Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 15
При вариант с Tiny House, който да излезе около 25 хиляди евра с цялостно оборудване до ключ и земя, няма да се налагам да се занимавам с банки и кредити... А и честно казано предпочитам мини къщичка с малко дворче, отколкото жилище в десет етажна сграда и съобразяване с безброй съседи... Ето това е Tiny House със семейство с близнаци в САЩ, изглежда страхотно, е сигурно струва много пари, но някакво подобие тук за посочената горе сума би си струвало:
https://www.youtube.com/watch?v=Jbb7FU2gqnI&fbclid=IwAR1Ol2o … aW3MbWc3KcaVOcz3o

И да, мислих и по въпроса с крадците. Ще трябват най -вероятно ограда, СОТ, може би и някаква застраховка Simple Smile

# 16
  • София
И пак не казваш към което населено място сте се ориентирали... За София и покрайнините - забрави.

# 17
За покрайнините на София става дума. С редовен градски транспорт към столицата. Вече намерих няколко места, които се вписват. Кой прави точно такива къщички в България не съм обаче...

# 18
  • София
Хубав кемпер, но не турбо лукс, на 10 тина години е 40 000 евро.
Ето това намерих - www.vitalbox.eu
Имат къща за 20 хил. лв 

# 19
Хубав кемпер, но не турбо лукс, на 10 тина години е 40 000 евро.
Ето това намерих - www.vitalbox.eu
Имат къща за 20 хил. лв 

Благодаря, разгледах ги, но нямат много общо с Tiny House, от каквито аз се интересувам. Още едни гледах, които са си нарекли къщите така, но и те не са същите. На запад са със специални платформи за лесно пренасяне, специални изолации, които издържат много време, а са по - функционално обзаведени докрай.

# 20
  • София
Изобщо не си ориентиран и си мислиш, че ще ти излезе евтино, което изобщо не е така, но ще ти дам съвет: свържи се с фирма, която прави сглобяеми къщи и ги питай дали ще ти направят такава върху платформа. Купуваш си място, купуваш си платформа и стоиш.

# 21
  • София
Ами като за тези пари - толкова. Преценили са, че тук няма пазар за това. И са прави.
В България природните условия не са шега и не са за такива къщи.

# 22
  • София
А защо не сглобяема къща? Нужно ли е да е на колела?

# 23
А защо не сглобяема къща? Нужно ли е да е на колела?

При сглобяемите законите са други. А и на колела си по - мобилен. Ако не ти хареса на едно място, след време може да я позиционираш другаде.

# 24
  • София
Е, няма пълно щастие. Доколкото видях, тези хора си правят, купуват подобни къщи, за да пътуват сравнително често.
Ако изобщо намериш тук кой да ти я направи, със сигурност ще ти излезе по-скъпо от сглобяема къща, демек колкото апартамент.

# 25
https://www.facebook.com/koleliba/
Колелиба правят малки къщички.
На мен също много ми харесват, но не го виждам в България.

# 26
https://www.facebook.com/koleliba/
Колелиба правят малки къщички.
На мен също много ми харесват, но не го виждам в България.

Да, тази фирма прави нещо подобно, но качеството не е толкова високо на пръв поглед, което е нормално на тези по - ниски цени. Ще им направя едно запитване колко би излезнала къща Tiny House по американски или френски стандарт на качество, проект и оборудване. Благодаря!

# 27
Извинете за невежеството Flushed, но как по-точно се ползват ВиК и отопление при този тип къщи?
Авторе, в сметката влизат ли бъдещи деца, нужда от пространство, детски градини наблизо? Дългосрочна прогноза какво ще имаш след примерно 20 години, какво ще оставиш на децата?

# 28
След 20 години се надявам да имам голяма къща или жилище. Направил съм си сметка, че ако наистина подобно нещо излезе на цена до 25-30 хиляди евро /местенце + къща/, това са около 7 години при наема, който плащаме в момента... По - добре да ги дам за нещо подобно, което и ще остане за нас в бъдеще, а и няма да има намесени банки, лихви. Въпросът е, че фирмата "Колелиба" ми отговориха бързо и цената, която дават за такъв проект е като във Франция общо взето - минимум 35000 евро без ДДС... Което си е прекалено за родния стандарт Sad

# 29
Да не се окаже, че след 20 години от мини къщичката са останали само изгнили греди? Иначе ако сега си профукаш спестяванията за такава къща, после може да нямаш за по-голяма. А пък големите кредити са до време Wink Иначе, ако вземеш нормален апартамент, след 20 години пак ще имаш апартамент, изцяло твой. Мисли така: кредита ти разсрочва разходите във времето и ти дава гъвкавост. С купуването нацяло може да я нямаш. А парцел+къща за 30хил. в София не мисля, че има.

Общи условия

Активация на акаунт