина на кръвния поток.Обаче това е много динамично положение, тоест се следи няколко минути и се взимат няколко стойности там/не ми се обеснява по -подробно/, тази стойност, която е най-ниска или съответно най-висока, тя се гледа.
На мен ми казаха, че благодарение на този метод, са се предотвратили много след родилни проблеми и може да се реагира веднага.
А за килограмите и моите отговарят, обаче, за две седмици единия е качил 100, а другиа 300, бебе  А в сряда/32 и 3 дена/ беше 1710, а бебе Б 1860....та не знам.

По принцип не е лошо едно изследване за кр.поток.....поне картинката ще е по цветна Simple Smile

Поздрави и целувки на бебоците.


 baby_neutral baby_neutral

# 11
  • Мнения: 255
Момичета по време на моята бременност също ми следиха килограмите на бебетата ми ,при последния преглед  док каза че едното бебе е 2.700 а другото 2.200.В краина сметка се оказа че тези изчисления с ултразвука са наистина само предполагаеми цифри ,защото като се родиха моите слънчица бяха със съвсем други мерки ,момченцето ми беше 3.500, а момиченцето 2.000кг.,което си е доста голямо разминаване .Така че не се притеснявайте ,при близнаците това е нещо нормално.

Важното е да се родят живи и здрави а килограмите ще си наваксат в последствие

Поздрави и целувки от мен Пламен и Михаела  love001

# 12
  • Мнения: 412
и при нас така - аз ходен на преглед при моята си докторка и там където щях да раждам - беше ужасна какфония от килограми - никой не уцелваше цифричките на съседа Party Party
абе беше си купон!!а аз се побърквах - броих всяко наддадено грамче ooooh! ooooh!
в крайна сметка очакваните юнаци на по 2 500- 2 600 се оказаха дама на 1 800 и господин на 2 150 Peace Peace  bouquet
само спокойствие му е майката - ще видите че всичко ще е наред!!!не се тревожете излишно - само притеснявате бебчовци!!!и не им предавайте лоши мисли - няма да искат да излязат в този побъркан свят Wink Wink

# 13
  • Мнения: 7 640
а при мен мерките бяха абсолютно точни- с 50гр. разлика Grinning

# 14
  • Мнения: 826
Явно много зависи от този който те гледа.
На мен също познаха теглото на бебоците с 100гр. разлика само.

Общи условия

Активация на акаунт